Ubiór kobiety podczas wesela

Wszystko co związane z historią Japonii

Ubiór kobiety podczas wesela

Postautor: G_U_M_A » 08 stycznia 2006, 14:59 - ndz

Wlasnie skonczylem czytac 2-gi tom Opowiesci o klanie Ottor - "Na poslaniu z trawy". Pod koniec ksiazki mamy slub Kaede z Takeo... no i wlasnie. Jest tam opisany stroj w jaki Kaede byla ubrana:

"... Gdy Kaede, Prowadzona przez kapłankę kaplicy, ukazała się w czerwono-białym ślubnym stroju..."

No i troche mnie to zbilo z tropu, gdyz zawsze slyszalem, ze bialy w Japonii jest kolorem żałobnym. Z drugiej strony z tego co autorka ksiazki podkresla - w ksiazke wlozyla wiele wysilku by wiernie oddac kulture Japonii (nawet walki opisane w ksiazce z czlowiekiem odpowiedzialnym za sztuki walk) wiec nie sadze, zeby pozwolila sobie na tak blahy blad
Wiec jak to w koncu jest?? jaki ten strój Kaede powinna miec?
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz


Postautor: Kelly » 09 stycznia 2006, 16:46 - pn

Wolałbym, żeby na ten temat wypowiedziały się Koleżanki mieszkające w Japonii, najbardziej chyba mające pojęcie o tej sprawie. Jednakże wedle mojej wiedzy chodzi o to, że owa biel reprezentuje śmierć kobiety dla poprzedniego zycia w dawnej rodzinie. Natomiast czerwień to kolor narodzin dla nowego życia. Gdzieś, ale nie wiem gdzie i czy dotyczyło to dokładnie Japonii czy innego kraju Orientu czytałem, czy słyszałem o obrzędzie, ze kiedyś kobieta miała na sobie biała szatę, która w pewnej chwili była ściągana ukazując spodnie szaty czerwone, który to ceremoniał obrazował właśnie owo przekształcenie.
Kelly
Straż Przyboczna
 
Posty: 583
Rejestracja: 04 października 2004, 13:07 - pn
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Japonia kiedyś

cron