praca w kuchni

Ofery pracy związane z Japonią

Re: praca w kuchni

Postautor: kurimon » 26 lipca 2009, 07:00 - ndz

pawelwiktorek pisze:nie londuje na naricie a bilet to trzeba kupic z narity do tokyo a potem do kioto czy można kupic odrazu a i jak sie nazywa ta stacja w tokio gdziembyłaby przesiadka do kyoto ,


Kazdy bilet trzeba kupic osobno. Z Narita do stacji Tokyo (Narita Express - 1860 JPY) i na stacji Tokyo przejsc na shinkansen do Kyoto (Nozomi - 7980-13720 JPY).

PS. Pocwicz ortografie, znaki interpunkcyjne i reszte bo ciezko zrozumiec co napisales..
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz


Re: praca w kuchni

Postautor: Anna2 » 27 lipca 2009, 02:44 - pn

I jesli planujesz duzo jezdzic pociagami, to kup sobie JR PASS zanim przyjedziesz do Japonii, wyjdzie ci to taniej niz kupowanie kazdego biletu osobno.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: praca w kuchni

Postautor: Nihongo2504 » 14 września 2010, 04:52 - wt

Anna2 pisze:
kurimon pisze:I jesli bedziesz zmienial wize to nie musisz wyjezdzac z kraju. Wystarczy zlozyc papiery do immi i odczekac.


Technicznie to prawda, ale do zmiany wizy potrzeba gaijin card, a wiele urzedow miasta nie wyda gaijin card dla osoby na statusie "temporary visitor" (czyli bezwizowy 90-dniowy turysta). Wszystko zalezy od kogo sie trafi w urzedzie miasta w wydziale Alien Registration.
.

Nie ma czegos takiego jak gaijin card, a jest 外国人登録, gaikokujin tōroku(Alien registration ) , Gaijin(gajdzin) to obrazliwe okreslenie cudzoziemca.Osoba mieszkajaca w japoni p.Anna2 powinna o tym wiedziec tak? Obcokrajowiec to 外国人-gaikokujin. Wiem ze ten post jest juz dosc stary,ale jednak.
Nihongo2504
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 września 2010, 03:20 - wt

Re: praca w kuchni

Postautor: konoyaro » 14 września 2010, 05:45 - wt

Gwoli czepiania sie szczegolow:

外国人登録証明書 gai koku jin tou roku shou mei sho

Taka plakietka jak do wstepu na basen albo do wypozyczenia kajaku na Mazurach. Ponizej zalaczam piktogram.

STARE:
Obrazek

NOWE:
Obrazek
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: praca w kuchni

Postautor: s_k » 14 września 2010, 10:52 - wt

Nihongo2504 pisze:Nie ma czegos takiego jak gaijin card, a jest 外国人登録, gaikokujin tōroku(Alien registration ) , Gaijin(gajdzin) to obrazliwe okreslenie cudzoziemca.Osoba mieszkajaca w japoni p.Anna2 powinna o tym wiedziec tak? Obcokrajowiec to 外国人-gaikokujin. Wiem ze ten post jest juz dosc stary,ale jednak.

Słowno gaijin jest obraźliwe jak wypowiada je Japończyk, kiedy sam zainteresowany tak mówi, to zmienia to nieco postać rzeczy.
Sam na wspomniany dokument mówię gaijin kaado i wszyscy, których znam również używają takiej skróconej nazwy.
Nie rozumiem więc po co to czepianie się.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: praca w kuchni

Postautor: Anna2 » 14 września 2010, 14:01 - wt

@Nihongojakiestamnumery,
Za duzo zes sie wypocin Debito naczytal(a). Bo to chyba jedyny gaijin, ktorego slowo "gaijin" razi. No ale on przeciez teraz pan Japonczyk, wiec to zrozumiale.
I dzieki za lekcje japonskiego. Wow! W kanji pisac potrafisz i slownik umiesz uzywac. Szacun!
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: praca w kuchni

Postautor: Nihongo2504 » 15 września 2010, 00:20 - śr

Anna2 pisze:@Nihongojakiestamnumery,
Za duzo zes sie wypocin Debito naczytal(a). Bo to chyba jedyny gaijin, ktorego slowo "gaijin" razi. No ale on przeciez teraz pan Japonczyk, wiec to zrozumiale.
I dzieki za lekcje japonskiego. Wow! W kanji pisac potrafisz i slownik umiesz uzywac. Szacun!


tak razi masz racje,bo kto jak kto ale my powinnas uzywac poprawnego nazewnictwa.. A i nie jestem naturalizowanym japonczykiem(debito).. Tak potwierdzam ,wladam perfekt tym jezykiem w mowie i pismie..w kanji moge Cie podszkolic jak bedziesz miec ochote.a tak na prawde juz mnie tam nie ma -po 10 latach pobytu i jestem najszczesliwszym czlowiekiem,ze wyjechalem.Apoprawnosc w nazewnictwie nas obowiazuje a jak Ciebie to nie razi, to juz Twoj problem a nie moj..(a wypociny Debito) ,pierwszy raz o nim slyszalem od Ciebie tu.Wiec to Ty czytasz..
Nihongo2504
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 września 2010, 03:20 - wt

Re: praca w kuchni

Postautor: Aki-chan » 15 września 2010, 16:44 - śr

Słowo "gaijin" nie jest obraźliwe o_O
Japończycy wolą nie używać tego słowa, bo obcokrajowcy sobie ubzdurali, że to słowo jest obraźliwe.
A tak poprawdzie to tylko krótsza forma od "gaikokujin".

Tak samo jak "tomo" od " tomodachi".
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: praca w kuchni

Postautor: kurimon » 16 września 2010, 08:23 - czw

Nihongo2504 pisze: tak razi masz racje,bo kto jak kto ale my powinnas uzywac poprawnego nazewnictwa..


Czepiasz sie:) Gaijin jest jak najbardziej poprawnym slowem. Fakt, ze odpowiednio uzyte moze byc dosc nieuprzejme. Ale uzywanie 外国人 w codziennych rozmowach (szczegolnie z ludzmi, ktorych znam) wydaje mi sie calkowicie zbedne.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Poprzednia

Wróć do Praca

cron