Melonowa bulka

Restauracje japońskie, przepisy na dania japońskie. Zapraszamy do podzielenia się informacjami z innymi...

Re: Melonowa bulka

Postautor: kurimon » 12 marca 2010, 19:55 - pt

To taka "drozdzowka" z takim kruchym slodkim czyms na wierzchu. Ma specyficzny zapach (moze i melonowy). Wcale smaczna. Podobnie jak melon soda.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz


Re: Melonowa bulka

Postautor: Okasan » 27 czerwca 2010, 21:13 - ndz

Rzeczywiście jest to słodka bułeczka (chyba drożdżowa, ale tego nie jestem pewna), ze słodkim wierzchem. Ten wierzch to nie kruszonka, raczej jakby taka pianka biszkoptowa. No i jeszcze na tej piance jest taki wzorek w kratkę. Moja synowa, która jest Japonką, mówiła na nią "chlebek melonowy". Można też taką bułkę kupić z kawałkami czekolady. Nie jest droga: od 80 do 120 jenów, dostępna we wszystkich piekarniach, na dworcach i w spożywczych marketach (wtedy zapakowana w foliowy woreczek). Często ją wcinałam w czasie pobytu w Japonii, bo tania i smaczna :)
Okasan
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 20:57 - ndz

Re: Melonowa bulka

Postautor: Sytri » 07 października 2013, 20:25 - pn

Tak istnieje bulka meloniowa doslownie nazywane jest to melonpan

Ta bułka się pojawiła kiedyś w ciągu 1900-1920. Ale nie wiadomo dokładnie.

Dolna część jest miękka, a górna to twardsza jak ciasteczko do herbaty. Dlaczego ma nazwę “melonowy” to też nie wiadomo, ale najwiarygodniejsza teoria jest tak, że ona ma pięknięcia czy paski jak u melona i z tego wzięła taką nazwę.

Ostatnio bywa się melonpan z kawałeczkami czakolady, z kremem w środku, z nadzieniem czekoladowym, z kawałkami i kremem prawdzywego melona z Hokkaido itd.

przepis i foto znajecie tutaj http://www.zojirushi.com/recipes/-i-melon-pan-i-

pozdawiam :)
Sytri
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 października 2013, 20:19 - pn

Poprzednia

Wróć do Kuchnia japońska

cron