Japońskie gierce:D

Wszelkiego rodzaju japońskie gry...

Japońskie gierce:D

Postautor: Gość » 17 października 2004, 11:34 - ndz

Poszukuje ,,prostych'' podobnych w grafice do pegazusa, japońskiech gierek na komputer. Jeśli ktoś wie gdzie można je znaledzć, prosze o odpowiedz.
Gość
 


Postautor: shirokaze » 21 października 2004, 18:27 - czw

odpowiadają Ci gry na emulatorze SNES? mam tego pół płyty. Wszelkiego rodzaju, a wśród nich takie perełki jak Final Fantasy VI (amer. III) naprawdę polecam.
Jak jesteś zainteresowany to daj znać co byś chciał to Ci podeśle - każda gra to średnio 2.5MB
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: bobon » 19 marca 2006, 20:42 - ndz

to ja może polece little fighter 2 można ściągnąć z neta mały romiar z polskich ztron też można
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Postautor: H4ku » 19 marca 2006, 23:22 - ndz

nie tylko snes... GBC i GBA tez dobre :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
H4ku
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 kwietnia 2005, 07:55 - pn
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kabusan » 05 kwietnia 2006, 22:17 - śr

Ja moge polecic emulator MAME. Emuluje automaty do gier. Wszystkie gry sa glownie z Japan. Rekomenduje, strzelanki.
Natomiast ze snesa gre Chrono Trigger to RPG, i puyo puyo niezwykle grywalna gierka.
pozdro
kabusan
 
Posty: 47
Rejestracja: 03 kwietnia 2006, 23:03 - pn
Lokalizacja: Tokio

Re:

Postautor: Shigeru » 03 marca 2009, 01:38 - wt

Edyms pisze:Natomiast ze snesa gre Chrono Trigger to RPG, i puyo puyo niezwykle grywalna gierka.
pozdro


O ile dobrze pamiętam to Chrono Trigger był na PSXa? Ale może dopiero później zrobili jakąś konwersję...
W każdym bądź razie co najważniejsze - polecam wszystkim Chrono Triggera, genialna gra. Świetna grywalność, fabuła bardzo ciekawa i wciągająca, a przede wszystkim wciągająca(* ale byka zrobiłem... Mimo to zgadza się :P). No i razem z Chrono Crossem tworzy genialną i zgrana całość. Jedna z lepszych serii w jakie grałem, szczególnie pod względem fabuły. Tylko zalecam granie najpierw w Chrono Trigger, a dopiero później w Chrono Crossa (taka jest kolejność w Chronosadze), bo dużo stracicie. Znajomy popełnił ten błąd i fabułę zrozumiał dopiero po tym jak mu opowiedziałem obie gry po raz kolejny i wyjaśniłem wszystkie powiązania (później przechodził jeszcze raz i w kolejności :P ).

Mój kuzyn bardzo polecał "Golden Sun" na GBA, ale nie miałem jeszcze okazji zagrać. Mimo to polecam, bo mamy podobne gusta i to co on poleca niemal zawsze się sprawdza :)
"Droga samuraja zawiera się w desperacji. Dziesięciu, lub nawet więcej ludzi, nie jest w stanie zabić takiego człowieka. Opierając się na zdrowym rozsądku nie dokonasz wielkich rzeczy. Walcząc, zatrać się po prostu w obłąkańczej desperacji."
"W samym środku pojedynczego oddechu, gdzie nie znajdzie się przewrotności, jest Droga."
Awatar użytkownika
Shigeru
 
Posty: 139
Rejestracja: 20 listopada 2005, 12:54 - ndz
Lokalizacja: Toruń

Re: Japońskie gierce:D

Postautor: shirokaze » 07 marca 2009, 23:35 - sob

na psx był oryginalnie Chrono Cross, natomiast Chrono Trigger pojawił się jako konwersja (ze snesa) z dodanymi filmikami - całkiem ładnymi zresztą, wiem skończyłem fajne było, nie typowe
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Re: Japońskie gierce:D

Postautor: Shigeru » 08 marca 2009, 00:51 - ndz

Więc to tak było :) Co do filmików to rzeczywiście były całkiem ładne i dość ciekawe - przy grafice Chrono Triggera stanowiły świetne urozmaicenie i aż chciało się je oglądać.

Z gierek mogę polecić jeszcze Breath of Fire 4. Polecam tylko tą część ponieważ tylko w nią grałem (konwersja na PC, ale mam pada :P ). W grę gra się bardzo fajnie, fabuła jest interesująca i momentami zaskakuje. Najciekawsza jednak jest sama rozgrywka - można tworzyć combo z ataków, szczególnie tych magicznych i zadawać naprawdę pokaźne obrażenia przy odrobinie sprytu. Poza tym główny bohater może zmieniać się w smoka, a wszystkie postacie mogą pobierać nauki u mistrzów i dzięki temu rozwijać swoje umiejętności i atrybuty w wybranym kierunku. Gry niestety nie skończyłem z braku czasu, ale na pewno do niej wrócę.
"Droga samuraja zawiera się w desperacji. Dziesięciu, lub nawet więcej ludzi, nie jest w stanie zabić takiego człowieka. Opierając się na zdrowym rozsądku nie dokonasz wielkich rzeczy. Walcząc, zatrać się po prostu w obłąkańczej desperacji."
"W samym środku pojedynczego oddechu, gdzie nie znajdzie się przewrotności, jest Droga."
Awatar użytkownika
Shigeru
 
Posty: 139
Rejestracja: 20 listopada 2005, 12:54 - ndz
Lokalizacja: Toruń

Re: Japońskie gierce:D

Postautor: shirokaze » 08 marca 2009, 23:30 - ndz

Shigeru pisze:W grę gra się bardzo fajnie, fabuła jest interesująca i momentami zaskakuje. Najciekawsza jednak jest sama rozgrywka - można tworzyć combo z ataków, szczególnie tych magicznych i zadawać naprawdę pokaźne obrażenia przy odrobinie sprytu.


Podobnie jak w Grandii - gram akurat w 'dwójkę' na emulatorze zapomnianego juz przez niektórych DreamCasta (świetnej konsoli w swoim czasie)
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Re: Japońskie gierce:D

Postautor: Shigeru » 09 marca 2009, 11:14 - pn

Dobrze poznać ten tytuł, jak tylko uporam się z BoF spróbuję zagrać i w ten tytuł (swoją drogą już o nim co nieco słyszałem i jestem ciekaw jak się prezentuje). Poza tym mam pytanie. Czy grał ktoś w Legend of Mana? Czytałem sporo o tej grze i wygląda bardzo obiecująco, ale znajomi mają dość odmienne zdania w stosunku do niej. Jedni twierdzą, że jest świetna, a inni, że nudzi już po godzinie. Jakieś opinie?
"Droga samuraja zawiera się w desperacji. Dziesięciu, lub nawet więcej ludzi, nie jest w stanie zabić takiego człowieka. Opierając się na zdrowym rozsądku nie dokonasz wielkich rzeczy. Walcząc, zatrać się po prostu w obłąkańczej desperacji."
"W samym środku pojedynczego oddechu, gdzie nie znajdzie się przewrotności, jest Droga."
Awatar użytkownika
Shigeru
 
Posty: 139
Rejestracja: 20 listopada 2005, 12:54 - ndz
Lokalizacja: Toruń

Re: Japońskie gierce:D

Postautor: shirokaze » 09 marca 2009, 23:29 - pn

Grałem - zarówno w Legend of Mana jak i w część drugą, której oficjalnego tytułu nie pamiętam - ale nie przeszedłem, z braku czasu a nie ze znudzenia. Gra jest dość specyficzna taka mocno cukierkowa, aczkolwiek gra się miło i przyjemnie.
BTW - jesli lubujesz się w starych j-rpg'ach polecam wszystkie pozcje squaresoftu - z Bahamut Lagoon na czele (krótki opis mojej produkcji, jest gdzieś tu na forum ;) ) czy też stare części Final Fantasy (z najbardziej powazną FF VI)
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Re: Japońskie gierce:D

Postautor: Shigeru » 10 marca 2009, 15:12 - wt

Dzięki za informację, bo rzeczywiście bardzo lubię ten rodzaj gier i jak tylko czas pozwala staram się poznawać nowe tytuły. Jak tylko zakończę przeprawę przez sesję postaram się zapoznać z tymi tytułami :) Co do FF to mam większość tytułów - poza tymi na PS2 :) Nie ukrywam, że według mnie square robił i zresztą do tej pory wypuszcza bardzo ciekawe tytuły.
"Droga samuraja zawiera się w desperacji. Dziesięciu, lub nawet więcej ludzi, nie jest w stanie zabić takiego człowieka. Opierając się na zdrowym rozsądku nie dokonasz wielkich rzeczy. Walcząc, zatrać się po prostu w obłąkańczej desperacji."
"W samym środku pojedynczego oddechu, gdzie nie znajdzie się przewrotności, jest Droga."
Awatar użytkownika
Shigeru
 
Posty: 139
Rejestracja: 20 listopada 2005, 12:54 - ndz
Lokalizacja: Toruń

Re: Japońskie gierce:D

Postautor: marTa85 » 19 stycznia 2015, 16:16 - pn

Ja tak samo dziękuję za informacje. Wiele się tutaj dowiedziałam na temat gry :PPP :PPP
marTa85
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 stycznia 2015, 14:26 - pn

Re: Japońskie gierce:D

Postautor: monstrum » 01 sierpnia 2015, 10:22 - sob

Legend of Mana - mnóstwo czasu "straciłem" na tej gierce :)
monstrum
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 sierpnia 2015, 10:16 - sob

Re: Japońskie gierce:D

Postautor: kohaku » 05 sierpnia 2015, 16:35 - śr

Przy okazji FF, może jest tu gdzieś jakiś poradnik, własnie do VI części ? :)
kohaku
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:50 - śr
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Gry

cron