Praca???

Ofery pracy związane z Japonią

Re: Praca???

Postautor: Rictor » 22 maja 2009, 11:24 - pt

Dzięki za odpowiedzi. Wlało to we mnie trochę optymizmu, wreszcie ;] Na Vulcanusa się już nie załapię bo to właściwie ostatnie moje chwile na uczelni więc będę musiał jakimś innym sposobem opanować język. Póki co to była po prostu nauka dla przyjemności, teraz to już jest wyzwanie. Zobaczymy jak mi to pójdzie.
Rictor
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2009, 20:43 - wt


Re: Praca???

Postautor: konoyaro » 25 maja 2009, 06:10 - pn

Polecam najpierw przejedz sie do UK albo do Ned, wez ze soba tytke, troche kasy i zobacz czy przezyjesz i czy ci nie teskno do kraju. Tam na miejscu skolaboruj sie z jakimis Japonczykami, poduczysz sie troche japonskiego i poznasz troche obyczajow. Od razu do Japonii z niczym to skok na gleboka wode, znasz ten kraj pewnie z filmow i telewizji wiec myslisz, ze tu jest jakas kraina miodem-i-mlekiem plynaca, ale jak nie bedziesz mial co jesc to przestanie ci sie podobac. Generalnie, nie polecam leciec bez powodu. Bajki o tym, ze znajdziesz dorywcza prace na miejscu, ze po japonsku bedziesz mowic po 2 miesiacach pobytu itp. - zapomnij. Szukaj powodu aby sie tu znalezc - moze jaka praca chocby na krotki kontrakt, byleby legalna, nie na 90 dni turystycznej wizy (klub). Moze znajdz dziewczyne Japonke w UK i sie z nia przenies do Jp, to tez jest dobre wyjscie. Zycze powodzenia!! ふざけるんじゃね~ど!頑張れ!
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Praca???

Postautor: Rictor » 25 maja 2009, 13:01 - pn

Dzięki このやろ za kolejne rady i opinie, doceniam to. Zdaję sobie sprawę z tego, że życie w Japonii wcale nie jest tak różowe jak niektórym się wydaje. Podobnie i znalezienie tam pracy nie jest takie proste i nie wystarczy zwyczajnie być na miejscu i trochę się pokręcić. Na razie priorytetowo traktuję naukę języka tu gdzie teraz mieszkam oraz obronienie pracy i zdobycie tego papierka co go zwą dyplomem :devil: Gdyby w międzyczasie trafiła się mi fajna praca w zawodzie to też nie pogardzę. Zawsze to już nabieranie doświadczenia i pewne podstawy gdzie ewentualnie wracać jeśliby nie udało się gdzieś za granicą. Później będę kombinował. Ten wyjazd na Wyspy to nie głupi pomysł. Chętnie bym zapoznał jakichś rodowitych Japończyków, których akurat w Polsce nie ma zbyt wielu a rozmowy przez neta to nie dla mnie. Dodatkowo tak jak mówisz byłoby to już przystosowywanie się do życia w zupełnie innym miejscu niz do tej pory, bez rodziny i zapewne też bez znajomych. Jakby trafiła się okazja to równie chętnie pojechałbym do jakiejś szkoły językowej w 日本. Zobaczymy jak to będzie. W każdym bądź razie teraz na pewno się nie poddam i nie zrezygnuję. Za wiele razy już odpuszczałem a w tym wypadku naprawdę nie chcę później żałować, że nawet nie spróbowałem.
Rictor
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2009, 20:43 - wt

Re: Praca???

Postautor: misiasny37 » 09 sierpnia 2009, 14:36 - ndz

ehh, czytając powyższe posty troche mnie załamaliście jeśli chodzi o prace ;d Sam zamierzam wyprowadzic się do Japonii w wieku 20-25, jak narazie mam 16. Teraz ide do technikum na technika informatyka i stąd moje pytanie, czy są szanse na znalezienie pracy np, programisty albo wogóle informatyka w japonii? :?
Awatar użytkownika
misiasny37
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 15:56 - sob
Lokalizacja: Lublin

Re: Praca???

Postautor: Aki-chan » 09 sierpnia 2009, 15:16 - ndz

Tego w Japonii jest pełno :D Ale jak wiadomo Polacy są jednymi z najlepszych informatyków na świecie więc jakaś szansa jest. Ale po technikum musiał byś zrobić jakieś informatyczne studia plus kilkuletnia praktyka. Dodatkowo nauczyć się bardzo dobrze japońskiego. Wtedy masz szansę ^^
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Praca???

Postautor: misiasny37 » 09 sierpnia 2009, 15:34 - ndz

Po technikum ide na politechnike (jak sie dostane na studia :alien: ), więc sobie kierunek nauki wybrałem. Co do nauki języka to od września zaczne uczęszczać na kusry japońkiego. Z wiekiem sprubóje dążyć do zdania JPLT 2 :-) Plany na przyszłość mam, teraz trzeba tylko wdrożyć pewne działania by tą przyszłość uzyskać :)
Awatar użytkownika
misiasny37
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 15:56 - sob
Lokalizacja: Lublin

Re: Praca???

Postautor: Aki-chan » 09 sierpnia 2009, 18:28 - ndz

Przynajmniej wiesz czego chcesz, a to też warze ^^ Nie poddawaj się jak coś nie wyjdzie, próbuj dalej i dalej aż osiągniesz swój cel :wink:
Nic tylko życzyć powodzenia i wytrwałości.
Trzymam kciuki d(^-^)b
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Praca???

Postautor: misiasny37 » 09 sierpnia 2009, 21:10 - ndz

Dzięki Aki-chan :)

Pytanie odnośnie pracy: jakie są minimalne pensje w japonii??
Awatar użytkownika
misiasny37
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 15:56 - sob
Lokalizacja: Lublin

Re: Praca???

Postautor: kurimon » 10 sierpnia 2009, 04:39 - pn

Dla obcokrajowca aby dostac bezproblemowo wize to chyba ciagle 200.000 JPY/miesiac. To tez mniej wiecej tyle ile dostaja swiezo zatrudnieni absolwenci uniwerkow.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca???

Postautor: misiasny37 » 10 sierpnia 2009, 22:16 - pn

troche mało jak na przeżycie 1 miesiąca i utrzymanie mieszkania, chyba. Wraz ze stażem w pracy będzie się dostawało coraz to większą pensje?
Awatar użytkownika
misiasny37
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 15:56 - sob
Lokalizacja: Lublin

Re: Praca???

Postautor: kurimon » 11 sierpnia 2009, 03:05 - wt

Przezyc sie da. Do tego dochodza 2 bonusy w roku, ktorych wysokosc zalezy od wielu czynnikow (ostatnimi czasy sa dosc male lub wrecz symboliczne). Standardowo na poczatku pensje wzrastaja w tempie ok 5% rocznie. No i dosc czesto firma pokrywa czesc kosztow mieszkania (ale wtedy firma je wybiera) i transportu.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca???

Postautor: misiasny37 » 13 sierpnia 2009, 13:28 - czw

Konieczne są ukończone jakieś studia by tam pracowac? A po ukończonym technikum da się znalezc prace w japonii?
Awatar użytkownika
misiasny37
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 15:56 - sob
Lokalizacja: Lublin

Re: Praca???

Postautor: kurimon » 13 sierpnia 2009, 14:18 - czw

Jesli bedziesz znal bardzo dobrze japonski, mial wize zezwalajaca na pobyt i prace to ta ostatnia na pewno sie znajdzie. Jakas na pewno.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca???

Postautor: Suriko » 12 września 2009, 23:56 - sob

Witam,
Podobnie jak kolega jakiś czas temu postanowiłam nie zakładać nowego tematu tylko zapytać tutaj.
Pytanie za pewne stawiane już setki razy, ale niech tam.
Czy po studiach licencjackich z filologii angielskiej można znaleźć pracę w Japonii jako nauczyciel?
Znając podstawy języka jap.?
Czy powinnam może zdać jakieś dodatkowe, międzynarodowe certyfikaty typu FCE i wyżej?
I czy w ogóle studia polskie liczą się w Japonii?

Ja wiem że oni tam preferują native speakreów. I wiem, że nie jest tam tak kolorowo jak się wydaje (byłam już w Japonii, tylko miesiąc, ale zawsze coś). Jednak jest to moim największym marzeniem by właśnie zostać nauczycielem ang. w Japonii.
Prosiłabym bardzo o odpowiedzi osób, które mają na ten temat jakąś wiedzę :)
Z góry dziękuję :D
Awatar użytkownika
Suriko
 
Posty: 9
Rejestracja: 20 listopada 2008, 17:45 - czw

Re: Praca???

Postautor: kurimon » 13 września 2009, 03:33 - ndz

Suriko pisze:Witam,
Podobnie jak kolega jakiś czas temu postanowiłam nie zakładać nowego tematu tylko zapytać tutaj.
Pytanie za pewne stawiane już setki razy, ale niech tam.
Czy po studiach licencjackich z filologii angielskiej można znaleźć pracę w Japonii jako nauczyciel?
Znając podstawy języka jap.?
Czy powinnam może zdać jakieś dodatkowe, międzynarodowe certyfikaty typu FCE i wyżej?
I czy w ogóle studia polskie liczą się w Japonii?

Ja wiem że oni tam preferują native speakreów. I wiem, że nie jest tam tak kolorowo jak się wydaje (byłam już w Japonii, tylko miesiąc, ale zawsze coś). Jednak jest to moim największym marzeniem by właśnie zostać nauczycielem ang. w Japonii.
Prosiłabym bardzo o odpowiedzi osób, które mają na ten temat jakąś wiedzę :)
Z góry dziękuję :D


Mozna.Jesli certyfikaty to cos zwiazanego z uczeniem jezyka np. TESOL. Ale konieczne to nie jest.
Wymog posiadania studiow wyzszych dotyczy wlasciwie tylko wizy. Firmy rekrutujace nauczycieli (ALT) sa zainteresowane glownie poziomem jezyka. Poza tym sa firmy i "firmy". Te drugie maja duzo mniejsze wymagania ale i warunki pracy moga byc gorsze. Niemniej aby sie zaczepic mozna je takze rozwazyc.

No i kwestia szukania pracy. Najbezpieczniej byloby chyba szukac w Anglii. Wszystkie powazniejsze firmy przeprowadzaja tam rekrutacje w wiekszych miastach.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Praca

cron