Japońskie piwa

Tutaj wszystkie inne tematy ;-)

Re: Japońskie piwa

Postautor: rudiwos » 15 stycznia 2015, 19:08 - czw

Ja raz spróbowałem Ano i Asahi . Mnie bardzo smakowało, niesądziłem, że Japonia ma tak dobre piwko :x
rudiwos
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 stycznia 2015, 21:42 - śr


Re: Japońskie piwa

Postautor: jacksparrow » 31 stycznia 2017, 15:21 - wt

Kiedyś bardzo popularne było stwierdzenie nie trzeba kupować browaru by napić się piwa. Chyba dziś nie jest już tak aktualne bo w wielu domach, są hobbyści ważenia własnego piwa. Jest to zawsze jakiś temat podczas spotkania ze znajomymi. Wymiana doświadczeń. Degustacja smaków. Zresztą odkąd przeczytałem, że żółć bydlęca w piwie jest stosowana powszechnie jako zamiennik chmielu straciłem ochotę na piwo ze sklepu. Piwa ciemne, jasne, z miodem, colą, cytryną czy imbirem. Zawsze można sporządzić jakiś ciekawy bukiet, zwłaszcza że są specjalne sklepy ułatwiające eksperymenty domowym warzelnikom. My specjalizujemy się w piwie imbirowym. Zresztą nie tylko piwie. Imbir dodajemy do herbaty, kawy, napojów. Uwielbiam kawę z dodatkiem pyłku kwiatowego i świeżo tartego imbiru. Zresztą mam własną hodowlę imbiru. Jego wyhodowanie nie jest problemem http://www.zachowajmyzdrowie.pl/jak-wyh ... -doniczce/ .
jacksparrow
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 lipca 2014, 15:38 - sob

Re: Japońskie piwa

Postautor: glumza » 05 lutego 2017, 22:48 - ndz

To prawda, że teraz jest sporo amatorów ważenia piwa w domu. Ja co prawda nigdy się tym nie fascynowałem, ale mój znajomy już tak. Nawet nie wiedziałem na czym to wszystko polega do czasu aż nie odwiedziłem go gdy przygotowywał piwo. Jest z tym trochę roboty. Nie wiedziałem nawet że można dodawać zioła i różne inne ekstrakty - jestem laikiem zupełnym w tej kwestii. W zasadzie przy posiadaniu odpowiedniej wiedzy (a nie jest to w dzisiejszych czasach takie trudne bo mamy sporo serwisów typu doz.pl/zioła czy innych) można tworzyć nie tyle ciekawe mieszkanki jeśli idzie o walory smakowe, ale też takie całkiem "pro-zdrowotne" i może to śmiesznie brzmi ale na moje problemy z kamicą nerkową lekarz zasugerował właśnie piwo (w umiarkowanych ilościach).
glumza
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 czerwca 2014, 22:06 - czw

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

cron