Praca???

Ofery pracy związane z Japonią

Praca???

Postautor: H4ku » 27 września 2005, 07:15 - wt

Hmmm... Ciekawi mnie czy wogole latwo dla europejczykow latwo jest znalesc prace w Japonii? A jezeli tak to jaka? Mam 16 lat i chce jak najszybciej opuscic polske, moim mazeniem jest wyjechac do Japonii, badz Stanow, jednak stoii mi na przeszkodzie 1 rzecz, praca.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
H4ku
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 kwietnia 2005, 07:55 - pn
Lokalizacja: Bytom


Postautor: Mizukiri » 28 września 2005, 11:34 - śr

Łatwo na pewno nie jest :) ale nie ma co się poddawać, jest nawet newsletter z ofertami pracy dla cudzoziemców w Japonii (job@gaijinpot.com z serwisu gaijinpot.com)
Mizukiri
 

Postautor: TSURUGIZAN » 07 listopada 2005, 10:37 - pn

H4ku skoncz najpierw szkole srednia a pozniej mozesz starac sie o wize na nauke w szkole jezykowej w japoni a jezeli znasz dobrze angielski to prace jako nauczyciel angielskiego latwo znalesc :-D a i juz proponuje zbierac kieszonkowe bo pierwsza wplata jest dosc droga :( a pozniej jak juz bedziesz pracowal to spokojnie bedzie Cie stac na oplacenie szkoly :-D
Mam silna wole, robi ze mna co chce :)
Awatar użytkownika
TSURUGIZAN
 
Posty: 79
Rejestracja: 04 czerwca 2005, 11:05 - sob
Lokalizacja: NAGOYA

Postautor: szogun9 » 07 listopada 2005, 13:23 - pn

TSURUGIZAN pisze:H4ku skoncz najpierw szkole srednia a pozniej mozesz starac sie o wize na nauke w szkole jezykowej w japoni a jezeli znasz dobrze angielski to prace jako nauczyciel angielskiego latwo znalesc :-D a i juz proponuje zbierac kieszonkowe bo pierwsza wplata jest dosc droga :( a pozniej jak juz bedziesz pracowal to spokojnie bedzie Cie stac na oplacenie szkoly :-D

Sorry, ale chyba nie rozumiem... :oops: To ja mam pracować i za to płacić?
Neminem aestimate ex velocipe eius.
Awatar użytkownika
szogun9
 
Posty: 216
Rejestracja: 05 stycznia 2005, 16:54 - śr
Lokalizacja: Puławy

Postautor: TSURUGIZAN » 07 listopada 2005, 13:47 - pn

Przepraszam ze tak nieczytelnie napisalam :oops: chodzilo mi o to ze po szkole sredniej moza starac sie dostac do szkoly jezykowej ale japonskiej i uczyc sie tam japonskiego a ze ta szkola jest dosc droga to jest mozliwosc pracy.Oczywiscie jak niezna sie jezyka japonskiego to trudno znalesc prace ale przy znajomosci angielskiego moza dostac prace w szkole albo w szkolce i nauczac angielskiego bo teraz jest dosc duzy popyt na angielski.Chyba juz dosc zrozumiale napisalam :D
Mam silna wole, robi ze mna co chce :)
Awatar użytkownika
TSURUGIZAN
 
Posty: 79
Rejestracja: 04 czerwca 2005, 11:05 - sob
Lokalizacja: NAGOYA

Postautor: FLO » 08 listopada 2005, 12:11 - wt

Mam dla ciebie najprostrze rozwioazanie h4ku jedzc do angli :PP tam prace znajdziesz choc to nie japonia ani USA ale opuscisz polske:P i nie bedzie im przeszkazdal twuj wiek oni lubia tania sile robocza :D szczegolnie nie zabrdzo umiejeca jezyka bo bede bardziej wykorzystywac :Da wsumie w LONDYNIE jest mala dzielnica chinska dosyc fajnie tam jest szkoda tylko ze taka krutka ulica:P
Awatar użytkownika
FLO
 
Posty: 18
Rejestracja: 29 października 2004, 15:32 - pt
Lokalizacja: KRAKOW

Postautor: Wirid_:P » 08 listopada 2005, 12:59 - wt

A ja się zastanawiam... Jeśliby znać japoński tak na podstawowym poziomie, miec dajmy na to skonczone studia itd. to możnaby znaleźć prace w Japonii w swojej specjalizacji?? czy trzebaby do tego znac japanese perfect?
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: szogun9 » 09 listopada 2005, 13:18 - śr

No jeśli jesteś hydraulikiem to chyba dadzą ci :D
Neminem aestimate ex velocipe eius.
Awatar użytkownika
szogun9
 
Posty: 216
Rejestracja: 05 stycznia 2005, 16:54 - śr
Lokalizacja: Puławy

Postautor: Fiodor » 29 listopada 2007, 22:21 - czw

Ale najpopularniejszą ofertą pracy w Japonii (dla obcokrajowca) jest praca kelnera/kelnerki oraz hostessy :P Tego typu oferty są wszędzie jeśli chodzi o prace w Japonii.... :D

Ale prawda jest taka że trzeba się po prostu nauczyć tego Japońskiego.... :/ i najlepiej pojechać z kimś kto też chce podjąć prace tam. Łatwiej jest utrzymać mieszkanie itd.
Fiodor
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 listopada 2007, 00:51 - pn

Postautor: markus07 » 07 grudnia 2007, 11:05 - pt

oj znowu bzdury... wcale nie jest łatwo znaleźć pracę - szczególnie jak nic nie umiesz i w niczym się nie specjalizujesz - to i nie tylko w Japonii ale i w Polsce nie znajdziesz. Jeśli umiesz na perfekt !!! japoński - czytanie, rozmowa - to może znajdziesz pracę w McDonaldzie - ale nigdy nie będziesz pierwszy przy kasach - nigdy też nie dostaniesz pracy jako kelner-kelnerka w japońskiej restauracji - szybciej w jakiejś angielskiej/irlandzkiej restauracji lub pubie gdzie angielski będzie nieodzowny. Jak masz 16 lat zapomnij - ciągle zatrudnianie nieletnich jest nielegalne. Co najmniej 18 a w Japonii 21 lat.
Zapomnij, że będziesz nauczycielem angielskiego - oni tutaj tylko i wyłącznie native speaker - choćbyś nie wiem jak dobry/dobra był to pracy nie znajdziesz. No chyba, że jako korepetytor lub pomocnik - ale uwierz, jest tutaj tyle osób z Australii, USA że nie masz szans przy nich. A na 99% nie dostaniesz pracy w szkole czy przedszkolu.
Poza tym - tak w Japonii szkoła jest płatna.
Hydraulik? Nie ma szans - 1. musisz znać perfekt japoński 2. musisz zdać państwowe egzaminy z wiedzy hydraulicznej 3.musisz mieć odpowiedni staż oraz skończyć odpowiednią szkołę zanim pozwolą Ci cokolwiek i gdziekolwiek naprawić. Przez pierwsze 2-3 lata chodzisz jako pomocnik ze swoim majstrem.

Już nie mogę tych głupot i bredni czytać - ludzie się napalają a inni wymyślają jakieś bzdety.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re:

Postautor: lukasz1987 » 23 marca 2009, 18:43 - pn

markus07 pisze:oj znowu bzdury... wcale nie jest łatwo znaleźć pracę - szczególnie jak nic nie umiesz i w niczym się nie specjalizujesz - to i nie tylko w Japonii ale i w Polsce nie znajdziesz. Jeśli umiesz na perfekt !!! japoński - czytanie, rozmowa - to może znajdziesz pracę w McDonaldzie - ale nigdy nie będziesz pierwszy przy kasach - nigdy też nie dostaniesz pracy jako kelner-kelnerka w japońskiej restauracji - szybciej w jakiejś angielskiej/irlandzkiej restauracji lub pubie gdzie angielski będzie nieodzowny. Jak masz 16 lat zapomnij - ciągle zatrudnianie nieletnich jest nielegalne. Co najmniej 18 a w Japonii 21 lat.
Zapomnij, że będziesz nauczycielem angielskiego - oni tutaj tylko i wyłącznie native speaker - choćbyś nie wiem jak dobry/dobra był to pracy nie znajdziesz. No chyba, że jako korepetytor lub pomocnik - ale uwierz, jest tutaj tyle osób z Australii, USA że nie masz szans przy nich. A na 99% nie dostaniesz pracy w szkole czy przedszkolu.
Poza tym - tak w Japonii szkoła jest płatna.
Hydraulik? Nie ma szans - 1. musisz znać perfekt japoński 2. musisz zdać państwowe egzaminy z wiedzy hydraulicznej 3.musisz mieć odpowiedni staż oraz skończyć odpowiednią szkołę zanim pozwolą Ci cokolwiek i gdziekolwiek naprawić. Przez pierwsze 2-3 lata chodzisz jako pomocnik ze swoim majstrem.

Już nie mogę tych głupot i bredni czytać - ludzie się napalają a inni wymyślają jakieś bzdety.

Markus niestety muszę ci rację przyznac mam przyjaciela japończyka i dla europejczyka znalezc pracę w japoni to nie lada gratka a poza tym to muszą cię najpierw wpuścic na pobyt dłuższy niż 2 miesiące hehe z tego co wiem to bardzo żadko się to zdarza chyba że planujesz wziąc ślub z japonką i obywatelstwo wtedy masz
lukasz1987
 
Posty: 25
Rejestracja: 23 marca 2009, 18:25 - pn

Re: Praca???

Postautor: kurimon » 23 marca 2009, 20:18 - pn

lukasz1987 pisze:dla europejczyka znalezc pracę w japoni to nie lada gratka

markus07 pisze:Zapomnij, że będziesz nauczycielem angielskiego - oni tutaj tylko i wyłącznie native speaker - choćbyś nie wiem jak dobry/dobra był to pracy nie znajdziesz. No chyba, że jako korepetytor lub pomocnik - ale uwierz, jest tutaj tyle osób z Australii, USA że nie masz szans przy nich. A na 99% nie dostaniesz pracy w szkole czy przedszkolu.


Wybacz ale to bzdura totalna! Mi znalezienie pierwszej pracy jako nauczyciela angielskiego w szkole publicznej zajelo ok tygodnia (3 lata temu). Japonskiego nie znalem ni w zab i zadne kwalifikacje zawodowe nie byly potrzebne. Po prostu nie chcialo mi sie jeszcze wracac do Polski po skonczeniu studiow. Nativem nie jestem i problemu z tym nie ma. Wize 2 razy po roku zalatwiala mi firma ale w zeszlym roku sposob zalatwiania tego juz mnie tak zirytowal ze zlozylem papiery sam i bez problemu dostalem wize 3-letnia.

Wszystko zalezy od tego jakiej pracy sie szuka (jak wszedzie zreszta). Oczywistym jest, ze nie znajac jezyka, pracy gdzie jest bezposredni kontakt z klientem sie nie dostanie. Tak samo pracy wymagajacej konkrentych kwalifikacji (hydraulik, mechanik, lekarz itp.).

markus07 pisze:Jak masz 16 lat zapomnij - ciągle zatrudnianie nieletnich jest nielegalne. Co najmniej 18 a w Japonii 21 lat.

Zdecydowana wiekszosc moich uczniow (szkola srednia 16-18 lat) pracuje w roznych miejscach. A znam przypadki pracujacych w pelnym wymiarze godzin 15 latkow. Od 2o lat (nie 21) to czlowiek jest tu pelnoletni.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca???

Postautor: Rictor » 20 maja 2009, 16:51 - śr

Żeby nie zakładać specjalnie nowego tematu spytam tutaj. Ukłon w stronę tych, którzy mieszkają i pracują w Japonii. Czy możecie napisać w jakich dziedzinach jest tam największe zapotrzebowanie na pracowników? No i trochę konkretniej. Czy ja jako już mam nadzieję niedługo mgr inż. elektrotechniki miałbym szansę znaleźć tam pracę w zawodzie czy raczej się na to nie nastawiać?
Rictor
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2009, 20:43 - wt

Re: Praca???

Postautor: kurimon » 20 maja 2009, 17:21 - śr

Jesli znasz biegle japonski to nie powinienes miec problemu ze znalezieniem pracy. Musisz tylko odpowiednio wczesnie zaczac szukac. Jesli nie znasz japonskiego to masz szanse poprzez rozne programy stypendialne (np. Volcanus czy Vulcanus?). Ewentualnie znalezc firme, ktora wysle Cie na szkolenie/praktyki do partnerskiej firmy/wlasnego oddzialu w Japonii.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca???

Postautor: noel » 20 maja 2009, 20:03 - śr

masz szanse poprzez rozne programy stypendialne (np. Volcanus czy Vulcanus?)

Tak, program zwie się Vulcanus. Tylko rzeczywiście trzeba się wcześnie zgłaszać. Przykładowo, na najbliższą sesję stypendialną (wrzesień 2010-sierpień 2011) zgłoszenia będą przyjmowane do 20.01.2010. I to jest program dla studentów, więc skoro niedługo będziesz mgr inż. to możesz się już nie nadawać.

A odnośnie pracy dla obcokrajowca to nie jest z tym teraz nieco trudniej? Jeszcze niedawno media barabaniły, że rząd japoński dopłaci imigrantom pozostającym bez pracy żeby wracali do siebie pod warunkiem, że nigdy więcej nie będą się ubiegać o pracę w Japonii.
noel
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 lipca 2008, 17:43 - śr

Następna

Wróć do Praca

cron