Utalentowani Japonczycy

Wszystko co związane z historią Japonii

Utalentowani Japonczycy

Postautor: swawolny_wiatr » 08 lutego 2007, 13:16 - czw

kto waszym zdaniem zasluguje na miano najwybitniejszego i najbardziej utalentowanego czlowieka w historii Japonii?
Awatar użytkownika
swawolny_wiatr
 
Posty: 10
Rejestracja: 05 lutego 2007, 18:07 - pn


Postautor: olusia » 08 lutego 2007, 21:49 - czw

hello kitty :P :-D (zart)
Awatar użytkownika
olusia
 
Posty: 69
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 21:58 - sob

Postautor: kicek » 08 lutego 2007, 22:29 - czw

Takiego omnibusa prawie w kazdej dziedzinie to nie spotkalem, a moglbys bardziej sprecyzowac jakas dziedzine? najpierw jedna potem druga itd.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Kelly » 09 lutego 2007, 09:51 - pt

Kicek ma całkowitą rację. Pewnie w historii Europy Einstein także nie był geniuszem przykładowo piekąc placki.

Niemniej np. jeżeli miałbym wybrać jedną osobą, która w danej epoce po prostu wyróżniała się na tle współczesnych to widzę tylko jednego takiego człowieka, mianowicie księcia Shotoku, regenta, który sprowadził buddyzm do Japonii. Wedle opinii historycznych był to człowiek, który swoją umysłowością, inteligencją, wiedzą stał na innym poziomie niżeli inni współcześni mu Japończycy. Tyle, że pewnie piszę tak dlatego, że inni mędrcy tamtego czasu po prostu nie są tak znani oraz rozreklamowani. Późniejsze lata są znacznie lepiej znane i spośród wybitnych osobowości, których imiona moglibysmy wymienić, trudno jest wybrać.
Kelly
Straż Przyboczna
 
Posty: 583
Rejestracja: 04 października 2004, 13:07 - pn
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: swawolny_wiatr » 09 lutego 2007, 20:02 - pt

temat brzmi Utalentowani Japonczycy a o ile mi wiadomo Einstein nie byl japonczykiem Kelly :wink:
chodzi mi cos typu ... np Shotoku albo jakiegos innego czlowieka
(pochodzacego z Japonii ) ktory wplynal na rozwoj kraju albo np wprowadzil jakies zmiany na korzysc Japonii lub tez ja rozslawil...
i niekoniecznie w jakiej dziedzinie poprostu

ps oj olusia olusia -> hello kitty :ok: hmm kto to byl :?:
Awatar użytkownika
swawolny_wiatr
 
Posty: 10
Rejestracja: 05 lutego 2007, 18:07 - pn

Postautor: kicek » 10 lutego 2007, 00:59 - sob

taaak zadales mi klina i to powaznego. Czlowiekiem nieprzecietnym napewno byl ieasu Tokugawa. A wspolczesnie np. mister Toyota? Napewno nizwyklym czlowiekiem byl brat niestetry juz niezyjacy obecnego cesarza. Wielki umysl typowy czlowiek renesansu a na warunki japonskie to prawie rewolucjonista kulturalny.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Titter » 12 lutego 2007, 11:53 - pn

Przychodzą mi w zasadzie trzy nazwiska:
1. Dr. Yoshiri Nakamatsu (jednak do historii to go jeszcze cieżko zaliczyć :P)
2. Ieyasu Tokugawa (jak wspomniał kolega wyżej)
3. Cesarz Mutsuhito - co wydaje mi się być najtrafniejsze, ponieważ zmiany jakie zaszły wczasie jego panowania jak i po nim zmieniły oblicze całej Japonii
Titter
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 lutego 2007, 11:45 - pn
Lokalizacja: Tychy

Postautor: toyo » 15 marca 2007, 20:41 - czw

Moim zdaniem na takie miano może zasługiwać Toyotomi Hedeyoshi, po pierwsze ze stanu właściwie chłopskiego doszedł aż do najwyższych szczebli władzy. Po drugie zjednoczył Japonię. Po trzecie wprowadził reformę agrarną. Zapoczątkował okres feudalny, który przez wielu uważany jest za początek tego czym obecnie jest Japonia.
Ja mu daje złoty medal.
toyo
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 marca 2007, 20:36 - czw


Wróć do Japonia kiedyś

cron