Eternal Sonata

Wszelkiego rodzaju japońskie gry...

Eternal Sonata

Postautor: Kermit » 03 września 2009, 15:03 - czw

Ciekawy produkt zamiłowania Japończyków do twórczości Chopina oraz gier jRPG. Gra przenosi nas w świat sennych wizji Chopina, na kilka godzin przed jego śmiercią. Opowieśc jest podzielona na 8 rozdziałów, każdy z nich reprezentuje jedną z kompozycji Chopina oraz jest w jakimś stopniu powiązany z wydarzeniami z jego życia. Oczywiście w swojej przygodzie pianista nie jest sam, do jego drużyny dołącza wiele postaci, nazwanych terminami związanymi z muzyką m.in 14-letnią dziewczynę o swojsko brzmiącym imienu Polka czy postacie takie jak Allegretto, Jazz, Beat.
Grafika (dosyć ładna, trzeba przyznać) wykonana jest w charakterystycznym mangowym stylu. Przeciwnicy jak zawsze cydaczni i zakręceni a efekty graficzne całkiem niezłe.
Utwory Chopina, które możemy usłyszeć, wykonał rosyjski pianista Stanislav Bunin, natomiast za muzykę towarzyszącą graczowi odpowiada Motoi Sakuraba.
gry-online.pl pisze:Ważny element niniejszej pozycji stanowi system walki. Na wykonanie konkretnego ruchu (przyjęcie pozycji obronnej, atakowanie czy wykorzystanie przedmiotu) każda ze stron posiada określoną ilość sekund. Z poszczególnymi czynnościami należy się śpieszyć, gdyż istnieje sposobność do zadania takiej ilości ciosów, jaka się mieści w owym przedziale. Wychodząc zwycięsko z kolejnych potyczek zwiększa się poziom trudności, z którym idzie w parze z wydłużenie czasu danej tury. Wszelkie ataki specjalne, czary i dostępne rodzaje broni zostały przyporządkowane do odpowiednich przycisków na kontrolerze, wobec czego wyeliminowano monotonne wybieranie opcji z nierzadko skomplikowanego menu.

Co więcej, poszczególne rodzaje ciosów zależą od barwy pola, na którym aktualnie znajduje się konkretny bohater. Początkowo każdy z nich posiada po jednym rodzaju ruchu dla jasnej i ciemnej barwy – następne pojawiają się w miarę sukcesywnego zaliczania kolejnych etapów zabawy. Do dyspozycji gracza oddano dwadzieścia cztery ataki, które po opanowaniu można łączyć w efektowne combosy. W starciu w oponentami poza tradycyjnym mieczem użytkownik posługuje się instrumentami muzycznymi czy takimi przedmiotami, jak chociażby parasolka.

Więcej informacji na http://en.wikipedia.org/wiki/Eternal_Sonata czy http://www.eternalsonata.eu/
Gra dostępna jest na PS3 i Xboxa 360 a polski dystrybutor to CD Projekt. Na koniec jeszcze dwa filmiki.

http://www.youtube.com/watch?v=L-Py9RAwcGU
http://www.youtube.com/watch?v=zXL9tBXEE7U

Miał ktoś może okazję pograć?
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz


Wróć do Gry

cron