uguisu-bari (słowicza podłoga)

Wszystko co związane z historią Japonii

uguisu-bari (słowicza podłoga)

Postautor: G_U_M_A » 20 listopada 2005, 05:16 - ndz

ostatnio zaciekawilem sie tym tematem. Wiem ze w zamku rodu Tokugawy bodajze w Nijo takie cos bylo. Czy macie moze jakies zdjecia, ciekawe strony www na ten temat (bo sam nie wiele znalazlem) albo chcieli sie podzielic swoja wiedza na forum??

Pozdrawiam
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz


Postautor: Kelly » 20 listopada 2005, 18:05 - ndz

Słowicze podłogi stanowiły popularne środki ochrony. Znajduje sie taka nie tylko w zamku Nijo, ale także np. w Chion-in.
Kelly
Straż Przyboczna
 
Posty: 583
Rejestracja: 04 października 2004, 13:07 - pn
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: G_U_M_A » 20 listopada 2005, 18:13 - ndz

Kelly pisze:Słowicze podłogi stanowiły popularne środki ochrony. Znajduje sie taka nie tylko w zamku Nijo, ale także np. w Chion-in.


no tak tak. Wlasnie w tym problem ze na tym mniej wiecej moja wiedza sie konczy. Znalazlem jeszcze cos 2 rysunki takiej podlogi na Google i to wszystko. Moze jest cos na internecie co bardziej szerzej opowiada o budowlach obronnych i sposobach podobnych do slowiczych podlog.

Pozdro
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Wirid_:P » 20 listopada 2005, 18:18 - ndz

Obrazek no i jeszcze Obrazek przy najmnniejszym stąpnięciu wydawały dźwięk
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Shigeru » 20 listopada 2005, 21:52 - ndz

Czy przypadkiem powodem Twojego zainteresowania nie jest książka "Po słowiczej podłodze" i całość cyklu Lian Hearn :?: Pytam, bo zaraz po ukazaniu sie pierwszej części sam dużo szperałem w bibliotekach, żeby znaleźć coś na ten temat... Niestety niewiele tego było :-( W jednym z przewodników po japońskich zamkach były zdjęcia, ale nie pamiętam już tytułu. warto jednak poszukać. Świetne zdjęcia :D
"Droga samuraja zawiera się w desperacji. Dziesięciu, lub nawet więcej ludzi, nie jest w stanie zabić takiego człowieka. Opierając się na zdrowym rozsądku nie dokonasz wielkich rzeczy. Walcząc, zatrać się po prostu w obłąkańczej desperacji."
"W samym środku pojedynczego oddechu, gdzie nie znajdzie się przewrotności, jest Droga."
Awatar użytkownika
Shigeru
 
Posty: 139
Rejestracja: 20 listopada 2005, 12:54 - ndz
Lokalizacja: Toruń

Postautor: G_U_M_A » 21 listopada 2005, 03:18 - pn

Shigeru pisze:Czy przypadkiem powodem Twojego zainteresowania nie jest książka "Po słowiczej podłodze" i całość cyklu Lian Hearn :?: Pytam, bo zaraz po ukazaniu sie pierwszej części sam dużo szperałem w bibliotekach, żeby znaleźć coś na ten temat... Niestety niewiele tego było :-( W jednym z przewodników po japońskich zamkach były zdjęcia, ale nie pamiętam już tytułu. warto jednak poszukać. Świetne zdjęcia :D


Masz stu procentowa racje wlasnie ta ksiazke czytam :D

kiedys ogladalem program na Discovery i tez wspomnieli ten temat tam. Pomysalelem sobie ze moze warto cos poszperac po necie. Wlasnie te zdjecia co Wirid_:P wkleila znalazlem na googlach. Myslalem ze jest jakas strona co szerzej zabrala sie za ten temat.

Pozdro
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Wirid_:P » 21 listopada 2005, 12:45 - pn

Ja prseczytalam obie książki z tej seri, a teraz zberam siano na ostatnią "w basku ksiezyca" ;P.
Nio cio G_U_M_A google to najlepsze zrodlo ;)
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Shigeru » 21 listopada 2005, 17:30 - pn

Mam szczęście, że chociaż dobrze trafiłem :-D Ja właśnie siedzę przed ofoliowaną jeszcze trzecia częścią "Opowieści rodu Otorii"... szkoda tylko, że z bardzo nie mam czasu na jej czytanie :-( Dzieki za odpowiedzi i pozdro :-)
PS. Jakbym znalazł coś na ten temat odezwę się. :wink:
"Droga samuraja zawiera się w desperacji. Dziesięciu, lub nawet więcej ludzi, nie jest w stanie zabić takiego człowieka. Opierając się na zdrowym rozsądku nie dokonasz wielkich rzeczy. Walcząc, zatrać się po prostu w obłąkańczej desperacji."
"W samym środku pojedynczego oddechu, gdzie nie znajdzie się przewrotności, jest Droga."
Awatar użytkownika
Shigeru
 
Posty: 139
Rejestracja: 20 listopada 2005, 12:54 - ndz
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Takezo » 01 grudnia 2005, 00:28 - czw

Powiedzcie , błagam , gdzie wy dostaliście "W Blasku Księżyca". Bo w empiku mi powiedzieli że przed świętami to raczej nie mam co liczyć że się gdziekolwiek pojawi.
Awatar użytkownika
Takezo
 
Posty: 53
Rejestracja: 31 lipca 2005, 18:18 - ndz
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Wirid_:P » 01 grudnia 2005, 17:28 - czw

Można kupić na allegro ;)
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Shigeru » 01 grudnia 2005, 23:56 - czw

A ja właśnie w Empiku kupiłem... Myślę, że w księgarniach Matras też dostaniesz ją bez problemu, albo zamów na allegro jak napisała Wirid_:P. Wydaje mi sie, że za niedługo zobaczysz ją wszędzie :D Szanujące się księgarnie na pewno ją mają, albo będą wkrótce miały... Życzę powodzenia!!!
"Droga samuraja zawiera się w desperacji. Dziesięciu, lub nawet więcej ludzi, nie jest w stanie zabić takiego człowieka. Opierając się na zdrowym rozsądku nie dokonasz wielkich rzeczy. Walcząc, zatrać się po prostu w obłąkańczej desperacji."
"W samym środku pojedynczego oddechu, gdzie nie znajdzie się przewrotności, jest Droga."
Awatar użytkownika
Shigeru
 
Posty: 139
Rejestracja: 20 listopada 2005, 12:54 - ndz
Lokalizacja: Toruń

Postautor: G_U_M_A » 03 grudnia 2005, 23:32 - sob

Takezo pisze:Powiedzcie , błagam , gdzie wy dostaliście "W Blasku Księżyca". Bo w empiku mi powiedzieli że przed świętami to raczej nie mam co liczyć że się gdziekolwiek pojawi.



chyba trafiles na jakiegos niekompetentnego pracownika EPMPiKu. Bo moja kolezanka wlasnie w empiku kupila "w blasku ksiezyca".
Sa nawet 2 wersje ksiazki:
1.w twardej okladce - ok 40zl
2.w miekiej okladce - ok 20 zl
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Takezo » 04 grudnia 2005, 12:32 - ndz

:) no to już wiem co będe dzisiaj robił :) jak dobrze że mam tak blisko
do empiku :]
Awatar użytkownika
Takezo
 
Posty: 53
Rejestracja: 31 lipca 2005, 18:18 - ndz
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: ShiMei » 25 marca 2006, 16:41 - sob

ja na te książki już długo poluje ...
tzn. chciałam bardzo "Po słowiczej podłodze" , ale nie mogłam znaleźć ... a później o tym zapomniałam , niedawno sobie przypomniałam i musze iść do empiku :-D
mam nadzieje że bedzie ^^

a jakie wrażenia po przeczytaniu tej książki ?
jestem tego bardzo ciekawa
Awatar użytkownika
ShiMei
 
Posty: 16
Rejestracja: 27 lipca 2005, 15:27 - śr

Postautor: Relict » 25 marca 2006, 17:30 - sob

Mnie osobiscie bardzo sie podobaly. Dostalem niedawno trzecia czesc i to mnie zmobilizowalo, to przeczytania ponownie pierwszej i drugiej... i wiesz, ze sie nie nudzilem? Bardzo lekka ksiazka, a zarazem wciaga niesamowicie. Jak ktos nie przeczytal, to naprawde warto. Moze nie jest bardzo dobrym zrodlem informacji o zwyczajach Japonczykow i ogolnie o Japonii, ale opowiada bardzo ciekawa historie. Jak dla mnie to na 5+.
tutaj jeszcze zdjecie...

http://img71.photobucket.com/albums/v21 ... uguisu.jpg
Człowiek - nic prostszego, nic bardziej skomplikowanego.
Awatar użytkownika
Relict
 
Posty: 22
Rejestracja: 16 lutego 2006, 23:14 - czw
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna

Wróć do Japonia kiedyś

cron