praca w kuchni

Ofery pracy związane z Japonią

praca w kuchni

Postautor: pawelwiktorek » 26 sierpnia 2008, 23:51 - wt

witam czy może ktoś się orientuję w temacie praca w kuchni w japońii . Mieszkam i pracuje w Londynie od paru lat już w japońskich restauracjach to co mogłem nauczyć si ew Londynie już się nauczyłem chciałbym sprobować prawdziwej japońii , mówie po angielsku i komunikatywnie po japońsku to znaczy umiem sie dogadać na kuchni , wiec co o tym myślicie może ktoś ma jakiś kontakt
pawelwiktorek
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 23:22 - wt


Re: praca w kuchni

Postautor: s_k » 27 sierpnia 2008, 07:11 - śr

pawelwiktorek pisze:witam czy może ktoś się orientuję w temacie praca w kuchni w japońii . Mieszkam i pracuje w Londynie od paru lat już w japońskich restauracjach to co mogłem nauczyć si ew Londynie już się nauczyłem chciałbym sprobować prawdziwej japońii , mówie po angielsku i komunikatywnie po japońsku to znaczy umiem sie dogadać na kuchni , wiec co o tym myślicie może ktoś ma jakiś kontakt

W jeśli jesteś dobrym kucharzem, to myślę, że znalazłbyś pracę w restauracji, ale na pewno nie takiej z kuchnią japońską. Co najwyżej jakiejś zachodniej. A ofert trochę jest, choć nie wiem, czy akurat teraz.
Sprawdź na www.gaijinpot.com
Z tym, że pensja do najwyższych należeć nie będzie.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: praca w kuchni

Postautor: pawelwiktorek » 27 sierpnia 2008, 12:28 - śr

dzięki wielkie , w sumie tak sobie myślałem że mogę sobie znaleśc na poczatek prace w europejskiej kuchni a potem pomału w japońskiej bo moją pasją jest kuchnia japońska , a może wiesz coś jak załatwi enie na prace , niechcę tam studjowac studiowałem w polsce , tylko pracowac czy to proste , czy nie
pawelwiktorek
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 23:22 - wt

Re: praca w kuchni

Postautor: s_k » 27 sierpnia 2008, 16:29 - śr

pawelwiktorek pisze:dzięki wielkie , w sumie tak sobie myślałem że mogę sobie znaleśc na poczatek prace w europejskiej kuchni a potem pomału w japońskiej bo moją pasją jest kuchnia japońska , a może wiesz coś jak załatwi enie na prace , niechcę tam studjowac studiowałem w polsce , tylko pracowac czy to proste , czy nie

Trudne, bardzo trudne. Ale nie niemożliwe. Najlepiej znaleźć sobie pracę przed wyjazdem, bo tylko tak można dostać wizę pracowniczą. Można też jechać w ciemno, znaleźć pracę i potem starać się o wizę, ale by ją uzyskać i tak trzeba będzie z Japonii wyjechać i wrócić jeszcze raz.
Wydaje mi się, że na pracę w restauracji w Japonii, gdzie serwuje się japońską kuchnię, nie masz żadnych szans. Nie ważne, jak dobry byś był. Opór mentalny i wystarczająca ilość japońskich kucharzy do zatrudnienia uniemożliwią ci znalezienie takiej pracy. Brutalne to, ale prawdziwe. Japończycy przykładają wagę do takich rzeczy i gaijin w kuchni robiący tempurę, czy zupę miso nie wpisuje się w ich światopogląd.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: praca w kuchni

Postautor: pawelwiktorek » 28 sierpnia 2008, 02:34 - czw

dzieki za podrade , zdaję sobie że to nie takie proste ale no cóz sprubuje w luty 2009 a narazie ucze sie japońskiego pozdrawiem pawel
pawelwiktorek
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 23:22 - wt

Re: praca w kuchni

Postautor: pawelwiktorek » 16 lipca 2009, 02:42 - czw

to znowu ja jadę do japońi we wrześniu bilet już kupiłem hotel zabukowałem oczywiście turystycznie czy potrzebuje jakiejś wizy czy wystarczy tylko paszport , jadę tylko na 2 tygodnie
pawelwiktorek
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 23:22 - wt

Re: praca w kuchni

Postautor: konoyaro » 16 lipca 2009, 02:51 - czw

Tylko paszport - no i pokazesz ze masz bilet powrotny. Dostaniesz 90 dniowa wize. Przy wjezdzie czuwa wielki brat, ktory pobierze odciski palcow i sfotografuje.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: praca w kuchni

Postautor: kurimon » 16 lipca 2009, 11:31 - czw

I jesli bedziesz zmienial wize to nie musisz wyjezdzac z kraju. Wystarczy zlozyc papiery do immi i odczekac.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: praca w kuchni

Postautor: Anna2 » 16 lipca 2009, 17:47 - czw

kurimon pisze:I jesli bedziesz zmienial wize to nie musisz wyjezdzac z kraju. Wystarczy zlozyc papiery do immi i odczekac.


Technicznie to prawda, ale do zmiany wizy potrzeba gaijin card, a wiele urzedow miasta nie wyda gaijin card dla osoby na statusie "temporary visitor" (czyli bezwizowy 90-dniowy turysta). Wszystko zalezy od kogo sie trafi w urzedzie miasta w wydziale Alien Registration.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: praca w kuchni

Postautor: kurimon » 17 lipca 2009, 02:54 - pt

Anna2 pisze:Technicznie to prawda, ale do zmiany wizy potrzeba gaijin card, a wiele urzedow miasta nie wyda gaijin card dla osoby na statusie "temporary visitor" (czyli bezwizowy 90-dniowy turysta). Wszystko zalezy od kogo sie trafi w urzedzie miasta w wydziale Alien Registration.


GC jest obowiazkowa przy pobycie powyzej 90 dni. Przy krotszych pobytach jest mozna ja wyrobic (wg przepisow). Ja swoja zrobilem ok miesiaca po przyjezdzie a bylem ciagle na turystycznej.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: praca w kuchni

Postautor: Anna2 » 17 lipca 2009, 03:29 - pt

no to tak jak mowie - zalezy gdzie, bo wiem z wlasnego doswiadczenia, ze nie kazdy urzad wyrobi GC dla osoby na wizie turystycznej. A jak sie nie uda wyrobic GC, to nie mozna zmienic statusu wizy w immi.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: praca w kuchni

Postautor: Aki-chan » 20 lipca 2009, 05:19 - pn

Ja też dostałam GC na turystycznej wizie. Z tym, że tam pisze, że jest ważna tylko 90 dni i w ciągu tego czasu trzeba wybrać się do imigracyjnego zmienić status wizy i złożyć papierki o wizę dla studenta/pracownika/ współmałżonka itp. Po 1-3 miesiącach dostaje się decyzje czy dostane się wizę, czy tez nie i idzie się zmienić status na GC.
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: praca w kuchni

Postautor: pawelwiktorek » 24 lipca 2009, 23:45 - pt

czy ktoś może podesłać mi stronę albo poradzić jak dojechać najszybciej i najprosciej z Tokio Narita air port do kyoto
pawelwiktorek
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 23:22 - wt

Re: praca w kuchni

Postautor: kurimon » 25 lipca 2009, 07:02 - sob

pawelwiktorek pisze:czy ktoś może podesłać mi stronę albo poradzić jak dojechać najszybciej i najprosciej z Tokio Narita air port do kyoto


Najszybciej i najprosciej: Narita Express do stacji Tokyo i stamtad shinkansen do Kyoto.

Jesli masz mozliwosc to z lotniska Kansai jest do Kyoto znacznie blizej.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: praca w kuchni

Postautor: pawelwiktorek » 25 lipca 2009, 23:07 - sob

nie londuje na naricie a bilet to trzeba kupic z narity do tokyo a potem do kioto czy można kupic odrazu a i jak sie nazywa ta stacja w tokio gdziembyłaby przesiadka do kyoto ,
pawelwiktorek
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 23:22 - wt

Następna

Wróć do Praca

cron