Metal Gear Solid

Wszelkiego rodzaju japońskie gry...

Metal Gear Solid

Postautor: Kermit » 09 maja 2008, 10:44 - pt

Jako, że wielkimi krokami zbliża się czwarta część serii, warto poświęcić temat tej grze.
Wiele razy wspominana, aczkolwiek bez osobnego tematu. Wspaniałe dzieła pana Kojimy, które pewnie na stałe wpisało się w kanon gier komputerowych. Ja sam grałem niestety tylko w pierwszą część (komp za słaby na resztę) ale to i tak mi wystarczyło. Świetna fabuła, ciekawi przeciwnicy no i ukochane VR Missions. :wink: Dwa razy przechdziłem, nie nudziłem się ani troszkę. Historia opowiedziana jest ciekawa i wciąga, Snake'a też można od razu polubić. Zresztą, co ja będę mówić, w tą grę warto zagrać! Polecam miłośnikom skradanek i strzelanek (jako, że ciekawie łączy oba gatunki).
A jak ma się sprawa z innymi częściami? Gral ktoś w dwójkę czy trójkę (podobno świetne)? Czekam na opinie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz


Re: Metal Gear Solid

Postautor: Yojimbo » 24 maja 2008, 01:07 - sob

Kocham te forum!!! :ok:

Panie Kermit jako, że jestem jeszcze młody ,to swój wolny czas zwykle spędzam na graniu...na konsoli...na PS2(narazie ale szykuje sie i 3). Przez me zgrabne dłonie przewinęło się wiele tytułów , żaden jednak nie zostawił po sobie tak silnego wrażenia jak MGS! Późno jest więc nie będę się rozpisywał(chwilowo), chciałbym jednakże zakomunikować, iż miałem okazje nie jeden , nie dwa , a X razy kończyć i zaczynać od nowa dzieła spod ręki pana Hideo Kojimy. Byłem świadkiem zajść na Shadow Moses, stałem nad grobem The Boss itd. itd. Od momentu narodzin do chwili byłem/ jestem posiadaczem takich gier tej serii jak:
Metal Gear Solid
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
Metal Gear Solid 3: Snake Eater
Jutro zamieszczę tutaj swoją recenzję, pojutrze następną itd. :PPP Znienawidzicie mnie za to :!:
PS.
Osoby, które zajrzą do tego tematu zapewne już kiedyś miały do czynienia z legendarnym Solid Snake iem i ma opinia nie odegra tutaj żadnej roli ...dlatego zrobię to (w założeniach) tylko dla pana :!: Kermita :!:
Namaste :P
Awatar użytkownika
Yojimbo
 
Posty: 23
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 16:03 - ndz

Re: Metal Gear Solid

Postautor: Yojimbo » 25 maja 2008, 14:48 - ndz

Nie miałem czasu wcześniej ,wiec dopiero teraz umieszczam mych kilka slów o MGSie.
Metal Gear Solid 3 : Snake Eater
MGS 3 jest prequel'em poprzednich części, akcja ma miejsce w latach 60-tych, kierujemy genetycznym ojcem Solid Snakea, o pseudonimie Naked Snake (późniejszy Big Boss). Motyw przewodni tej części brzmi : " Loyalty to the end" .

Powiem tylko tyle, iż do swej pracy maturalnej chciałem użyć tego tytułu jako przykładu niektórych wartości bushido. Mimo, iż opowiada o losach amerykańskiego żołnierza zawiera dwa najbardziej zasadnicze(według mnie) elementy duchowe Kraju Kwitnącej Wiśni : patriotyzm i lojalność.
Głównym bohatera jest zmuszony podjąć decyzję – Czy ma pozostać wierny ojczyźnie , czy też swemu dawnemu mentorowi. Niczym w tragedii nasz „legendarny wojownik” musi dokonać wyboru między dwoma równowartościowymi racjami, dlatego też w konsekwencji ponosi klęskę.

Dlaczego równowartościowe racje i o jaką klęskę mi chodzi?

Nie będę zdradzał szczegółów. Historia opowiedziana przez japońskiego twórcę jest bardzo poruszająca i zapewniam, że nie jeden z Was uroni łzę grając w Snake Eatera. Według niektórych jest to najlepsza części sagi…ja uważam, że każda prócz MGS2 jest równie dobra.
Muzyka Harrego Gregsona -Williamsa odgrywa w tym dziele równie ważną rolę co fabuła. Świetnie buduje klimat oraz podkreśla dramatyczność wielu scen. Najlepsza ścieżka dźwiękowa jaką kiedykolwiek miałem sposobność usłyszeć.
Polecam te grę każdemu dla kogo treść oraz przesłanie są istotniejsze od zwykłego nawalania w pada czy też klawiaturę.

PS.
Do mistrzów pióra nie należę, więc wybaczcie mi mój styl pisania. :P

Żeby nie było pusta macie kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 maja 2008, 14:06 - wt przez Yojimbo, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Yojimbo
 
Posty: 23
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 16:03 - ndz

Re: Metal Gear Solid

Postautor: Yojimbo » 27 maja 2008, 13:54 - wt

Metal Gear Solid

Terroryści są w posiadaniu pojazdu zdolnego do przenoszenia ładunków nuklearnych. Groza ,ze jeśli ich żądania nie zostaną spełnione rozpoczną zmasowany atak bronią atomowa.Rząd amerykański nie ma jednak zamiaru z nimi negocjować. W tym momencie pojawia sie nasz główny bohater Solid Snake, którego zadaniem jest początkowo uwolnienie dwóch osób: Donalda Andersona (szefa DARPA) oraz Kennetha Bakera (prezesa firmy uzbrojeniowej ArmsTech)
Wraz z rozwojem akcji dochodzi do tego zniszczenie MG Rexa oraz Liquid Sankea.

Obrazek

Niesamowita, wciagajaca fabula zawierajaca mnóstwo zwrotów akcji w polaczeniu z doskonala muzyka (jest to wizytówka serii o Solid Snakeu) stworzyly dzielo, które na zawsze wpisalo sie na karty historii. Okrzyknieta gra roku byla poczatkiem rewolucji w branzy gier wideo.

Na uwagę w tej części zasługują SZCZEGÓLNIE stosunek głównego bohatera do swojej misji. W trakcie wędrówki dowiaduje się, iż jest nosicielem wirusa FoxDie.Został umyślnie zarażony przez własnych dowódców by w ten sposób skutecznie pozbyć się wszelkich przeciwników. Oszukany przez swój własny kraj, dodatkowo wplątany w wielką intrygę postanawia ostatecznie wypełnić wszystkie polecenia swych przełożonych. Ostatnie minuty zakończenia ukazują jednak scenę, która stawia naszego bohatera w beznadziejnej sytuacji…

Dobra i tak za dużo streściłem! Tutaj kilka zdjęć(co prawda z remakea MGSa, ale różnica jest tylko w grafice, treść ta sama)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yojimbo
 
Posty: 23
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 16:03 - ndz

Re: Metal Gear Solid

Postautor: Yojimbo » 28 maja 2008, 15:14 - śr

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

Postanowiłem, że na temat tej części nic nie napiszę... Według mnie jest to w całości przegadana gra, bossowie są beznadziejni ( np. typ na rolkach co rzuca bomby na lewo i prawo - BOŻE co to ma być? ), a Snakiem kierujemy tylko przez pierwszych kilka minut. :-( ( dodam,iż jest to najlepszy moment).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeżeli ktoś inny ma lepsze zdanie na temat tego produktu to niech zabierze głos!!!
Mimo wszytko warto przetestować te grę (na PC też jest). Jak dla mnie kicha, ale na pewno wśród Was znajdzie się ktoś, kogo opinia będzie daleko różnić się od mojej.
Awatar użytkownika
Yojimbo
 
Posty: 23
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 16:03 - ndz

Re: Metal Gear Solid

Postautor: Yojimbo » 28 maja 2008, 17:46 - śr

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Dobra, żeby nie zniszczyć w waszych oczach tej części po prostu patrzcie na najciekawsze zdjęcia i KONIECZNIE obejrzyjcie filmik, trailer, który można ujrzeć nie tylko w internecie, ale także w kinach. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Element dawnej Japonii - samuraj :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A teraz prawdziwa potęga...
Koniecznie obejrzyjcie te dwa trailery!!! Powinniście się przekonać co do tej gry! :D

http://youtube.com/watch?v=ithIL9YloKI

http://youtube.com/watch?v=QIvbjpRwwnE&feature=related
Awatar użytkownika
Yojimbo
 
Posty: 23
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 16:03 - ndz


Wróć do Gry

cron