Jak napisac list motywacyjny?

Ofery pracy związane z Japonią

Jak napisac list motywacyjny?

Postautor: horka » 17 września 2014, 17:41 - śr

Cześć wszystkim. Staram się właśnie o pracę w japońskiej firmie i głowie się nad listem motywacyjnym. o ile w CV sobie nie poszalałam (postawiłam na "standardy" co do czcionki i rozmiaru) o tyle w liście motywacyjnym planuje "zaszaleć' w myśl tych rad http://polskie-ogloszenia.blogspot.com/2012/12/jak-napisac-dobry-list-motywacyjny.html. Mam tylko jedno "ale", czy na moim potencjalnym szefie rodem z Japonii takie rzeczy mogą się spodobać, czy wręcz odwrotnie? Pisząc "takie rzeczy" mam na myśli ozdobną czcionkę, no i może dorzucę jakiś kolor. Nie jestem jakoś do końca przekonana, z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że jak się czyta tysiące podobnie napisanych dokumentów, to człowiek może się co nieco znużyć, podówczas każda odmiana przyciąga wzrok. I o to mi właśnie chodzi! Żeby się wybić na tym tle papierzysk! Jak myślicie, to dobry plan? Będzie efekt "wow"?
horka
 
Posty: 10
Rejestracja: 07 maja 2014, 19:36 - śr


Re: Jak napisac list motywacyjny?

Postautor: konoyaro » 18 września 2014, 17:31 - czw

raczej watpie ze mu sie spodobaja - list motywacyjny musi byc tak napisany, zeby poruszyc rozmowce na tyle, zeby dal ci prace - nie jest to takie latwe.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Jak napisac list motywacyjny?

Postautor: poLAszka » 29 grudnia 2014, 20:53 - pn

A czy jest ktoś kto może pomóc?
poLAszka
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 grudnia 2014, 12:46 - ndz


Wróć do Praca

cron