II Dni Kultury Japońskiej w Bydgoszczy 15-16 marca 2008

Informacje o konwentach oraz innych zlotach czy imprezach związanych tematyką z Japonią.

II Dni Kultury Japońskiej w Bydgoszczy 15-16 marca 2008

Postautor: Vivi » 08 lutego 2008, 03:00 - pt

Organizatorzy Dni Kultury Japońskiej w Bydgoszczy mają przyjemność zaprosić wszystkich na II edycję tej imprezy, która odbędzie się w dniach od 15 do 16 marca w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy na Starym Rynku (część prelekcyjna) oraz w Kinie Adria (pokazy filmów).

Oto szczegółowy plan imprezy:

15.03.2008 (sobota)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy:
10:45 - Rozpoczęcie
11:00 - Yoshiwara - miasto zmysłów - prelekcja (Adrianna Wosińska)
12:30 - Świat buddyzmu, świat chrześcijaństwa - prelekcja (Wojciech Kalinowski)
14:00 - Niezwykłe wynalazki Japończyków - prelekcja
15:30 - Pokaz przyrządzania sushi
17:00 - Spotkanie z pisarzem Marcinem Bruczkowskim, autorem m.in. "Bezsenności w Tokio". Po spotkaniu prawdopodobnie odbędzie sie tradycyjny "przedłużacz" w jednym z bydgoskich lokali.

Kino Adria:
12:00 - "Lalki" - reż. Takeshi Kitano, 2002
14:00 - "Między słowami" - reż. Sofia Coppola, 2003

16.03.2008 (niedziela)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy:
11:00 - System edukacji w Japonii - prelekcja (Małgorzata Kamińska)
12:30 - Konkurs wiedzy o Japonii z nagrodami
13:00 - Zodiak japoński - prelekcja (Magdalena Tomaszewska-Bolałek, autorka książek: "Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii" oraz "Tradycje kulinarne Japonii")
14:00 - Pokaz gry Hanafuda (wydawnictwo Hanami)
15:00 - Komiks japoński jako źródło wiedzy o historii, kulturze i obyczajach Kraju Kwitąncej Wiśni - prelekcja (Radosław Bolałek, wydawnictwo Hanami)
16:00 - Rozwiązanie konkursu i rozdanie nagród. Zakończenie.

Dodatkowo w Bibliotece podczas trwania imprezy będzie można podziwiać wystawę zdjęć Marianny Drygas pod tytułem "Barwy Japonii". Będzie też okazja zrobienia pewnych zakupów, min. książek wydawnictwa Hanami, książek Marcina Bruczkowskiego oraz drobiazgów związanych z Japonią.

Wstęp na wszystkie punkty Dni Kultury Japońskiej oprócz maratonu filmowego jest bezpłatny. Cena biletu na maraton filmowy to 10 zł.

Więcej informacji na stronie: www.dkj.bydgoszcz.pl
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik


Postautor: Shigeru » 08 lutego 2008, 13:38 - pt

Nawet nie wiedziałem, że mi pod nosem takie coś organizują :) Trzeba zajrzeć w terminarzyk :P
"Droga samuraja zawiera się w desperacji. Dziesięciu, lub nawet więcej ludzi, nie jest w stanie zabić takiego człowieka. Opierając się na zdrowym rozsądku nie dokonasz wielkich rzeczy. Walcząc, zatrać się po prostu w obłąkańczej desperacji."
"W samym środku pojedynczego oddechu, gdzie nie znajdzie się przewrotności, jest Droga."
Awatar użytkownika
Shigeru
 
Posty: 139
Rejestracja: 20 listopada 2005, 12:54 - ndz
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Vivi » 08 lutego 2008, 15:19 - pt

No to Konnichiwa będzie miała swojego wysłannika tam ;-) Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć wolny czas i pojawić na imprezie a później... może jakaś relacja lub zdjęcia? ;-)
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Kermit » 08 lutego 2008, 18:18 - pt

O, jak miło się dowiedzieć że druga edycja zbliza się wielkimi krokami! Supcio!
@Shigeru - a widzisz, mnie też cieszy że Bydgoszcz organizuje takie imprezy (tzn. głównie studenci :roll: ).

Dla mnie pierwsza edycja, choć odbywająca się w dość ciasnym pomieszczeniu była bardzo miłym wydarzeniem. A teraz, jak przenieśli do dość sporawego gmachu (i to na rynku!) to na pewno będzie więcej osób zainteresowaych.
No i muszę przyznać, że twórcy prezentują stosunkowo ciekawsze tematy prelekcji, niż to miało miejsce w zeszłym roku. No i zaproszenie Marcina Bruczkowskiego - super sprawa!

Poza tym mam nadzieję, że w końcu wygram ten konkurs wiedzy o Japonii! :-x
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz


Wróć do Konwenty i imprezy

cron