Be There or Be SQUARE

Wszelkiego rodzaju japońskie gry...

Be There or Be SQUARE

Postautor: shirokaze » 06 lipca 2005, 01:25 - śr

Tak mnie naszło... w sąsiednim temacie rozprawiamy dzielnie o Final Fantasy, a przecież Squaresoft wypóścił wiele inneych wartościowych (czasem mniej) gier na wszelkiego typu platformy.
W związku z tym chciałbym się Was zapytać o Wasze przygody z innymi grami mistrzów spod znaku "kwadrata", a przy okazji podzielić się moimi odczuciami na ich temat.
Szczerze mówiąc planowałem napisać o wszystkich "kwadratowych" grach w jakie zdażyło mi się zagrać, ale po pierwsze nie mam czasu, po drugie ochoty a po trzecie szkoda by było miejsca na takiego posta giganta. Postanowiłem więc przybliżyć szanownym userom grę, za którą moim zdaniem, chłopaki ze Squera powinni dostać Nobla w dziedzinie kodowania na konsolę SNES. Chodzi mi o BAHAMUT LAGOON.

W założeniach gra jest zdaje się pierwowzorem, skądinąd świetnej FF Tactics - takie same zasady prowadzenia walki (oczywiście sporo uproszczone, ale pryncypia są te same). Graficznie panowie "kwadratowi", moim zdaniem, dokonali niemal cudu... wycisnęli z 16-bitowego SNES'a wszystko co się dało wycisnąć... grafika po prostu rewelka już dla niej samej warto skończyć grę. Fabularnie gra oczywiście odstaje od Final Fantasy i może się wydać nawet aż za bardzo liniowa i płytka jak kałuża, ale chyba nie oto w tej grze chodzi... A chodzi o to, że głównym bohaterem jest niejaki Buu (kto wymyślił to imię??) kapitan Królewskiej Smoczej Kawalerii i zarazem późniejszy szef ruchu oporu przeciw najeźdzcy. cała zabawa w grze sprowadza się do rozegrania serii taktycznych potyczek przy użyciu sporej liczby uzbrojonej ludności... i oczywiście tytułowych Bahamutów, czyli po naszemu smoków bojowych - żeby bło zabawniej w grze jest zawarty aspekt znany z programów typu "virtual pet" czyli smoka karmimy (a zjedzą wszystko... dosłownie, nawet miecze i topory :D ) rozwijamy jego zolności... i patrzymy jak smoczysko nam rośnie i ewoluuje przez wszystkie stadia swego rozwoju (a jest ich naprawdę sporo) żeby w końcu stać się naprawdę potężnym smokiem przez duże "S".
Jak dla mnie gra plasuje się zaraz za FF'ami. Szczerze polecam
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital


Postautor: Vivi » 06 lipca 2005, 02:36 - śr

Naprawdę zainteresowało mnie to co napisałeś o tej grze. Tak bardzo, że odpowiedni rom już pobrałem i muszę koniecznie zagrać.

Ponieważ jest już godzina bardzo późna i nie czas na pisanie na forum ;-) wspomnę tylko o kolejnej fantastycznej grze od "kwadratowych" - Vagrant Story. Kto nie zagrał powinien koniecznie nadrobić zaległości. Największą zaletą tej gry jest niesamowity klimat a do tego podziemia i smoki ;-) wręcz dungeons and dragons ;-)
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: RaD-X » 21 października 2005, 14:18 - pt

Chrono Cross, Chrono Trigger, Breath of Fire, Star Ocean,Vagrant Story, Valkyrie Profile, Vandal Hearts, Xenogears, nie wszystkie gry sa Square, ale to sa tytuly ktore mi nabardziej zostaly w pamieci, a i oczywiscie Legend of Mana.

Na ps2 wychodzi Zone of the Enders jak widzialem trailery to sie oszczalem prawie.
Awatar użytkownika
RaD-X
 
Posty: 158
Rejestracja: 13 września 2005, 12:49 - wt
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Kataji » 02 listopada 2005, 15:16 - śr

Zone of the enders już dawno wyszło, grałem w to kiedyś, naprawde super klimatyczna giera, a teraz jest zone 2, jeszcze lepsza graficznie i fabułą, a klimat na pewno ma podobny do poprzedniczki, szkoda tylko, że nie miałem okazji w tą część zagrać. Ale jak pomyśle o Grandii 3 czy Star ocean 3 to dopiero chce mi się płakać, że jeszcze tych gier nie mam :P
Awatar użytkownika
Kataji
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 października 2005, 07:30 - sob


Wróć do Gry

cron