Zatajona historia przodkow japonskich

Wszystko co związane z historią Japonii

Zatajona historia przodkow japonskich

Postautor: TSURUGIZAN » 04 czerwca 2005, 12:55 - sob

STAROZYTNE POCHODZENIE JAPONCZYKOW JEST ZAGADKA ,SAMI JAPONCZYCY TEGO DOKLADNIE NIE WIEDZA. W JAPONI SA DWIE GLOWNE RELIGIE: BUDYZM I SHINTO.BUDYZM DO JAPONI SPROWADZILI CHINCZYCY A SHINTO...?W POLSCE PODAJE SIE ,ZE JEST TO STAROZYTNA RELIGIA OPARTA NA MITOLOGI ALE NIE WIADOMO Z KAD JEST WIELE PODOBIENSTW DO STAROZYTNEGO JUDAIZMU.NP.:PODCZAS NIEKTORYCH SWIAT NOSZONA JEST MIKOSHI TO JEST COS PODOBNEGO DO ARKI PRZYMIERZA;SA STARO-LUDOWE PIESNI PO HEBRAJSKU ;GWIAZDA DAWIDA W NIEKTORYCH SWIATYNIACH SHINTO I JESZCZE WIELE ,WIELE INNYCH PODOBIENSTW.JEST GRONO BADACZY TEGO TEMATU I MOZNA WYCZYTAC WIELE CIEKAWEGO,SA DOMNIEMANIA OPARTE NA STARYM TESTAMECIE,ZE NA WYSPY JAPONSKIE PRZYBYL PROROK IZAJASZ Z RODZINAMI LEWI I BENIAMINA BY UKRYC ARKE PRZYMIERZA PRZED BABILONCZYKAMI.ST KSIEGA IZAJASZA 39 KROL EZECHIASZ ZE SZCZESCIA ,ZE WYZDROWIAL POKAZUJE CALY SKARBIEC W TYM TEZ ZNAJDUJACA SIE TAM ARKE PRZYMIERZA PRZBYLYM GOSCIOM Z OBCYCH PANSTW.W 586R PNE BABILON NAJEZDZA PANSTWO JUDZKIE I OD TEGO MOMENTU SLAD ARKI URYWA SIE.UCZENI WIELU PANSTW TWIERDZA, ZE ARKE PRZECHWYCILI BABILONCZYCY ALE NIGDZIE NIEMA O TYM ZMIANKI.TAK WIEC LOGICZNIE MYSLAC PROROK IZAJASZ ZABIERA ARKE PRZED NAJAZDEM I UKRYWA W BEZPIECZNYM MIEJSCU I BYC MOZE TYM MIEJSCEM JEST JAPONIA
Mam silna wole, robi ze mna co chce :)
Awatar użytkownika
TSURUGIZAN
 
Posty: 79
Rejestracja: 04 czerwca 2005, 11:05 - sob
Lokalizacja: NAGOYA


Postautor: Hatamoto » 04 czerwca 2005, 14:09 - sob

To jest wielece interesujące. Rzeczywiście za bezpośrednie źródło światopoglądu shinto podaje się głównie mitologię. Wiedza na ten temat pochodzi z ksią Koijiki i Nihongi. Jest wiele elementów podobnych z tradycją chińską w tej mitologi i znajdują się nawet podobne wątki jak w mitologi greckiej. Nigdy nie spotkałem się z niektórymi faktami o jakich napisałeś. To jak już powiedziałem są bardzo ciekawe. Jednak mam też do tego typu rewelacji dystans o ile są wynikiem badań japońskich uczonych. Zadarza się, że niektórzy Japończycy dowodzą, że Jezus umarł na terenie ich kraju lub, że Elvis mieszkał u nich i postarzał się.

Pochodzenie Japończyków jest niewiadome. Zwykło się przyjmować, że pierwszymi mieszkańcami Archipelagu byli Ajnowie, którzy najprawdopodobniej przybyli z kontynentu (Korea, Chiny). Wczesna kultura pre-japońska jest kulurą maternistyczną, podobnie jak w innych rejonach świata (to kolejne zadziwiające podobieństwo). Świadczą o tym wykopane figurki przedstawiające kobietę w ciąży, lub kobietę wogule.. Jest to symbol przyrody, która była kojarzona pod postacią kobiety. Płodność matki natury była dla dawnych mieszkańców Japonii szczegulnie ważna, gdyż początkowo utrzymywali się ze zbieractwa, myślistwa i rybołustwa. Następnie przeszli do bardziej osiadłego życia i zaczęli uprawiać ziemię - co też ściśle łączy się z szeroko rozumianą przyrodą (pod postacią kobiety?).

Tsurugizan, następnym razem wyłącż caps locka
Gdy forma zewnętrzna stwarza możlwość, treść przyjdzie aby ją wypełnić
Awatar użytkownika
Hatamoto
Straż Przyboczna
 
Posty: 264
Rejestracja: 29 września 2004, 20:18 - śr
Lokalizacja: Dublin

Postautor: shirokaze » 04 czerwca 2005, 21:50 - sob

Hatamoto pisze:Pochodzenie Japończyków jest niewiadome. Zwykło się przyjmować, że pierwszymi mieszkańcami Archipelagu byli Ajnowie, którzy najprawdopodobniej przybyli z kontynentu (Korea, Chiny).

hmmm... ja swego czasu czytałem (problem że nie pamiętam gdzie, ale po sesji to sprawdze), że Ainowie są rdzennymi mieszkańcami Wysp Japoskich- tak jak Aborygeni w Australii przez pewien okres czasu ich kultura rozwijała się bez styczności z innymi. Natomiast Japończycy są ludnością napływową z terenów dzisiejszej Korei stąd tez naukowcy wywodzą (liczne) podobieństwa miedzy językiem japońskim i koreańskim oraz liczne podobieństwa czysto fizyczne między Japończykami i Koreańczykami - podobieństw takich nie sposób stwierdzić między Ainami i Japończykami
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: HebinoMetaru » 05 czerwca 2005, 00:30 - ndz

shirokaze pisze:
Hatamoto pisze:Pochodzenie Japończyków jest niewiadome. Zwykło się przyjmować, że pierwszymi mieszkańcami Archipelagu byli Ajnowie, którzy najprawdopodobniej przybyli z kontynentu (Korea, Chiny).


hmmm... ja swego czasu czytałem (problem że nie pamiętam gdzie, ale po sesji to sprawdze), że Ainowie są rdzennymi mieszkańcami Wysp Japoskich- tak jak Aborygeni w Australii przez pewien okres czasu ich kultura rozwijała się bez styczności z innymi.


Ja z kolei byłem informowany że Ainowie przypominają budową ciała i cechami fizycznymi ludy polarne, są raczej podobni do eskimosów, a także to, że przybyli z kontynentu trzeba rozumieć w sensie Syberii oraz terenów krajobrazu tajgi ogólnie, a nie z Korei czy Chin.

Poza tym słysząłem że są rdzennym ludem Japonii, ale w precyzyjniejszej wersji wyspy Hokkaido, gdzie klimat jest zimniejszy niż na południu kraju.

Bardzo ciekawy temat, witaj na forum Tsurugizan!
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: Hatamoto » 05 czerwca 2005, 10:35 - ndz

Zgadza się. Ajnowie zamieszkiwali północną częć dzisiejszej Japonii czyli przede wszystkim Hokkaido, jak pisze Hebino.
Rzeczywiście oni przybili z innej części świata (nie z Chin).
Gdy forma zewnętrzna stwarza możlwość, treść przyjdzie aby ją wypełnić
Awatar użytkownika
Hatamoto
Straż Przyboczna
 
Posty: 264
Rejestracja: 29 września 2004, 20:18 - śr
Lokalizacja: Dublin

Postautor: TSURUGIZAN » 06 czerwca 2005, 18:45 - pn

HebinoMetaru pisze:
shirokaze pisze:
Hatamoto pisze:Pochodzenie Japończyków jest niewiadome. Zwykło się przyjmować, że pierwszymi mieszkańcami Archipelagu byli Ajnowie, którzy najprawdopodobniej przybyli z kontynentu (Korea, Chiny).


hmmm... ja swego czasu czytałem (problem że nie pamiętam gdzie, ale po sesji to sprawdze), że Ainowie są rdzennymi mieszkańcami Wysp Japoskich- tak jak Aborygeni w Australii przez pewien okres czasu ich kultura rozwijała się bez styczności z innymi.


Ja z kolei byłem informowany że Ainowie przypominają budową ciała i cechami fizycznymi ludy polarne, są raczej podobni do eskimosów, a także to, że przybyli z kontynentu trzeba rozumieć w sensie Syberii oraz terenów krajobrazu tajgi ogólnie, a nie z Korei czy Chin.

Poza tym słysząłem że są rdzennym ludem Japonii, ale w precyzyjniejszej wersji wyspy Hokkaido, gdzie klimat jest zimniejszy niż na południu kraju.



Wszyscy macie po czesci racje.Pierwotnym ludem byli Ainowie podobni do Eskimosow i zamieszkiwali duza czesc wysp japonskich ale nie tylko oni.W erze Jyomon na wyspach Japonskich zylo wiele ludow, z Polinezji,Mezopotami,Persji(w Nara ken jest KUMA NO JINJIA gdzie obchodzi sie swieto ognia pochodzace z Persji po japonsku czyta sie ZOROASTA)koczowniczy lud z ,ktorego wywodza sie dzisiejsi Mongolczycy(w antycznych kurchanach znajdowano ozdobne uprzeze konne) i Hebrajczycy.Jest stare powiedzenie wakoku wa kazoete hyaku yokoku nari mozna to przetlumaczyc prosciej nihon wa taminzoku a znaczy Japonia to jest wiele narodow/ludow.W nastepnej erze Yayoi japonie zasiedlaja Chinczycy i Koreanczycy.Wracajac do pochodzenia Hebrajskiego jest np.staro -ludowa piesn po hebrajsku przekazywana z pokolenia na pokolenie przez ludnosc zamieszkala w Aomori ken.

ナギアド ヤーラョー
ナギアド ナサレダーデ サーイェ
ナーギアツ イウド
ヤーラョー
Bede spiewal ku czci Pana,ktory wspaniale swa potege okazal,gdy konia i jezdza jego pograzyl w morzu.Pan jest moja moca i zrodlem mestwa!
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2005, 05:01 - wt przez TSURUGIZAN, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
TSURUGIZAN
 
Posty: 79
Rejestracja: 04 czerwca 2005, 11:05 - sob
Lokalizacja: NAGOYA

Postautor: TSURUGIZAN » 06 czerwca 2005, 18:54 - pn

Hatamoto pisze: Jednak mam też do tego typu rewelacji dystans o ile są wynikiem badań japońskich uczonych. Zadarza się, że niektórzy Japończycy dowodzą, że Jezus umarł na terenie ich kraju lub, że Elvis mieszkał u nich i postarzał się.



Nie tylko japonczycy pisza tego tematu ksiazki jest wielu amerykanskich czy izraelskich autorow np.Rabbi Marvin Tokayer JAPAN AND THE TEN LOST TRIBES OF ISRAEL
Mam silna wole, robi ze mna co chce :)
Awatar użytkownika
TSURUGIZAN
 
Posty: 79
Rejestracja: 04 czerwca 2005, 11:05 - sob
Lokalizacja: NAGOYA

Postautor: Hatamoto » 07 czerwca 2005, 15:14 - wt

No własnie 10 przykazań na tablicach (dar dla Mojżesza) też podobno odnalazło sie w Japonii :)
To są ciekawostki o których warto wiedzieć , ale nie koniecznie w nie wierzyć :) Jak macie jeszcze jakieś tego typu newsy to sypcie mini na forum.
Gdy forma zewnętrzna stwarza możlwość, treść przyjdzie aby ją wypełnić
Awatar użytkownika
Hatamoto
Straż Przyboczna
 
Posty: 264
Rejestracja: 29 września 2004, 20:18 - śr
Lokalizacja: Dublin

Postautor: Mizukiri » 23 czerwca 2005, 23:28 - czw

Ja chciałem tylko dodać, iz wydaje mi sie, że rdzennosć Ajnów nei jest przesądzona ani w 100% pewna, w "Sztuce Japonii" Wiesława Kotańskiego, 1974 WAiF Warszawa można przeczytać pod gwiazdką:

"Do dziś występują zwolennicy hipotezy, że pierwotną ludnoscią wysp byli Ajnowie, ostatnio jednak przeważa pogląd, że współcześni Japończycy stanowią bezpośrednie przedłużenie typu rasowego rozwijającego się od pleistocenu do dziś a mianowicie, że jest to typ paleomongoloidalny, bliski mieszkańcom południowych Chin i krajów południowo-wschodniej Azji, Indonezji itd. "
Mizukiri
 

Postautor: Ashitaka Kajiwara » 18 marca 2006, 20:06 - sob

taa fajny temat...dobrze jest uslyszec ciekawe historie, choc nie majac pewnosci zawsze mozna cos ciekawego stwierdzic i puscic gdzies w obieg (tzn nie to zeby tsurugizan to wymyslil :P tylko ktos wczesniej) bo w koncu wszystko co nie zostalo wyjasnione mozna przypisywac do wielu teorii.. ale mozna tez sie tylko domyslac jak to naprawde tam kiedys bylo.. :wink:
Ashitaka Kajiwara
 
Posty: 215
Rejestracja: 16 marca 2006, 20:45 - czw

Postautor: HebinoMetaru » 18 marca 2006, 20:08 - sob

Ashitaka Kajiwara pisze: (tzn nie to zeby tsurugizan to wymyslil :P tylko ktos wczesniej)


wymyslila :wink:
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: tenjin » 17 sierpnia 2006, 03:01 - czw

W epoce "archaicznej" oraz w czasach kultury neolitycznej rzeczywiscie Japonia byla mieszanka etniczna roznych ras naplywowych.
Zmiana grup ludzi wywolaana byla nie tylko podbojami i krawym wyzrznieciem poprzedniej grupy etnicznej ale takze przez to ze pewne rasy mialy bardziej dominujace geny od drugich slowem porzednia grupa etniczna z czasem "rozpływywała" istnieja przeslanki sugerujace ze klasa rządąca w epokach kofun a pozniej yamato wywidzila sie od wladcow koreanskich.
Japonskie wladze byly (nie wiem jak jest teraz ale watpe by cos sie zmienilo) byly niechetne by np. badac kofuny gdyz kilka odkryc z nich moglo by potwierdzac taka teorie.
Oczywiscie wszystko raczej pozostanie w sferze domyslów i hipotetycznych teori ponieważ czasy te nie sa opisane w zadnej wairygodnej histografii owczesnej.
Awatar użytkownika
tenjin
 
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwietnia 2006, 00:07 - sob
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Japonia kiedyś

cron