Ulubiony okres w historii Japonii

Wszystko co związane z historią Japonii

Re: Ulubiony okres w historii Japonii

Postautor: Qba » 05 sierpnia 2008, 09:41 - wt

Sengoku Jidai...Czyli jak to u mnie w bractwie mówimy, i nie tylko u mnie "trójbój norweski", czyli "Gwałcić, palić i rabować"...Okres w którym uzbrojenie ochronne jest na tyle dobre, że można walczyć jak równy z równym z ciężko opancerzonymi europejczykami :)
Dla mnie ten okres jest okresem klasycznym...Wszak wszyscy ludzie bardziej z nim kojarzą Japonię, a nie z okresem ciotowatej arystokracji.
Popatrz mi w oczy, a zobaczysz swój strach
Awatar użytkownika
Qba
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 00:44 - sob
Lokalizacja: Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej - prefektura Podkarpacie/Rzeszów


Re: Ulubiony okres w historii Japonii

Postautor: isetagumoto » 28 czerwca 2009, 15:52 - ndz

moim ulubionem okresem w japoni jest heian kiedy to kobiety mogły wejść na tron z drugiej strony wniosły do życia japońskiego hiragane.dar pełen podziwu :)
http://www.c-fam.org/campaigns/id.179/default.asp
Wielkie talenty dojrzewają powoli.
Awatar użytkownika
isetagumoto
 
Posty: 50
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 11:19 - ndz

Re: Ulubiony okres w historii Japonii

Postautor: Muscat » 27 kwietnia 2010, 20:41 - wt

Cześć! Nie widzę tematu powitań, więc tu zamieszczę moje "Konnichiwa!"

Moim ulubionym okresem jest epoka Edo ze względu na tę pop-kulturę: drzeworyt ukiyo-e i teatr kabuki. Obie te plebejskie zdobycze do dziś można odnaleźć w kinie czy komiksie japońskim (mandze).
Oczywiście również podziwiam samurajów, ale mam do nich stosunek podobny jak do polskiej szlachty: nie byli wolni od wad, a to, czego im brakowało, w swoim czasie uzupełniła warstwa pogardzanego mieszczaństwa, co razem stworzyło wspaniałą kulturę, pielęgnującą tradycje i otwierającą się na cały świat jednocześnie (w późniejszych okresach, rzecz jasna).
Źródła współczesnej pop-kultury japońskiej, która nas tak urzeka, widzę właśnie w epoce Edo.
Awatar użytkownika
Muscat
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwietnia 2010, 12:49 - wt

Re: Ulubiony okres w historii Japonii

Postautor: ryuurui » 22 lipca 2010, 01:09 - czw

Asuka i Nara, czyli poczatki kaligrafii w Japonii, ciagle jescze pod silnymi wplywami z Chin.
Jesli ktos jest zainteresowany kaligrafia Jap. albo Chinsk. to prosze smialo pytac.
Zapraszam rowniez do dyskusji na forum o kaligrafii: http://www.nihonsun.net/board-28-0.html
Awatar użytkownika
ryuurui
 
Posty: 54
Rejestracja: 13 lipca 2010, 20:51 - wt
Lokalizacja: Tokyo

Poprzednia

Wróć do Japonia kiedyś

cron