Nauka języka japońskiego

Tutaj wszystkie inne tematy ;-)

Nauka języka japońskiego

Postautor: Anarchist » 25 marca 2016, 02:04 - pt

Witam!
Jestem w 2 klasie LO o profilu biol-chem.
Przygodę z językiem japońskim zacząłem już od 2 lat.Wcześniej uczyłem się podstaw języka japońskiego(hiragana,katakana) ale z powodu dużego nawału nauki szkolnej poprzestałem(niestety!).
Piszę post,ponieważ liczę,iż ktoś doradzi mi w kwestii nauki języka japońskiego.
Sytuacja wygląda tak,że matura tuż,tuż,nauki mam bardzo dużo.
W dodatku uczę się języka angielskiego,niemieckiego i łaciny w szkole.
Teraz moje pytanie czy warto kontynuować samodzielnie naukę języka japońskiego czy poczekać aż zdam maturę i wtedy zacząć "poważne kroki"?
Te "poważne kroki",które mam na myśli to zapisanie się do szkoły językowej bądź na indywidualne lekcję z języka japońskiego.Wprawdzie posiadam materiały do nauki ale wiadomo,że bez "nacisku" ciężej jest znaleźć motywację,czas kiedy ma się naukę szkolną oraz maturę na karku.
Toteż moje pytanie brzmi: Radzicie zacząć naukę języka japońskiego teraz powoli czy odpuścić sobie i poczekać aż po napisaniu matury?
Anarchist
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 marca 2016, 01:56 - pt


Re: Nauka języka japońskiego

Postautor: Danuta » 12 kwietnia 2016, 22:47 - wt

Moja kuzynka zapisała się do szkoły Master Corner, ona co prawda uczy się tam chińskiego... nie mniej jak mi podała witrynę (kursyjezykow.edu.pl ) bo sama "dojrzałam" do decyzji o nauce japońskiego (jedynie czego się obawiam, czy nie jestem na to za stara... :-) ) to japoński też mają 'w rozkładzie" Niestety u mnie sprawa o tyle jest skomplikowana, że musiałabym dojeżdżać prawie 250 km... co odpada i będę musiała szukać czegoś bliżej...
Danuta
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 22:32 - wt


Wróć do Hyde Park