Japońskie portale aukcyjne

Tutaj wszystkie inne tematy ;-)

Japońskie portale aukcyjne

Postautor: N-bellic » 10 grudnia 2014, 21:35 - śr

Cześć wszystkim! Na początek witam wszystkich forumowiczów, gdyż jestem tutaj nowy :)

Przechodząc do rzeczy. Chcę sprzedać parę rzeczy na japońskich portalach aukcyjnych. Z tego co wiem największa popularnością cieszy się tam japoński Yahoo! oraz amazon. Założyłem tam konto, jednak nie mogę niczego sprzedać. Przyczyną tego jest to, że na żadnym z tych portali nie chcą zaakceptować mojej karty płatniczej. Nie mogę również wybrać tam swojego rachunku z tego względu, że nie ma tam na liście żadnego polskiego banku.
Słyszałem, że podobno, aby korzystać z tamtejszych portali trzeba mieć konto w japońskim banku i tamtejszy adres zamieszkania. Czy to jest prawda? Czy da się to jakoś obejść? A jeżeli się nie da to jaki jest najlepszy sposób, aby sprzedawać coś lub kupować z Japonii przez internet?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
pozdrawiam! :)
N-bellic
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2014, 21:27 - śr


Re: Japońskie portale aukcyjne

Postautor: konoyaro » 16 grudnia 2014, 17:30 - wt

Na amazon musisz miec 30 produktow i JAN code, wiec chyba troche sie rzuciles z motyka na gleboka wode. Aukcje na yahoo to tak jak mowisz, musisz miec adres w JP - jak bedziesz wysylal - z Polski? Jak ci beda placic? Tutaj nikt nie ma paypal - mozesz wystawic link do platnosci karta? Bo yahoo wallet ci nie przeleje na konto zagraniczne. Czy to jest hobby czy "byznesy"? Czy to jest robienie od zaraz czy gdybanie itd?
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Japońskie portale aukcyjne

Postautor: N-bellic » 20 grudnia 2014, 15:46 - sob

Kurcze... to nieciekawie. To jaka jest w ogóle najlepsza opcja, żeby cokolwiek sprzedawać do Japonii? Chodzi o biznes i najlepiej od zaraz. Cały plan mam gotowy, ale ostatni etap... Sprzedaż do Japonii... Tego jeszcze nie opracowałem.

Dzięki za odpowiedź, nie spodziewałem się, że coś się jeszcze ruszy w temacie :)
N-bellic
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2014, 21:27 - śr

Re: Japońskie portale aukcyjne

Postautor: KonikWawa » 26 grudnia 2014, 13:07 - pt

dzieki
KonikWawa
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 grudnia 2014, 13:05 - pt

Re: Japońskie portale aukcyjne

Postautor: konoyaro » 30 grudnia 2014, 16:01 - wt

N-bellic pisze:Kurcze... to nieciekawie. To jaka jest w ogóle najlepsza opcja, żeby cokolwiek sprzedawać do Japonii? Chodzi o biznes i najlepiej od zaraz. Cały plan mam gotowy, ale ostatni etap... Sprzedaż do Japonii... Tego jeszcze nie opracowałem.

Dzięki za odpowiedź, nie spodziewałem się, że coś się jeszcze ruszy w temacie :)


Napisz co chcesz sprzedawac a ja poszukam na yahoo auctions czy to juz jest i za ile.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Japońskie portale aukcyjne

Postautor: mkoleda » 09 stycznia 2015, 10:51 - pt

Wielkie dzieki ... wlasnie takich informacji szukałem. Super, że znalazłem i dowiedziałem się o amazonie.
mkoleda
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 14:03 - czw

Re: Japońskie portale aukcyjne

Postautor: horka » 08 lipca 2015, 20:21 - śr

Niedługo w Polsce ma ruszyć na dobre platforma zakupowa którą będzie obsługiwać tylko jeden bank specjalnie do tego powołany. Coś takiego jak karty zakupowe w niektórych sklepach, które umożliwiają nieoprocentowaną sprzedaż ratalną. Dlatego by robić u nich zakupy trzeba będzie mieć kartę kredytowa tego portalu.
Przynajmniej tak słyszałam
horka
 
Posty: 10
Rejestracja: 07 maja 2014, 19:36 - śr

Re: Japońskie portale aukcyjne

Postautor: klimi » 30 listopada 2015, 23:41 - pn

Amazon, Amazon i jeszcze raz Amazon
klimi
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 listopada 2015, 22:38 - pn
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Japońskie portale aukcyjne

Postautor: ala89 » 28 kwietnia 2016, 10:18 - czw

AmaZON


:) wITAM SERDECZNIE WTYM FAJNYM- CIEKAWYM- PRZYDATNYM DZIALE :!: :!:
\

Pozdrawiam wszystkich jak zawsze miło :!:
ala89
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 13:19 - czw
Lokalizacja: Kraków studia


Wróć do Hyde Park

cron