Doktorat w Japonii?

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Doktorat w Japonii?

Postautor: Davidvia0 » 26 sierpnia 2016, 18:33 - pt

Zaczynam się bardzo intensywnie zastanawiać, czy nie spróbować by swoich sił na studiach doktoranckich w Japonii. Oczywiście, to dopiero plan, ale pewne kroki w tym celu już poczyniłem. Chciałbym tam zamieszkać od roku studenckiego 2019/20 albo 2018/19, w zależności od tego jak potoczą się moje losy. Wstępnie się zorientowałem, że badania w moim kierunku prowadzone są na Kyoto University (Energy/Mechanical Engineering). Mam kilka pytań:
- Co oznacza "A good Master's or equivalent degree from a recognised higher education institution"? W polskiej notacji oznacza to ocenę 4.0, myślicie że tak niska ocena jest wystarczająca? Dodam, że magisterkę dopiero zaczynam i będę ją robił w UK, gdzie 4.0 to odpowiednik 2:2 (lower second degree), który podobno jest bardzo łatwy do uzyskania. Oczywiście będę celował w ocenę co najmniej 4.5, ale w razie czego warto wiedzieć.
- Ile gotówki warto wcześniej odłożyć? Zakładam, że po zrobieniu magisterki przez rok będę pracował w zawodzie, a następnie aplikuję do Japonii albo zrobię jeszcze jakieś dodatkowe przygotowanie do doktoratu w UK (coś w rodzaju MPhil). Raczej rozpoczęcie 2 lata później doktoratu nie jest zbytnio zauważalne i nie stanowi żadnego problemu? A zawsze będę miał doktorat + 2 lata doświadczenia, chyba lepiej to wygląda.
- Orientuje się ktoś, jak wygląda sprawa z czasem wolnym, czy w ogóle takie pojęcie w Japonii istnieje? Na ogół doktorat to praca na pełen etat + 10h extra, czyli na życie zostaje spokojnie całkiem sporo czasu (pytam, bo chciałbym też dalej rozwijać swoje zainteresowania, a nie pracować 24/7).
Decyzja nie została jeszcze w 100% podjęta, bo rozważam też doktorat w USA, najlepszą opcją byłby doktorat pół na pół (połowa czasu w JPN, a reszta w US), ale nie wiem czy coś takiego znajdę, a jednak do egzotyki mnie bardziej ciągnie (+ poznałem kilka fajnych dziewczyn z Japonii, zawsze to jakiś pretekst).
Davidvia0
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 18:23 - pt


Wróć do Japonia obecnie

cron