Lady Snowblood

Japońskie filmy, filmy o KKW itd.

Moderator: Sillhre

Lady Snowblood

Postautor: Vivi » 03 października 2009, 04:08 - sob

16 października ukaże się kolejny samurajski tytuł azjatyckiej serii Blink - Lady Snowblood, nad którym patronat medialny objął wortal Konnichiwa.pl.

XIX wieczna Japonia. Urodzona w więzieniu piękna kobieta, poświęca swoją młodość na opanowanie do perfekcji sztuki walki mieczem. Jej największym pragnieniem jest dokonanie zemsty za przerażającą zbrodnię dokonaną w przeszłości na jej rodzinie...

"Lady Snowblood" to nakręcona w 1973 r. mroczna i krwawa opowieść oparta na mandze Kazuo Koike, autora "Crying Freeman" i "Samotny Wilk i szczenię". Quentin Tarantino złożył hołd temu klasykowi samurajskiego kina w swoim "Kill Billu", cytując w nim wiele scen z filmu Toshiyi Fujity.

Reżyseria: Toshiya Fujita
Scenariusz: Kazuro Kamimura, Kazuo Koiko
Muzyka: Masaki Hirao
Zdjęcia: Masaki Tamura

http://www.azjamania.pl
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik


Re: Lady Snowblood

Postautor: Krulik » 16 listopada 2009, 18:00 - pn

Jak dla mnie wciskanie wszędzie nazwiska Tarantina uwłacza twórcom tego filmu.
Tranatino jest zdolną papugą, to fakt.
Ale "Lady snowblood" ma swoją autentyczną, autonomiczną wartość. Ma nowatorskie rozwiązania formalne (podział opowieści na rozdziały, stopklatki itp.), doskonałe zdjęcia i czadową, choć campową, historię do opowiedzenia.
Krulik
 
Posty: 14
Rejestracja: 10 grudnia 2008, 17:38 - śr

Re: Lady Snowblood

Postautor: puru » 28 listopada 2009, 15:03 - sob

Czytałem kiedyś mangowy pierwowzór i nawet mi się podobało :)
Nie wiecie może, czy ten film jest też dostępny w wypożyczalniach? Bo nie mam zbyt wiele kasy ostatnio, więc kupno odpada.
puru
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 listopada 2009, 13:42 - sob

Re: Lady Snowblood

Postautor: Sillhre » 08 marca 2010, 10:53 - pn

Ja "na dniach" zamierzam obejrzeć ten film... obejrzę i dam znać oczywiscie - co o nim myślę:)...
Mam pytanie: co znaczy campowa? :) Albo mam zaćmienie umysłu albo jego niedowład.
;) pozdrawiam, Sillhre :devil:
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj


Wróć do Kinematografia japońska

cron