SILENT HILL

Wszelkiego rodzaju japońskie gry...

SILENT HILL

Postautor: IZUMO » 04 maja 2006, 15:08 - czw

Siemka! ten temat zamierzam poświęcić tej tajemniczej grze:-) jeśli chcecie coś powiedzieć lub macie jekieś inne materiały odnośnie tej gry to wrzucajcie je tu. pozdrawiam
Awatar użytkownika
IZUMO
 
Posty: 109
Rejestracja: 07 marca 2006, 11:43 - wt
Lokalizacja: Poznań


Postautor: Dragon » 05 maja 2006, 11:16 - pt

Mam muzyke z 2 i 4 częsci czasem jej posłucham.
Dość ciekawa muzyka przesłuchajcie sobie utwór np.
Silent Hill 2 - 30 - Promise nie ma słów a czyje smutek słuchając go.

A co do gry jest pokrecona ja tam zawsze wolałem Resident Evil.
Ale polecam w nią zagrac szczególnie wieczorem :)

Ps. jakoś teraz będzie film w kinie Silent hill poszukajcie.
Awatar użytkownika
Dragon
 
Posty: 22
Rejestracja: 11 marca 2006, 11:15 - sob
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: IZUMO » 05 maja 2006, 15:42 - pt

nie wiadomo do końca o co w tym biega więc trzeba szukać i kojarzyć fakty, nawet zwykłe napisy na ścianach w grze kryją wskazówki:)
Awatar użytkownika
IZUMO
 
Posty: 109
Rejestracja: 07 marca 2006, 11:43 - wt
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Anubis » 08 maja 2006, 22:32 - pn

Ja to sobie zafundowałem trochę emocji, bo spróbowałem grać w słuchawkach i na dodatek wieczorkiem polecam każdemu, kto chce by mu włosy się zjeżyły na głowie i dostać gęsiej skórki, bo ja coś takiego zrobiłem raz i to był mój ostatni. Brakowało jeszcze by ktoś podszedł do mnie i dotkną mnie zawał murowany. :)
Iwanu ga Hana
Awatar użytkownika
Anubis
 
Posty: 41
Rejestracja: 02 kwietnia 2006, 16:27 - ndz
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postautor: IZUMO » 09 maja 2006, 15:51 - wt

właśnie wieczorkiem najlepiej :)
Awatar użytkownika
IZUMO
 
Posty: 109
Rejestracja: 07 marca 2006, 11:43 - wt
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Vivi » 30 maja 2006, 03:23 - wt

Grałem tylko w pierwszą część Silent Hill'a (w dodatku tylko kilka godzin) jednak z pewnością niełatwo zapomnieć klimat tej gry. Można nawet się zastanawiać jakich umysłów potrzeba było do stworzenia tak klimatycznej gry.

Dyskutując o Silent Hill zawsze na myśl przychodzi porównanie z Resident Evil - obie gry tak podobne ale przy okazji również tak bardzo inne. Resident Evil bazował głównie na zaskoczeniu i mocnych momentach typu wpadanie przez okno itp. a potwory towarzyszyły nam niemal na każdym kroku. Silent Hill (ciągle mam na myśli część pierwszą ponieważ nie grałem w następne i być może się to zmieniło w kolejnych) to ciągły nastrój niepewności, grozy, braku pewności - spotęgowany mgłą oraz dziwnymi odgłosami z radia, jeśli się nie mylę to na PlayStation pad wibrował zgodnie z biciem serca naszego bohatera. Myślę, że Silent Hill można porównać np. do filmu The ring - tam też nie mamy co kilka minut różnych potworów ale właśnie panuje ten klimat grozy i niepewności.
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: grzechu » 15 czerwca 2006, 16:39 - czw

zgadzam się. ale najmoceniej przerażają dzwięki (krzyki, diabelna "muzyka", i... martwa cisza)
grzechu
 
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:09 - wt
Lokalizacja: poznań

Postautor: Skylark1987 » 13 listopada 2006, 02:47 - pn

No Silent Hill dobra gierka :-D ulala ile ja się w jedyneczke nagrałem kiedys :P link do strony Silent Hill (polska) http://www.psxzone.opalnet.pl/Podstrony/Silent_Hill/ lubie ta stronke sobie w nocy przegladac i czytac opowiadania :D konkret 8)
Awatar użytkownika
Skylark1987
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 listopada 2006, 01:10 - sob
Lokalizacja: Łódź Skylark home

Postautor: Kazuya » 13 kwietnia 2007, 22:46 - pt

Seria SH chyba już na zawsze pozostanie najstraszniejszym horrorem w historii gier. Widząc pierwszą część wypowiedziałem do kolegi słowa, że "tylko ktoś maksymalnie poryty mógł zrobić taką grę". I faktycznie patrząc na pomysły, które Konami zaserwowało w czterech kolejnych odsłonach Cichego Wzgórza, ciężko doszukać się jakiejkolwiek normalności czy poczytalności umysłowej autorów. Innymi słowy Silent Hill jest dla mnie jedną wielką schizą. Tak wielką, że brakuje słów. Porównując go z serią Resident Evil (może poza RE 4) możemy porównywać jedynie sposób patrzenia na akcję z perspektywy trzeciej osoby. Ktoś gdzieś kiedyś napisał, że choć obie gry należą do gatunku survival horror, to Resident Evil jest survivalem, a Silent Hill to horror. I w pełni się z tym zgadzam. Zamiast masowej rzeźni nieumarłych, w SH mamy do czynienia z masowym poczuciem niepokoju, gdyż nie wiemy, co czai się za rogiem.

W ubiegłym roku premierę miała ekranizacja gry. Jako, że ekranizacje gier zwykle wychodzą marnie, film "Silent Hill" można uznać za produkcję udaną. Momentami nawet straszną. Nie jest to z pewnością wybitne kino, jednak fanom gry polecam.

Vivi pisze:Myślę, że Silent Hill można porównać np. do filmu The ring - tam też nie mamy co kilka minut różnych potworów ale właśnie panuje ten klimat grozy i niepewności.


Można porównać do amerykańskiej wersji Ringu, ponieważ akcja dzieje się w USA. :D Mimo, że zarówno Silent Hill jak i Resident Evil są grami japońskimi, prezentują się one, ze względu na umiejscowienie akcji, "po amerykańsku". Miłośnikom azjatyckiego kina grozy z całego serca polecić mogę trzecią, nieco mniej znaną, serię horrorów Project Zero (poza Europą gry noszą nazwę Fatal Frame). Gry te są już w pełni zjaponizowane pod względem designu i zastosowanych w nich patentów, a straszą niemniej niż seria SH i RE.
Wróciłem.
Awatar użytkownika
Kazuya
 
Posty: 21
Rejestracja: 01 listopada 2004, 15:32 - pn
Lokalizacja: Elbląg

Postautor: Demonik » 16 kwietnia 2007, 00:07 - pn

Nie grałem w grę :P Ale mam muzykę zdaje się że z II części. Jest według mnie swietna :-D Wprost uwielbiam ją i polecam każdemu zapuścić sobie tak na kilka dłuższych chwil przed snem :wink:
You may even hear a final sound like the breaking of crystal. Then you are no more.
Awatar użytkownika
Demonik
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 marca 2007, 02:24 - sob
Lokalizacja: ウッチ

Postautor: Kuzunoha » 28 kwietnia 2007, 14:56 - sob

Ja grałam tylko w SH 2 wiec nie mam porównania z innymi częściami tej gry. Niemniej jednak bardzo mnie sie podobała fabula, gry jak i panujacy w niej klimat 8) Przeszłam ją trzy razy i udalo mnie sie osiagnac 2 z 5 zakonczen.....heh chyba trzeba bedzie popracowac w wakacje nad kolejnym 8)
Awatar użytkownika
Kuzunoha
 
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 21:49 - pt

Postautor: Agnieszka » 31 maja 2007, 22:13 - czw

To jedna z najwspanialszych (że tak to ujmę ;) ) gier, w jakie miałam okazję pograć. Mam do niej ogromny sentyment: ten klimat, groza, wręcz...chora fabuła w każdej części. Nie bez powodu jeden z magazynów konsolowych kiedyś napisał, że tą grę musieli stworzyć ludzie chorzy psychicznie. Mieli rację, co dla mnie wlaśnie jest na PLUS! :) To wlaśnie ten chory klimat tak przyciąga. ;)
Cóż posiadam? Posiadam soundtracki (uwielbiam tworczość Akiry Yamaoki), gry rzecz jasna, chociaż nie wszystkie jeszcze udało mi się przejść z braku czasu niestety. Oprócz tego szereg artykułów na temat poszczególnych części gry, przewodniki po grze, no i jeszcze parę innych gadżetów. :)
Awatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 36
Rejestracja: 31 maja 2007, 21:12 - czw
Lokalizacja: Lębork

Re: SILENT HILL

Postautor: Emilio » 18 lipca 2010, 22:48 - ndz

Jedyna gra, która autentycznie mnie przeraziła! Mistrzostwo świata, ukończyłem wszystkie japońskie części gry czyli Silent Hill, SH2, SH3 oraz SH4. Nie wiem jak sie miewa seria po tym jak przekazano tytuł do USA... Tylko Akira Yamaoka robił jeszcze OST do Origins i Homecoming, a teraz i on dał sobie spokój z tym projektem, szkoda bo cztery części zrobione przez konami były GENIALNE.
Awatar użytkownika
Emilio
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 lipca 2010, 18:58 - ndz

Re: SILENT HILL

Postautor: Michaell186 » 28 stycznia 2014, 16:57 - wt

Grałem w 1 na starym PSX szkoda że film zepsuli ponieważ gierka naprawdę miała potencjał.




https://goodcv.eu/
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2023, 22:48 - wt przez Michaell186, łącznie zmieniany 5 razy
Michaell186
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 stycznia 2014, 16:55 - wt

Re: SILENT HILL

Postautor: Dżej-Dżej » 13 sierpnia 2014, 16:04 - śr

Hmm, ja dziś słyszałem,że właśnie zapowiedzieli kolejną część i zajmie się nią Hideo Kojima,poczekamy, zobaczymy :)
Dżej-Dżej
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 sierpnia 2014, 16:02 - śr

Następna

Wróć do Gry

cron