trudne pytanie, prosze o odpowiedz

Wszystko co związane z historią Japonii

trudne pytanie, prosze o odpowiedz

Postautor: miiron » 28 października 2006, 10:58 - sob

Witam. Błaaaaagam was o odpowiedź na to pytanie:

Rozporządzenie cesarskie wydane w 1884 roku dotyczące wprowadzenia nowych stopni szlacheckich spowodowało, że następnego roku pojawiło się w Japonii kilkuset szlachciców. Byli to dawni daimio oraz rody arystokracji dworskiej. Który, spośród ustanowionych tytułów, został wtedy przyznany owym dekretem najczęściej?

mam 2 dni na to pytanie. proszę was, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć :)
pozdrawiam
miiron
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 października 2006, 10:55 - sob


Postautor: [KoP] » 28 października 2006, 11:18 - sob

Na gronie ktoś zadawał podobne pytanie i dostał odpowiedź:
http://w8.grono.net/forum/topic/1307231/0/
[KoP]
 
Posty: 18
Rejestracja: 07 kwietnia 2006, 13:54 - pt

Postautor: miiron » 28 października 2006, 11:39 - sob

nie moge sie tam, zarejestrowac :/ mozesz to tu przekopiowac, abo wyslac na miiron@op.pl

blagam cie
miiron
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 października 2006, 10:55 - sob

Postautor: [KoP] » 28 października 2006, 13:48 - sob

Tiferet na gronie napisała:
Kod: Zaznacz cały
Co rozumiesz przez "najczęściej"?
Przy okazji hansei kokan zniesiono tokugawski podział klasowy i wprowadzono nowy, na kazoku (poprzednio daimyo i kuge), shizoku (bogatszą szlachtę) i sotsu (biedniejszą), a resztę od mieszczaństwa w dół nazwano wspólnie heimin. Z tego co pamietam, nastepnym krokiem było wyeliminowanie sotsu i podzielenie ich na tych, których podciągnięto w górę, do shizoku, i tych, których zdegradowano do heimin. Potem kazoku podzielono na 5 rang (zdaje mi się, że to, gdzie się trafiło było wypadkową dochodu, pochodzenia i roli odegranej w odnowie Meiji). Nie mam pojecia, czy sa jakies konkretne statystyki cyferkowe, ale mozesz załozyć, ze najwięcej było tych najnizszych, a im wyzej tym mniej; )
A dla zainteresowanych krótki opis podziału i roli kazoku: http://kazoku.quickseek.com/ .
*****
*****
Rany, slepa jestem, w tym artykule nawet sa cyferki i sprawdza sie moja teoria:
"Initially there were 11 non-imperial princes or dukes, 24 marquis, 76 counts, 324 viscount, and 74 barons, for a total of 509 peers. By 1928, through promotions and new creations there were a total of 954 peers: 18 non-imperial princes or dukes, 40 marquis, 108 counts, 379 viscounts, and 409 barons."
[KoP]
 
Posty: 18
Rejestracja: 07 kwietnia 2006, 13:54 - pt


Wróć do Japonia kiedyś

cron