Soul Blade

Wszelkiego rodzaju japońskie gry...

Soul Blade

Postautor: Dragon » 11 marca 2006, 12:50 - sob

Witam wszystkich fanów Japonii. :)
Dodam ,że w ciągu 10 min wiecej się dowiedziałem z tego forum niż z netu za to wielki + dla wasz wszystkich i drugi + dla pomysłodawcy.
Dobra to się już podlizałem więc do sedna. :P


Soul Blade pierwszy raz usłyszałem ,a własciwie przeczytałem w Secret Service 44 numer. Pomyślałem super gra samuraje ,japonia to co tygrysy lubią najbardziej. Niedługi czas później pojechałem do kuzyna (Bytom) i tam w salonie gier zobaczyłem ją. Wystarczyło jedno spojrzenie by ją rozpoznać. To była ta gra Soul Edge (bo tak się nazywa wersja automatowa). Później zdobyłem ją na Psx niestety nie mojego ale kuzyna i to była dobiero zabawa. Wspomnie o intrze które by mnie zwaliło z nóg gdybym stał ale naszczeście siedziałem :-D
No i jeszcze muzyka pierwsza klasa. Do dzisiaj posiadam Soul Blade które lubie bardziej od Tekkana. No i moja ulubiona postać Taki.

Pozdrowil bym was po japońsku ale nie wiem jak. :P
Awatar użytkownika
Dragon
 
Posty: 22
Rejestracja: 11 marca 2006, 11:15 - sob
Lokalizacja: Zabrze


Postautor: shirokaze » 16 marca 2006, 00:06 - czw

heh... Welcome, to the stage of history - jak miał w zwyczaju witac nas komentator w omawianej grze.
dla mnie poprostu bomba, w pierwszą część zagrywam się do dziś - a to z prostego powodu nie posiadania w domu PS2... Ale prawda jes taka, że ta gra jest tak naprawdę mocno "arcadowa" (znaczy dzieje się dużo, ale nie konicznie realnie") nie mówię, że to źle, ale ja poprost wolę gry (mordobicia) z dużą dawką realizmu (ot chodźby Virtua Fighter czy Last Bronx - pomijając "podniebne skoki ;) ).
Inną kwestią są kolejne części SB.. miałem niewątpliwa przyjemność grać w Soul Calibur (niestety tylko w pierwszą część) i tu dopiero zaczyna się zabawa... gra się naprawdę genialnie i znacznie ralniej - oczywiście w pewnych rozsądnych granicach, przekroczenie któryc powoduje, że gra jest kosmicznie wręcz nudna ;) - a to co wyrabiają ze swoimi narzędziami bohaterowie w pierwszej chwili doprowadziło mnie do zawrotu głowy (naprawdę). Moim nie kwestionowanym faworytem pozostaje Mitsurugi Heishiro i jego Korefuji - nie wiem kto był modelem motion capture, ale odwalił kawał świetnej roboty i musiał naprawdę znać się na szrmierce ;)...
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Kataji » 23 marca 2006, 17:09 - czw

Eee tam, właśnie o to w tym chodzi, żeby machali szybko i efektywnie, te wszystkie efekty świetlne broni ślicznie wyglądają, co sprawia, że gra staje się bardziej dynamiczna i gracz mniej się nudzi. Dla mnie tekken (wszystkie części) jest o wiele gorszy od soul calibura1,2 i 3, bo tam dzieje sie wszystko dynamicznie no i te bronie :) Dodać jeszcze, że w soul calibur postacie znacznie szybciej się poruszają od tekkena, bo tam to jakby walczyli pod wodą :) No ale jeśli mam porównywać głębiej to może i tekken5 jest lepszy od sc1, ale 2 i przede wszystkim 3 wymiatają. No i oczywiście w soul calibur 3 (już zapomniałem czy w poprzednich częściach też był) jest ten sklep, co dużo umila grę.
Awatar użytkownika
Kataji
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 października 2005, 07:30 - sob

Re: Soul Blade

Postautor: Vivi » 15 kwietnia 2006, 01:25 - sob

Dragon pisze:Soul Blade pierwszy raz usłyszałem ,a własciwie przeczytałem w Secret Service 44 numer. Pomyślałem super gra samuraje ,japonia to co tygrysy lubią najbardziej.
...
No i jeszcze muzyka pierwsza klasa. Do dzisiaj posiadam Soul Blade które lubie bardziej od Tekkana. No i moja ulubiona postać Taki.


Specjalnie sprawdziłem moje archiwum Secret Service... Po raz pierwszy o Soul Edge (Blade) przeczytałem w numerze 44 - to także mój pierwszy numer Secret Service.
Takich gier jak SB nie zapomina się - świetna oprawa (jak na tamte czasy), wspaniała muzyka, wysoko grywalność (m.in. niesamowicie wciągający tryb edge master mode).
Moje ulubione postacie to: Hwang, Taki i Cervantes

Niestety nie miałem okazji zapoznać się osobiście ze Soul Caliburem :( trochę się obawiam, że jak wrzucę płytkę SC3 do PS2, to podobnie jak SB, to i ta gra zabierze mi mnóstwo czasu... ;)
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Re: Soul Blade

Postautor: shirokaze » 17 kwietnia 2006, 18:16 - pn

Vivi pisze:
Dragon pisze:Soul Blade pierwszy raz usłyszałem ,a własciwie przeczytałem w Secret Service 44 numer.



Mimo, że SS'a czytałemregularnie (od nr 43 - czyli jeden numerek wcześniej ;) ) to z SB'SE poznałem się jakieś 2 mesiące wcześniej niż temten SS. W Lublinie swego czasu były organizowane raz w roku "targi" - albo coś w tym guście - zwało się to to Resetmania i można było tam pograć w wiele nowości rynkowych. W każdym razie na tych właśnie targach jeden CAŁY - doslownie cały, od godz. 10 do 18 czy 20 - dzień przesiedziałem nad SB :D

Niestety nie miałem okazji zapoznać się osobiście ze Soul Caliburem :( trochę się obawiam, że jak wrzucę płytkę SC3 do PS2, to podobnie jak SB, to i ta gra zabierze mi mnóstwo czasu... ;)

Taaa... i co by to było :D Na L2 nie miałyś czasu :D :D
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Re: Soul Blade

Postautor: Yojimbo » 30 maja 2008, 11:26 - pt

Mam sprawę :D
Co myślicie o pojedynku online w grze Soul Edge (czyli pierwotna wersja Soul Bladea, która ukazała się chyba tylko w Japonii) :?:

Możliwe to chyba jest...zobaczcie tutaj :
http://www.honmaru.pl/dzial.php?id=soul_edge

Obrazek

Nie wiem jeszcze czy aby na pewno coś takiego daje radę, więc jeżeli ktoś już grał to niech coś o tym tutaj napisze :)

Czy nie było by ciekawie zobaczyć walkę pomiędzy tylko członkami tego forum :?: :D
Jak myślicie?
Awatar użytkownika
Yojimbo
 
Posty: 23
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 16:03 - ndz

Re: Soul Blade

Postautor: shirokaze » 30 maja 2008, 11:42 - pt

W pierwszym SE/SB to nie wiem, ale o ile pamiętam konsola Dreamcast miała możliwość (jako pierwsza chyba) gry sieciowej więc w Soul Calibura zapewne by się dało pograć sieciowo

A'propos linku to co mielibyśmy w nim zobaczyć? Bo ja widzę tylko kilka screenów z SE
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Re: Soul Blade

Postautor: Yojimbo » 30 maja 2008, 14:56 - pt

Hmm... więc oczywiście na PSX i innych konsolach nie było mowy o trybie online(o Dreamcastei nie słyszałem) , ale teraz mądrzy ludzie zrobili konwersje gier z konsol na Pc i dali nam taką możliwość :-D . Powstał już Tekkena3 online(grałem nawet :) ) i zastanawiam się właśnie nad Soul Bladem. Odnośnie linku to sorry... to miał być o ten

http://www.honmaru.pl/download/index.ph ... rror&id=16 (wersja PC)

i emulator online:
http://www.honmaru.pl/download/index.php?act=view&id=12

Tylko mi jakoś nie działa... :roll:
Jakieś pomysły? Warto w ogóle próbować? :)
Awatar użytkownika
Yojimbo
 
Posty: 23
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 16:03 - ndz

Re: Soul Blade

Postautor: Yojimbo » 30 maja 2008, 15:11 - pt

To działa!!!! Chwile grałem Mitsurugim... płynna grafika, nie ma lagów. Jak ktoś będzie już to miał to niech pisze. Trza urządzić jakiś turniej :) :ok:
Awatar użytkownika
Yojimbo
 
Posty: 23
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 16:03 - ndz

Re: Soul Blade

Postautor: shirokaze » 30 maja 2008, 15:55 - pt

A to ci ciekawostka... co prawda w SE nie grałem (a mam PSX'owy orginał) od kiedy mam emulator DreamCast'a własnie i podgrywam w Soul Calibur... no ale wersja online... może być ciekawe - jak wróce z roboty do domu to poszperam, posprawdzam, kto wie moze warto (byle mój joypad działał :D )
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Re: Soul Blade

Postautor: Yojimbo » 30 maja 2008, 16:22 - pt

I o to chodzi! :D Miałem jeszcze Soul Calibura 3 na ps2 (oryginał oczywiście), ale nie było tam takiej możliwości :) Soul Blade z psx też mam, ale na tyle porysowanej płytce, że nawet ma czarna maszynka Sony tego nie odpali! :-(
Hahah zatem do dzieła!!! Mimo, iż studiowałem kodeks bushido ,nie będę się do niego stosował w czasie walki :-D

"I will give you a taste... of true battle! " Mitsurugi
Awatar użytkownika
Yojimbo
 
Posty: 23
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 16:03 - ndz


Wróć do Gry

cron