Praca licencjacka

Wszystko co związane z historią Japonii

Praca licencjacka

Postautor: Ryuuji » 24 października 2010, 23:21 - ndz

Witam, jestem na trzecim roku stosunków międzynarodowych stoję w tej chwili przed wyborem tematu na pracę licencjacką. O ile tematy jako takie już wymyśliłem to trudno jest mi wybrać ten jedyny o którym będe pisał. Jakby ktoś trochę już był zaznajomiony z nimi to prosiłbym o pomoc.
Tematy:
- Przemiany w Japonii po II wojnie światowej lub też tylko przemiany przemysłowe w Japonii po II wojnie światowej
- Rynek pracy Japonii w latach 1945-2000
- Stosunki Chiny-Japonia w XXI wieku
- konflikt chińsko-japoński (spor o przeszłość, o wyspy Senkaku/Diaoy i o rolę Chin w Azji)
- I jeszcze taki ciekawy temat który ktoś mi podsunął - Wpływ organizacji przestępczej Yakuza na kształtowanie/rozwój Japonii


Głównie chodzi mi o kwestie materiałów i źródeł dostępnych na owe tematy. Nie chcę się wkopać w temat gdzie zostanę zasypany ogromem materiałów, ani też szukać ze świeczką przydatnych informacji. Chociaż jakby ktoś miał jakiś inne ciekawe tematy to niech się nie krępuje i je poda :P. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Ryuuji
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 października 2010, 23:20 - ndz


Re: Praca licencjacka

Postautor: Norek » 24 października 2010, 23:27 - ndz

Na temat przemian po II wojnie światowej znajdziesz informacje we wszystkich książkach dotyczących historii Japonii, zwłaszcza w książce Pałasz-Rutkowskiej i Katarzyny Stareckiej.
Książek o historii jest u nas od groma, każdą można Ci polecić do wykorzystania.

Co do pozostałych tematów, na pewno by się coś znalazło, ale nie w takiej ilości jak powyższy temat.
YOU DON'T NEED A REASON TO HELP PEOPLE
Norek
 
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:37 - śr
Lokalizacja: Kielce


Wróć do Japonia kiedyś