Prośby o przetłumaczenie

Jak się uczyć? Gdzie się uczyć? Gramatyka, słówka itd.

Re: Prośby o przetłumaczenie

Postautor: ERYKo7 » 24 marca 2016, 19:29 - czw

Witam serdecznie,
Proszę o przetłumaczenie "obserwator dalekiego wschodu" na japoński. Translator google wypluł coś takiego "Obuzābā Kyokutō", czy jest to poprawne?
ERYKo7

Postautor: nazurak » 06 września 2016, 16:15 - wt

Cześć. Bardzo Was proszę, czy ktoś z forumowiczów byłby w stanie przetłumaczyć dla mnie jedno zdanie?
Chodzi mi o to, czy z odpowiedzi wynika, że gra raczej została czy raczej nie została usunięta z urządzenia. Będę bardzo wdzięczny. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 11 września 2016, 19:30 - ndz przez nazurak, łącznie zmieniany 1 raz
nazurak

Postautor: nazurak » 11 września 2016, 14:33 - ndz

Przepraszam. Teraz dopiero zauważyłem, że się pomyliłem. Chodziło mi o poniższy fragment:
ゲームの削除はしていないと思いますが直ぐ確認出来ません。
Dzięki.
nazurak

Przetłumaczcie mi to na japoński, bardzo ważne!

Postautor: Murderess-Asia » 27 października 2016, 16:52 - czw

Witam tak jak w tytule. Proszę o przetłumaczenie mi to na japoński, COMET GUARDIAN. Proszę o szybką pomoc! To ważne!
Murderess-Asia

potrzebne tłumaczenie Inwokacji z Pana Tadeusza :)

Postautor: muchson88 » 21 marca 2017, 15:05 - wt

Dzień dobry, pilnie potrzebuję tłumaczenia Inwokacji z Pana Tadeusza lub jeżeli ktoś dysponuje linkiem do Pana Tadeusza po japońsku, to też chętnie przyjmę :)
muchson88

Re: Prośby o przetłumaczenie pl - jp

Postautor: szymon9229 » 07 października 2017, 21:09 - sob

Witam
Proszę o przetłumaczenie słowa "żółw "
Wiem , że znajduję się to w google translator itp. ale chcę mięć 100% pewności , że tak to wygląda " カメ " . Czy można napisać to słowo jakoś inaczej bo czytałem , że są jakieś odmiany w języku japońskim ale nie miałem czasu się zagłębić w tym temacie . Proszę o pomoc i krótkie wyjaśnienie
szymon9229

Re: Prośby o przetłumaczenie pl - jp

Postautor: thedom » 13 października 2017, 04:02 - pt

szymon9229 pisze:Witam
Proszę o przetłumaczenie słowa "żółw "
Wiem , że znajduję się to w google translator itp. ale chcę mięć 100% pewności , że tak to wygląda " カメ " . Czy można napisać to słowo jakoś inaczej bo czytałem , że są jakieś odmiany w języku japońskim ale nie miałem czasu się zagłębić w tym temacie . Proszę o pomoc i krótkie wyjaśnienie

Jest poprawne. Można to samo słowo zapisać znakiem 亀 jeśl się bardzo chce. W japońskim często zdarza się ostatnio, że niektóre zwierzęta, rośliny, i pewnie jeszcze trochę innych rodzimych wyrazów, zapisuje się bez znaków, często katakaną.
I jeśli mogę dać radę na przyszłość, to w przypadku pojedynczych słów lepiej korzystać ze słowników, a nie translatora. Polecam np. jisho.org oraz tangorin, są rzetelne.
thedom

Poprzednia

Wróć do Język japoński