Strona 1 z 1

Zamieszkanie w Japonii oraz studia

Post: 21 marca 2013, 22:31 - czw
autor: Mnichu
Witam mam do was parę pytań:

1. Uczę się oraz praktykuję pod zawód elektromechanika, elektronika czy pod ten zawód jest ciężko z pracą w Japonii czy jednak jest jakaś szansa?

Odrazu aby nie było zbędnych trzepiań lub pytań to tak najpierw zamierzam zdobyć doświadczenie w tym zawodzie no bo wiadomo, że bez doświadczenia szanse na pracę są raczej nikłe :p

2. Czy ta praca jest opłacalna w Japonii? ( wiem że w niemczech mógłbym lecz nienawidzę tego kraju i nie zamierzam tam przebywać )

3. Nie obchodzi mnie co o mnie będą myśleć japończycy, ale czy pogłoski, że potrafią być upierdliwi dla cudzoziemca są prawdziwe ( nie lubię jak ktoś mnie irytuje i nie chcialbym pójść siedzieć za takiego natręta :P )

4. Rozważam także o wykonaniu studii (ale już w Japonii) pod jeden z tych kierunków:
-programista
-grafik
-animacje
No bo zawsze lepiej mieć więcej perspektyw :)

5. Orientuje się ktoś mniej więcej ile by wyszedł taki pobyt startowy załóżmy na pół roku na 2 osoby (bo zamierzam się zabrać ze znajomym) i po takim pobydzie stwierdzimy czy nam się opłaca tak mniej więcej :P

Za szybkie (sensowne) odpowiedzi z góry dziękuję.

Re: Zamieszkanie w Japonii oraz studia

Post: 23 marca 2013, 09:43 - sob
autor: konoyaro
1. Praca jest, ale jej nie dostaniesz od reki chyba ze masz znajomosci.
2. Kazda praca jest oplacalna.
3. Bardzo ciekawe to co piszesz... Jezeli masz problemy z agresja to polecam konsultacje ze specjalista.
4. Ladnie to ujales. Perspektywy zawsze warto miec.
5. 90 dni dostaniesz wize turystyczna - potem planujesz nielegalnie? Pobyt - mysle ze majac 450,000-500,000 JPY na osobe da sie przezyc przez pol roku. Mieszkajac nie pod namiotem. Pod namiotem pol tego albo jeszcze mniej.

Bedac na wizie turystycznej bez znajomosci szanse na to, ze ktos Cie zatrudni w zawodzie sa bardzo niskie. Mozesz dostac prace w lokalu rozrywkowym ale to tez niepewne.

Re: Zamieszkanie w Japonii oraz studia

Post: 23 marca 2013, 14:07 - sob
autor: Mnichu
1. Tego akurat się spodziewamy z kumplem i jesteśmy przygotowani na ewentualny powrót gdyby jednak nic a nic się nie udało :)
2. Cieszy mnie to :) To zawsze otwiera drzwi do pewnego sukcesu :)
3. Może nie to, że mam problemy z agresją no ale też nie lubię dawać sobie włazić na głowę :P
4. No tak, według mnie poleganiu na jedynym zawodzie który się umie wykonywać to w sumie marnotractwo potencjału :)
5. Czyli 3 miesiące mamy ogółem, że tak to ujmę bezpieczne :) I tu nasuwa się kontynuuacja pytania, czyli czy da się przedłużyć jakoś tą wizę turystyczną? Czy może są jakieś inne rozwiązania? Bo z tego co wiem to jednak jeślibyśmy z kolegą osiągneli sukces to możemy dostać wizę pracowniczą lecz tak jak pisałem wyżej jesteśmy przygotowanii, że to może być nie łatwe i w każdym wypadku przynajmniej zwiedzimy trochu świata i przynajmniej może byśmy jeszcze kiedyś próbowali jeszcze potem jakieś wtórne powroty :) Przynajmniej wrócilibyśmy z większym doświadczeniem :)

Hmmmm.... a mógłbyś podać jakieś przykłady tej pracy w lokalach rozrywkowych? Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że możesz wiedzieć coś na ten temat :) (w sensie czy znasz jakieś rodzaje tej pracy gdzie jest jakaś większa szansa dla cudzoziemców) I czy dałoby się jakoś utrzymać z takowej pracy, aż by się nie dostało lepszych ofert :)

Dziękuję za twoje szczere odpowiedzi :) To daje nam dużo do myślenia :)

Teraz czekam na kolejne odpowiedzi :) Lepiej być przygotowanym pod każdym względem :)

Re: Zamieszkanie w Japonii oraz studia

Post: 23 marca 2013, 18:01 - sob
autor: kurimon
1) Jak Wasz japonski? Bez tego i bez wizy pracowniczej nie bedzie latwo znalezc Wam prace w zawodzie (mowiac oglednie).
2) jw.
3) Pogloski sa prawdziwe razy 3. Jesli nie lubisz jak ktos wlazi Ci na glowe to praca w zawodzie w japonskiej firmie jest zdecydowanie nie dla Ciebie.
4) Pocwicz polski bo ze skladnia kiepsko. Rozumiem, ze te studia to po japonsku? Lekko liczac 1 mln JPY rocznie.
5) jw.

Co do pracy w tego typu lokalach to utrzymac sie jak najbardziej da. Ale nie licz, ze doswiadczenie tam zdobyte bedziesz mogl wykorzystac w CV. Najwieksze szanse sa w duzych miastach ale konkurencja jest ogromna.

Re: Zamieszkanie w Japonii oraz studia

Post: 29 grudnia 2014, 20:59 - pn
autor: poLAszka
ładnie opisane, dzieki