Japoński nauka.

Jak się uczyć? Gdzie się uczyć? Gramatyka, słówka itd.

Japoński nauka.

Postautor: MrSooker » 26 grudnia 2010, 23:41 - ndz

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem forum i mam pytanie do znawców :) .
Jakie polecacie podręczniki po polsku do nauki Japońskiego? (jestem w tym kompletnym laikiem).Mam duży zapał co do nauki lecz nie chce siedzieć przed komputerem nad podręcznikami i kursami online. A naukę Japońskiego z nauczycielem zaczynam dopiero od Września :mrgreen: . Z góry dziękuje
MrSooker
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 23:25 - ndz


Re: Japoński nauka.

Postautor: MrSooker » 28 grudnia 2010, 00:21 - wt

A może napisze z innej beczki . Co sądzicie o Kursie Japońskiego ESKK ??. Bardzo mi zależy żeby się nauczyć tego języka a w Grudziądzu nie ma ani jednego kursy :(
MrSooker
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 23:25 - ndz

Re: Japoński nauka.

Postautor: Ryuichi » 28 grudnia 2010, 15:41 - wt

MrSooker pisze:Co sądzicie o Kursie Japońskiego ESKK ??.


Hehe...ten kurs to moja pierwsza przygoda z japońskim. :-D Całkiem dobrze opracowany.Pokazałem go znajomej Japonce,która pracuje na Japonistyce i powiedziała mi,że odpowiada on mniej więcej poziomowi 3 kyuu (1 rok japonistyki). :D Jeżeli chcesz nauczyć się podstaw,na początek może być.Potem już wszystko zależeć będzie od Twojej inwencji. :D Kurs to ok.300 kanji,kana,ok.2000 słówek i gramatyka od początku do keigo.
Ja tam nie żałuję,że go zrobiłem (no może z wyjątkiem egzaminu w Poznaniu,który był wręcz śmieszny ;/).Tyle.
豚も煽てりゃ木に登る。
Awatar użytkownika
Ryuichi
 
Posty: 140
Rejestracja: 30 marca 2009, 20:31 - pn
Lokalizacja: ビドゴシュチ

Re: Japoński nauka.

Postautor: MrSooker » 28 grudnia 2010, 18:04 - wt

Dzięki myślę że nauczę się na początku hiragany i katakany a puźniej zapisze się na kurs :D . A jak radziłeś sobie z japońskim po kursie ? :)
MrSooker
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 23:25 - ndz

Re: Japoński nauka.

Postautor: Ryuichi » 29 grudnia 2010, 20:33 - śr

MrSooker pisze:A jak radziłeś sobie z japońskim po kursie ? :)


Dosyć trudne pytanie.W moim przepadku to mnie było sam kurs ESKK.Jeszcze w jego trakcie zapisałem się do szkoły językowej na następny kurs,poza tym nie ograniczałem się jedynie do materiałów z ESKK,tak więc nie niezbyt potrafię odpowiedzieć na to pytanie.Podstawy jednak przyswoiłem sobie w 20 miechów, więc nie narzekam.Ten kurs to w zasadzie podręcznik do samodzielnej nauki,służący poznaniu podstaw japońskiego,którego minusem jest brak możliwości konwersacji na żywo.Bądz co bądz płyty CD nie zastąpią Ci rozmowy z drugą osobą.Mimo to sam kurs jednak bardzo sobie chwalę. :D
豚も煽てりゃ木に登る。
Awatar użytkownika
Ryuichi
 
Posty: 140
Rejestracja: 30 marca 2009, 20:31 - pn
Lokalizacja: ビドゴシュチ

Re: Japoński nauka.

Postautor: MrSooker » 29 grudnia 2010, 23:19 - śr

Dziękuję za odpowiedź , na razie uczę się katakany w ten sposób że codziennie uczę się 5 znaków
(Dzisiaj : a,i,u,e,o) i do tego piszę każde około 50 razy. Problem polega na tym czy nie zapomnę tego jeśli nauczę się całej hiragany i katakany . Będę musiał wszystko codziennie powtarzać ? , czy może zostanie mi w pamięci jak jazda rowerem :D
MrSooker
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 23:25 - ndz

Re: Japoński nauka.

Postautor: Norek » 31 grudnia 2010, 10:46 - pt

Zadajesz pytania na które sam powinieneś sobie odpowiedzieć.
Każdy kto uczy się japońskiego mógłby mieć podobne problemy, zapamiętanie hiragany, później nauka katakany i w tym momencie zapominanie hiragany :P

Nauczysz się kany, popiszesz całość kilka razy, później będziesz coraz więcej po japońsku czytać i w ten sposób oswoisz się z kaną.

Chyba, że miałeś na myśli zapamiętanie podstaw - ale tu też odpowiedź powinna być taka jak zdanie wcześniej. Im więcej czegoś używasz, tym bardziej/lepiej zapamiętujesz.
YOU DON'T NEED A REASON TO HELP PEOPLE
Norek
 
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:37 - śr
Lokalizacja: Kielce

Re: Japoński nauka.

Postautor: MrSooker » 31 grudnia 2010, 16:21 - pt

Dzięki za pomoc wszystkim :D
MrSooker
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 23:25 - ndz


Wróć do Język japoński

cron