Strona 1 z 1

Mnisi

Post: 27 kwietnia 2007, 21:38 - pt
autor: Qba
Szukam stroju mnicha...Jak to wyglądało jak było "zbudowane"jakiie materiały itp itd. Poszukuje też informacji na temat co taki mnich mmiał ze sobą...

Post: 27 kwietnia 2007, 22:32 - pt
autor: kicek
ale ktorzy mnisi. jest ichkilka rodzajow. Shinto, buddysci, zebrzacy itd

Post: 29 kwietnia 2007, 13:44 - ndz
autor: Qba
Buddyjski mnich przełomu XV i XVI w.

Post: 29 kwietnia 2007, 21:32 - ndz
autor: kicek
a to mnie zastrzeliles myslalem ze myslisz o wspolczesnych. Moze ktos jeszcze cos wie na ten temt ,a ja jeszcze poszukam

Re: Mnisi

Post: 27 czerwca 2008, 14:50 - pt
autor: Wirid_:P
Bezczelnie podczepię sie do tematu, bo po co zakładać nowy skoro jeden już jest.

Moje pytanie dotyczy mnichów shinto, a raczej ich zobowiązań, ślubów jakie musieli składać (jeśli takowe coś istniało), generalnie taki żywot przeciętnego mnicha. Jeśli możecie, to podajcie tytuły książek, bo o samej wierze shinto już sobie poczytałam, ale takich informacji nie znalazłam. Z wujka google nie k0ożystałam, zdaję się na wiedzę książkową. Oczywiscie jesli ktos wie cokolwiek na ten temat niech sie podzieli informacjami :mrgreen:

pozdrawiam

Re: Mnisi

Post: 21 lipca 2008, 16:31 - pn
autor: MIZUKI
Jeśli chodzi o mnichów buddyjskich, można poczytać legendy Japońskie bądź też ich mitologie, czy coś w tym stylu. Można też poczytać o Gyoki, który był buddyjskim mnichem... Jednak żył w połowie VII w. . Ważna postacią jest też Kukai, który wywarł ogromny wpływ na japoński buddyzm ezoteryczny. Co do Shinto... Nie jestem pewien jak jest z ich mnichami. Wiadomo , że Shintoistą nie można się stać. Shinto dotyczy tylko Japończyków... Na pewno aby stać się mnichem Shinto trzeba przejść przez szereg jakiś ceremonii... Ale co do jakiś ślubowań... Niestety nic mi na ten temat nie wiadomo.

Jeszcze co do tych strojów buddyjskich. Poczytaj może o Ikko-Ikki , ich działania przypadają na ten wiek... Kto wie może znajdziesz jakieś wskazówki.