hobby

Tutaj wszystkie inne tematy ;-)

Postautor: freylis » 30 listopada 2006, 00:41 - czw

Cześć :-D
Z moich zainteresowań mogę wymienić
- jestem fanką muzyki gotyckiej :D Wspominał ktoś powyżej festiwal CASTLE PARTY - byłam tam już 8 razy i na pewno zobaczyć mnie można na tych zdjęciach o których była mowa :P
- uwielbiam oglądać filmy, zwłaszcza azjatyckie horrory, filmy o wampirach ( "Dracula" Coppoli, "Wywiad z Wampirem" - moje ulubione "wampiryczne" filmy
- uwielbiam fantastykę, science fiction - oglądać - filmy - ( LOTR, Gwiezdne Wojny) oglądać - obrazy - Luis Royo, Boris Valleyo i czytać,- zwłaszcza polskich autorów - Sapkowski, Piekara, Pilipiuk ) :-
- lubię poezję - czytać, pisać

i jeszcze bym się rozpisała, ale to już może w innych tematach... np. o muzyce
:D
Awatar użytkownika
freylis
 
Posty: 13
Rejestracja: 09 listopada 2006, 18:20 - czw


Postautor: kicek » 30 listopada 2006, 03:48 - czw

ok pisz o muzyce
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: bobon » 30 listopada 2006, 21:46 - czw

w końcu to temat o hobby więc rozpisuj się do woli :D
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Postautor: kicek » 01 grudnia 2006, 04:05 - pt

no tak mnie zawsze wszyscy poprawiaja
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Qba » 01 czerwca 2007, 18:12 - pt

Moimi hobby jest aikido, książki (głównie mistrz Sapkowski i nie mniej utalentowany Pilipiuk), powoli zgłębiał tajniki miecza i sztuki posługiwania sie nim (TAK :cry: jestem samoukiem...wiem szejm on ju, szejm on ju).
A poza tym jestem założycielem (nie lubię tego słowa), może bardziej przypadkowym inicjatorem grupy o zainteresowaniach Japonią i chęcią odtwarzania jej na wzory bractw rycerskich.

http://foto.onet.pl/ep5ju,8280ww99c5o3,u.html?V=1

To moja mała grupka :-D
Wybaczcie braki w strojach i uzbrojeniu :oops: Dopiero zaczynamy stawać na nogi
Popatrz mi w oczy, a zobaczysz swój strach
Awatar użytkownika
Qba
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 00:44 - sob
Lokalizacja: Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej - prefektura Podkarpacie/Rzeszów

Postautor: shirokaze » 02 czerwca 2007, 00:10 - sob

taki krótki oftop
TAK jestem samoukiem...wiem szejm on ju, szejm on ju).

ćwiczysz aikido i sam uczysz sie szermerki?? A co z aikiken?? Irek Kołodziejak miał u Was staż nie tak dawno i nic Wam nie pokazał z bokkena? To do 'Wodza' nie podobne ;)
edit -> sprawdziłem na zdjęciach - robiliście troche mieczyka na stażu, jeśli dobrze widzę to bunkai do 6' kata Savegnago :P

a przy okazji na zdjęciach widzę straszny rozrzut - z jednej strony katana i zbroja wschodnia z drugiej tarcze i inny europejski sprzęt
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Qba » 02 czerwca 2007, 01:00 - sob

Mnie na stażu nie było :cry: :cry: .
No bo wiesz my trenujemy razem z rycerstwem europejskim, a i wikingowie też są. A, że wszyscy sie znamy nie od dziś to robimy sobie od czasu do czasu małe "bitwy" na 8/10 osób. Przecież zamykanie sie i pilnowanie własnej piaskownicy jest najgorszym co można zrobić w tej dziedzinie.. Chyba się zgodzisz.
A dla przybliżenia, zbroja była robiona na podstawie mnóstwa zdjęć (brak szczegółowych fotek) i kilku stron internetowych. Efekt jest taki jak na zdjęciach. Starałem się jak najlepiej ją zrobić ale wielu szczegółów nie zauważyłem, cały czas ją zmieniam i polepszam by wyglądała jak najwierniej.
Popatrz mi w oczy, a zobaczysz swój strach
Awatar użytkownika
Qba
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 00:44 - sob
Lokalizacja: Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej - prefektura Podkarpacie/Rzeszów

Postautor: Agnieszka » 03 czerwca 2007, 00:11 - ndz

Moim największym hobby jest oglądanie azjatyckiech (a zwłaszcza japońskich) filmów grozy! :-)
Oprócz tego dużo czytam - częściowo z przymusu, bo jako studentka polonistyki muszę, a częściowo dla relaksu, co jednak zdarza sie tylko w wakacje, gdyż tak w roku akademickim to raczej nie mam czasu na posiedzenie z książką. :(
Lubię sport (zwłaszcza koszykówkę).
Oczywiście pochłaniam wszystko, co ma związek z Krajem Kwitnącej Wiśni i co tylko wpadnie mi w ręce.
A tak, to jak każdy, lubię sobie w weekend wyskoczyć z przyjaciółmi do knajpki na piwko, pogadać lub obejrzeć kolejny nowy japoński (lub w ogóle azjatycki) horror. :)
Nie pogardzę też dobrą muzyką, zwłaszcza filmową lub z gier, j-music, muzyką M. Oldfielda czy Jarre'a, a także ostrzejszymi klimatami. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 36
Rejestracja: 31 maja 2007, 21:12 - czw
Lokalizacja: Lębork

Postautor: Demonik » 03 czerwca 2007, 05:08 - ndz

A moim hobby jest muzyka - słuchanie i granie. Jeśli chodzi o słuchanie, to sięgam po wszystko, co mi wpadnie w ucho: ambient, rock, metal i wszelkie inne dźwięki, które sprawią, że poczuję to "coś" :-D Raczej nie trawię klubowej muzyki, chociaż i tam czasem znajdą się jakieś wyjątki dla mnie. Co do gry, to brzdąkam na gitarze. I właśnie brzdąkanie lepiej pasuje jako nazwa mojej pracy z tym instrumentem, niż granie. Po prostu siadam i wytwarzam dźwięki, które mi przyjdą do głowy, lub wyjdą przypadkiem. Czasem lepiej to idzie, czasem gorzej. No i w planach jest założenie z kumplami zespołu, ale brakuje perkusisty, więc póki co poza sferę planów to nie wychodzi. A chcemy grać raczej ciężkie dźwięki... może nawet bardzo ciężkie :D
Lubię też klimat Słowiańszczyzny przedchrześcijańskiej: symbolikę, tradycje, wierzenia oraz muzykę odwołującą się w tekstach do tego wszystkiego :)
A poza tym interesuje mnie wszystko, co psychodeliczne, chore, porąbane itd. z tym, że jeśli bym miał to wytłumaczyć na filmowym przykładzie, to wolę "The Ring" niż "Teksańską masakrę piłą łańcuchową", albo z muzycznego przykładu bardziej pasuje mi Dead Can Dance niż Cannibal Corpse. Mam nadzieję, że kapujecie o co chodzi :wink:
You may even hear a final sound like the breaking of crystal. Then you are no more.
Awatar użytkownika
Demonik
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 marca 2007, 02:24 - sob
Lokalizacja: ウッチ

Postautor: Agnieszka » 06 czerwca 2007, 11:04 - śr

Zapomnialam dodać, że zwłaszcza w wakacje pomiędzy jakimiś wakacyjnymi wypadami z aparatem w ręku, ogrom czasu spędzam przed moją ukochaną konsolą.
A jak dopadnę SH (bez różnicy jaka część), to całymi dniami potrafię z pokoju nie wychodzić i nawet nie mieć pojęcia, co się dzieje na tym świecie. :-P
Takie to juz maniactwo.
No i od czasu do czasu, jak mam pomysły i materiały to piszę artykuły do różnych stron internetowych.
Tak więc to juz chyba na tyle...tak z grubsza. :PPP
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 36
Rejestracja: 31 maja 2007, 21:12 - czw
Lokalizacja: Lębork

Postautor: Parn » 18 czerwca 2007, 20:29 - pn

Hobby? O...ja mam wiele to zacznę tak:
Gram na gitarze bassowej i dzięki niej gram w trzech zespołach (OLD NEW BLOD, SPECNAZ i Dead Can Sing)
Czytanie Książek (Fantasy najczęściej ale także historia Japonii, gospodarka i ekonomia.)
Kendo (Zaczynam ale jakoś idzie)
Piłka nożna (klub Prosna Kalisz)
Nauka (Angol,Niemiec i Historia)
Słuchanie muzyki

To chyba wszystko....
Awatar użytkownika
Parn
 
Posty: 12
Rejestracja: 12 czerwca 2007, 21:02 - wt
Lokalizacja: Piekło i okolice

Postautor: Neo » 19 czerwca 2007, 00:34 - wt

No więc jeśli można się wyspowiadać to się muszę przyznać że ostatnio naszła mnie ochota na mixowanie muzyki na komputerku głównie upiększam i tak już piękne utwory moich ukochanych Gregorian ale komponuję - jeśli można tak powiedzieć - również własne kawałki są to głównie połączenia muzyki japońskiej chińskiej i indyjskiej z chorałem gregoriańskim :P
Awatar użytkownika
Neo
 
Posty: 71
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:11 - pn
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Kermit » 19 czerwca 2007, 20:30 - wt

Ostatnio zacząłem co nieco tworzyć w grafice komputerowej. Jakoś mi to idzie, choć nie powiem żeby było to jakieś mistrzostwo. Ponadto istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzięki wakacjom powrócę do tradycyjnego rysowania...

@Neo - mam nadzieję, że pochwalisz się swoimi dokonaniami na forum. :D
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Neo » 20 czerwca 2007, 18:01 - śr

Kermit pisze:@Neo - mam nadzieję, że pochwalisz się swoimi dokonaniami na forum. :D

Bardzo proszę :-D oto mała próbka

http://www.sendspace.com/file/b4to9u
Ten utwór pochodzi z mojej ostatniej płyty której opis można znaleźć tutaj:
http://www.gregorian.zjawiska.hosted.pl ... .php?t=151
jest to moja wersja utworu Gregorian pt. The Gift (choć Gregorianie słyną z wykonywania aranżacji przebojów muzyki pop w stylu średniowiecznego chorału gregoriańskiego to akurat jest jedna z ich autorskich piosenek) ja dodałem do niej wstęp i odgłosy przyrody w tle oraz wzbogaciłem ją o indyjskie instrumenty

http://www.sendspace.com/file/mr7ndw
To z kolei jest kawałek z płyty nad którą aktualnie pracuję to taki utwór w stylu Enigmy
Awatar użytkownika
Neo
 
Posty: 71
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:11 - pn
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Anavrine » 21 czerwca 2007, 01:06 - czw

Bardzo ciekawe kompozycje. Szczerze mówiąc nawet przyjemniej mi się słucha niż oryginalnych utworów. :wink: Może udostępnisz coś jeszcze? :)
Awatar użytkownika
Anavrine
 
Posty: 39
Rejestracja: 10 marca 2007, 18:38 - sob
Lokalizacja: Koło

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

cron