RPG

Wszelkiego rodzaju japońskie gry...

RPG

Postautor: XII » 15 sierpnia 2004, 22:09 - ndz

Graliscie moze w system "Legenda Pięciu Kręgów"??
Jesli tak to jestem ciekaw waszych opinii!
XII
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 sierpnia 2004, 21:59 - ndz
Lokalizacja: Koszalin


Postautor: Vivi » 16 sierpnia 2004, 22:37 - pn

Miałem okazję pewien czas temu zagrać... Była to niestety krótka sesja i w dodatku przez internet... dużo też zależy od prowadzącego (mistrza gry), który musi umieć "zbudować" odpowiednią atmosferę...
Z całą pewnością jednak mogę wszystkim gorąco polecić L5K, gdy tylko znajdę odpowiednie osoby w pobliżu miejsca zamieszkania to zagram oczywiście ponownie...

PS. dla zainteresowanych - w dziale samuraje znajdują się odpowiednie linki gdzie można poprzez internet nabyć L5K
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Th'rawn'ikik » 04 października 2004, 00:01 - pn

a owszem, owszem - u nas we Wroclawiu wrecz preznie dziala stale kolko legendowcow ;) Przerabiamy juz trzeciego MG [zuzywaja sie, zwlaszcza psychicznie :twisted: ]
Gra sie swietni, ale do dobrego oddawania roli trzeba troche sie napracowac, w koncu jest to swiat o zupelnie innej kulturze, wartosciach i prawach
Chikan Gatsu Chocolate Eater

"Sweet, sweet chocolate"
Awatar użytkownika
Th'rawn'ikik
 
Posty: 42
Rejestracja: 03 października 2004, 23:18 - ndz
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Kelly » 04 października 2004, 13:55 - pn

Grałem, prowadziłem. Owszem, jedna z najlepszych roleplayek, jakie znałem. Niezły, prosty system, ciekawy swiat, nielogicznosci zdarzaja się, zresztą wszędzie bywają, jednak nie mają wpływu destrukcyjnego. Każdy ząs prowadzący wprowdza swoje zmiany tak czy siak zgodnie z tym, co bedzie pasować mu oraz druzynie. Przykładowo, mój Rokugan na przykład zakłada, ze przejscie na emeryturę (czyli ogoleni głowy) w przepisowym, według podręcznika, wieku, jest stosunkowo rzadsze, niz oficjalnych zlożeniach.
Kelly
Straż Przyboczna
 
Posty: 583
Rejestracja: 04 października 2004, 13:07 - pn
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Nefiv » 06 sierpnia 2005, 00:36 - sob

ja tylko prowadzilem :P system jest owszem prosty, ale ma pewne niedoróbki, lecz da sie z tym zyc:P chociaz ja na przyklad zmienilem zasade odnosnie panczerza - u mnie pancerz nie utrudnia trafienia w postac bo to niedorzeczne; pancerz spowalnia postac lecz dostaje ona mniej obrazen.
a i sam rokugan OSTRO zmienilem - byl dla mnie zbyt sztywny i prowadzenie czegos takiego jest bardzo trudne (jak rowniez odgrywanie wtedy postaci) wiec u mnie sie struktura panstwa lekko "rozpieprzyla" w wyniku wielkiej wojny z silami fu-lenga, w wyniku ktorej zostaly one mocno oslabione wiec w glebi kraju jest cholernie trudne spotkanie stworow ze skaza krain cienia.

gra jest ogolnie swietna lecz w podreczniku jest troche moim zdaniem za malo informacji i trzeba sobie duuuzo samemu dopowiadac.

i taka sprawa: jak tu sie spotkac z tym wroclawskim kolem legendowcow??:> :D bo bym sobie zagral:P (w bardzie to tylko grajacych w karcianke widzialem)
Nefiv
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 sierpnia 2005, 00:26 - sob


Wróć do Gry

cron