Japońskie piwa

Tutaj wszystkie inne tematy ;-)

Japońskie piwa

Postautor: Demonik » 15 maja 2009, 23:02 - pt

Pił ktoś? Jakie wrażenia smakowe? Jakie są najpopularniejsze marki? Czy bywają również mocne piwka w Japonii? Czy właściwie w Polsce można gdzieś dostać ten trunek? Piszcie wszystko o japońskich piwach, bo jestem ciekaw tego tematu :PPP

P.S.
Czy polskie piwa są dostępne w Japonii? :mrgreen:
You may even hear a final sound like the breaking of crystal. Then you are no more.
Awatar użytkownika
Demonik
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 marca 2007, 02:24 - sob
Lokalizacja: ウッチ


Re: Japońskie piwa

Postautor: kurimon » 16 maja 2009, 05:15 - sob

Polskich piw tutaj jeszcze nie widzialem chociaz niewykluczone, ze gdzies mozna znalezc. Mysle, ze w polskiej restauracji w Nagoya powinni cos miec.

Japonskie popularne piwa to Asahi (cala gama), Yebisu (kilka rodzajow), Premium Malts, Kirin Ichiban, Nodogoshi Nama i cala masa innych. Wujek Google moze Ci pokazac zdjecia:) Imho piwo tutaj jest lzejsze od polskiego i smak ma troche mniej "piwny" (mniej ekstraktu?). Srednia zawartosc alkoholu to ok 5%. Niedawno zauwazylem reklamowane piwo strong z 7%. Podejrzewam, ze mocniejsze tez mozna znalezc. Do tego calkiem sporo jest piw lokalnych (smakowo roznie ale cena wyraznie wyzsza).
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Japońskie piwa

Postautor: s_k » 16 maja 2009, 11:49 - sob

kurimon pisze:Polskich piw tutaj jeszcze nie widzialem chociaz niewykluczone, ze gdzies mozna znalezc. Mysle, ze w polskiej restauracji w Nagoya powinni cos miec.

Nie mają.
Oficjalny powód przynajmniej dwa lata temu, gdy tam pracowałem, był taki, że nie opłacało się jednej restauracji sprowadzać piwa, a polskie browary nie były zainteresowane eksportem do Japonii, podobno dlatego, żeby nie robić konkurencji innym piwom europejskim, bo polskie browary są własnością międzynarodowych koncernów, które już do Japonii różne piwa (np. czeskie) eksportują.
Nie wiem, na ile to prawda, ale tak mi powiedziano. 8)

EDIT:
co do smaku piwa, to jest on "lżejszy", bo ważone jest z ryżu, a nie chmielu i pszenicy, jak u nas. Przez to łatwiej się je pije i bardziej moim zdaniem gaszą pragnienie, co się przydaje podczas japońskiego lata. Procentowo wypada mniej więcej tak samo, jak u nas.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Japońskie piwa

Postautor: kurimon » 16 maja 2009, 15:31 - sob

To ciekawe co piszesz o powodach niedostepnosci. Swego czasu gdzies na necie widzialem relacje z wystawy piw (targow?), w ktoryms z wiekszych miast japonskich (nazwy nie pomne). W owej relacji byl krotki wywiad z kims od Tyskiego i z jego wypowiedzi wynikalo, ze zainteresowanie smakiem ze strony Japonczykow bylo bardzo duze. Czyli cos w tym jest co slyszales.

Co do skladnikow to sa piwa ryzowe ale chyba wiekszosc to normalne chmielowe/slodowe? Przynajmniej jak spojrzysz na etykiety to kazda ma informacje o "malt", "hops". Jak pamietasz, ktore to konkretnie to napisz - zrobie degustacje:)

Co do tematu to sa jeszcze happoshu (czyli napoje piwopodobne ale z mniejsza zawartoscia slodu) i jeszcze te 3 kategori pedzone z ziaren soi (widzialem 70 JPY za mala puszke).
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Japońskie piwa

Postautor: s_k » 17 maja 2009, 09:11 - ndz

Już w 2005 r. na Expo w Nagoi do Tyskiego to Japończycy walili drzwiami i oknami, byle je tylko dostać, szkoda, że nikt tego nie pociągnął dalej, bo mógłby to być jeden z pierwszych hitów eksportowych z Polski do Japonii, ale jak widać, to czego brak, to chyba tylko dobra wola... Szkoda..

Nie jestem specjalistą jeśli chodzi o skład piw :) ale z tego, co pamiętam, to większość piw japońskich ma ryż w składnikach. Część ma też kukurydzę i jakieś inne "lekkie" składniki. Wydaje mi się, choć pewien nie jestem, że chmiel tam też jest, ale chyba nie w takiej ilości, jak u nas.
Jednak bez względu na skład każdy, kto kiedykolwiek pił piwo w Japonii mówi to samo, że smakują one lżej, niż polskie.

A happoshu to bym się nawet napił.... ;-)
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Japońskie piwa

Postautor: kicek » 17 maja 2009, 16:04 - ndz

O d sześciu lat, jak znudziło mi się japońskie piwo, chodziłem do marketu spożywczego Tobu na stacji Ikebukuro, tego od strony hotelu Crowne Plazza i zawsze można było dostać Żywca i Tyskie. mają tam piwa chyba z całego świata. Stoisko nie tak wielkie, po kilka butelek każdego rodzaju.
Co do piwa japońskiego to tak samo jak u nas. Toczone Asashi z beczki do kamiennego kubka jest wielokroć lepsze od metalizowanego w puszce. niestety jest też dużo droższe, tak samo jak i nasze produkty.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Re: Japońskie piwa

Postautor: kurimon » 17 maja 2009, 17:00 - ndz

Kicek dzieki za info. Jak mnie juz bardzo przyprze to sie wybiore do Ikebukuro chociaz ode mnie to kawalek jest.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Japońskie piwa

Postautor: kicek » 17 maja 2009, 18:55 - ndz

Proszę uprzejmie. Choć przyznam się bez bicia, że ostatni raz byłem tam 3 lata temu, ale choć bywam w Japonii średnio co dwa lata, to zawsze je tam spotykałem. Jak wejdziesz do marktu na poziomie głównego przejścia pod torami to idż do końca i lekko w prawo, stoi tam jeden regał pełen piwska z całego świata.
Acha jeszcze sobie przypomniałem. Po drugiej stronie torów. Mijasz kompleks Sebu idąc w lewo i kieruj się dalej w lewo. Przed drugim przejściem pod torami skręć w prawo w ulicę. Po lewej stronie jest maleńka świątynia. Idż nią prosto i teraz już nie pamiętam czy to była druga , czy trzecia uliczka w prawo. Jest tam jeden z najtańszych sklepów z alkoholami jaki spotkałem w Japonii, a już na pewno w Tokyo. o ile mnie pamięć nie myli to tam też było nasze swoiskie piwko, i najtańsza Meska. Mam nadzieję, że wiesz o czym mówię?
Bardzo zazdroszczę Ci przejażdżki do Ikebukuro, już stęskniłem się za tamtymi rejonami.
Pozdrawiam
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Re: Japońskie piwa

Postautor: Deidere » 19 maja 2009, 10:22 - wt

kicek pisze:Proszę uprzejmie. Choć przyznam się bez bicia, że ostatni raz byłem tam 3 lata temu, ale choć bywam w Japonii średnio co dwa lata, to zawsze je tam spotykałem. Jak wejdziesz do marktu na poziomie głównego przejścia pod torami to idż do końca i lekko w prawo, stoi tam jeden regał pełen piwska z całego świata.
Acha jeszcze sobie przypomniałem. Po drugiej stronie torów. Mijasz kompleks Sebu idąc w lewo i kieruj się dalej w lewo. Przed drugim przejściem pod torami skręć w prawo w ulicę. Po lewej stronie jest maleńka świątynia. Idż nią prosto i teraz już nie pamiętam czy to była druga , czy trzecia uliczka w prawo. Jest tam jeden z najtańszych sklepów z alkoholami jaki spotkałem w Japonii, a już na pewno w Tokyo. o ile mnie pamięć nie myli to tam też było nasze swoiskie piwko, i najtańsza Meska. Mam nadzieję, że wiesz o czym mówię?
Bardzo zazdroszczę Ci przejażdżki do Ikebukuro, już stęskniłem się za tamtymi rejonami.
Pozdrawiam


Lece po zapasik! Dzieki!!!Buuuuuuuuuuuuuuuuzi!!
Awatar użytkownika
Deidere
 
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:45 - wt
Lokalizacja: 日本

Re: Japońskie piwa

Postautor: kicek » 19 maja 2009, 14:56 - wt

Daj znać czy nic się nie zmieniło, bo jak znów tam zawitam to nie mam zamiaru gnać kawał drogi na darmo. Jak sobie przypomnę ile się człowiek nadreptał aby znależć coś normalnego do picia i jak się ucieszył jak znalazł taki fajny sklepik.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Re: Japońskie piwa

Postautor: kurimon » 19 maja 2009, 15:57 - wt

Hmm ja jutro musze jechac na pogrzeb do Tokyo wiec moze wracajac bym zahaczyl o Ikebukuro.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Japońskie piwa

Postautor: kurimon » 20 maja 2009, 16:30 - śr

W Tobu nie ma. Bylem dzis. Powiedzieli, ze w regularnej sprzedazy nie ma tylko od swieta.
Co do tego drugiego sklepiku to probowalem szukac ale ciezko bylo. Dalbys rade to jakos dokladniej zlokalizowac? Na google?

I jak za kazdym razem nie moge sie nadziwic jak ludzie moga chciec mieszkac w Tokyo. Tloczno, goraco, brudno. Jeszcze mieszkac w tych klitkach. Za zadne skarby! (no chyba ze te skarby by wystarczylo na porzadne mieszkanie). Co innego od czasu do czasu wpasc na impreze:)
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Japońskie piwa

Postautor: kicek » 20 maja 2009, 23:37 - śr

O kurcze!! ale zdrada, to gdzie ja się zaopatrzę jakby co? Co do tego sklepu to ja go zlokalizowałem tak mniej więcej.
Jeśli wyjdziesz na wschód ze stacji przez Sebu, to skręcasz w lewo i idziesz do końca budynku tak jak się kończy plac i główna ulica skręca w prawo. Jest tam mała uliczka w lewo prowadząca prosto do przejścia pieszego na drugą stronę torów.
Jak tylko skręcisz w lewo zaraz idż w prawo tak jak ulica. idziesz wzdłuż torów. Jest to druga albo trzecia uliczka w prawo. pamiętam, że jest to sieć sklepów z alkoholem w Japonii, tylko mi nazwa wyleciała z głowy. Niecałe 50 m. i po lewej stronie jest sklep z zewnątrz ma taką wykładzinę ala drobny kamień. praktycznie pasują mi dwie ulice, ta na przeciw kolistej mozaiki na chodniku, albo wcześniejsza. Podobny sklep jest po lewej stronie hotelu Crowne Plazza, ale spory kawałek. Jak wyjdziesz ze stacji na hotel to go mijasz i dochodzisz do pierwszej głównej ulicy i skręcasz w prawo. Około 1,5 km odbijając lekko w lewo. Prawie na przeciw jest sklep wszystko po 99 yenów. On jest po prawej, a alkohole troszkę dalej po lewej. Uff, ale ciężko tak pisać z mapy.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Re: Japońskie piwa

Postautor: kurimon » 24 maja 2009, 18:13 - ndz

Czyli to mniej wiecej tutaj?
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 02414&z=19

Zerknij tam. Google ma zdjecia ulic wiec mozesz sobie zrobic wirtualny spacerek. Jak zobaczysz to na pewno rozpoznasz.
Ja przedzwonie i dowiem sie czy maja czy nie. Coby darmo nie lazic.:)
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Japońskie piwa

Postautor: kicek » 24 maja 2009, 18:35 - ndz

Na to wygląda. To musi być tam. Nigdzie indziej nie wchodzi w rachubę.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Następna

Wróć do Hyde Park

cron