Zielona herbata - gdzie mozna ją kupić tanio ?

Restauracje japońskie, przepisy na dania japońskie. Zapraszamy do podzielenia się informacjami z innymi...

Zielona herbata - gdzie mozna ją kupić tanio ?

Postautor: Neo » 29 czerwca 2007, 13:45 - pt

Szukam sklepów internetowych sprzedających japońskie produkty ale nie za kosmiczną cenę no i żeby to były na prawdę japońskie produkty a nie sushi z kota albo inne podróbki macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?
Wiem że sklepów takich jest nie mało ale chodzi mi o to czy ktoś z was tam już kupował i nie został zrobiony w bambuko?
Ja w tej chwili szukam np. japońskiej zielonej herbaty - GYOKURO YAME , MACCHA albo BANCHA ICHIBAN lub jakiejś innej nie za cierpkiej i w miarę taniej
Awatar użytkownika
Neo
 
Posty: 71
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:11 - pn
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postautor: o'tosa » 29 czerwca 2007, 16:27 - pt

Sprawdź sobie w sklepie SOTO. Nie wiem co z tego jest tanie, albo dobre, bo nigdy artykułów spożywczych tam nie kupowałem (inne owszem :wink: )
“Do or do not... there is no try.”
Centrum Aikido Aikikai w Warszawie
Awatar użytkownika
o'tosa
 
Posty: 166
Rejestracja: 01 marca 2006, 19:10 - śr
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Semko » 13 lipca 2007, 14:39 - pt

Pytanie co to znaczy tanio i czy chcesz zaplacic malo czy malo w stosunku do jakosci? Na mojej stronie www.masala.com.pl znajdziesz wszystkie wymienione przez Ciebie herbaty (a jesli ich nie ma niebawem beda bo wlasnie wprowadzam 30 nowych odmian) dwoch producentow: Maruka doskonalej jakosci z gwarancja uprawy w Japonii ale dośc drogie oraz Uji no Tsuyu - tansze ale za to bez podanego miejsca produkcji, chodza sluchy iz czesciowo pochodza z upraw w Chinach. I faktycznie w tym drugim wypadku chrakterystyka smaku jez bardziej ziemna sugerujaca Chiny.

Pozdrawiam
Semko
Semko
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 marca 2007, 17:28 - pn
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: Aki-chan » 13 lipca 2007, 17:30 - pt

Maccha mmmmm ^-^ mam tą herbate w domu i jest poprostu super!!! Polecam ją wszystkim. Dostałam prosto z Japonii ^^

Maruke piłam w Wawie, nie pamiętam dokładnie smaku, ale z tego co pamiętam to smakowała bardziej "korzennie", albo mi się tak zdawało xD

mam pytanko:
Ile kosztuje herbata ze zdjęć?
1
2
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Postautor: Neo » 13 lipca 2007, 20:49 - pt

Semko pisze:Pytanie co to znaczy tanio

Chodziło mi o stosunek ceny do objętości opakowania :P

-PS-
Ten sklepik pod podanym adresem wygląda na dość dobrze zaopatrzony chyba u ciebie po raz pierwszy trafiłem na papier ryżowy w ofercie :-D
no i podoba mi się kolor strony jest dużo lepszy w porównaniu np. z http://www.sushi-shop.pl/
mniej krzykliwy
Awatar użytkownika
Neo
 
Posty: 71
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:11 - pn
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Semko » 16 lipca 2007, 19:19 - pn

Na poczatek dziekuje za slowa pochwaly. :-)

Chodziło mi o stosunek ceny do objętości opakowania Język


Coz w takim razie zdecydowanie odradzam herbaty firmy Maruka, sa doskonale ale drogie. Choc przynam sie szczerze ze wielkiej roznicy miedzy Maruka a Uji no Tsuyu nie widze. Senche na przyklad pije tej drugiej firmy. Ale odrazu podkresle ze nie jestem wielkim smakoszem zielonej herbaty, wiec niuanse moga mi umykac.

Ile kosztuje herbata ze zdjęć?


Herbaty nr 1 nie rozpoznaje natomiast Ryokucha jest u mnie dostepna ale nie w saszetkach.

http://www.masala.com.pl/index.php?p420 ... okucha-40g

Pozdrawiam
Semko
Semko
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 marca 2007, 17:28 - pn
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: RoninUsagi33 » 11 sierpnia 2007, 16:40 - sob

Witam was wszystkich

Jeżeli nie masz nic przeciwko Neo to mogę odsprzedać Ci troszkę herbaty jaką ściągam przez przyjaciół z Japonii. Ale nie gwarantuję czy będzie dla Ciebie wystarczająco tania ( co dla jednych jest przystępne dla innych może nie być ) poza tym doświadczenie moje z zieloną herbatą dostępna na rynku w Polsce nie jest dobre zwyczajnie herbata sprzedawana u nas po zaparzeniu nie różni się niczym od siana zalanego wrzątkiem, owszem są osoby które po wypiciu orginalnej herbaty japońskiej twierdzą że nie różni się niczym od chńskiej , tajskiej , czy koreańskiej tak powszechnych ( właśnie ze względu na niską cenę ) w naszych sklepach ale cóż nie można polemizować z kimś kto ma wypalone kubki smakowe. Ja sprowadzam ją z najlepszej plantacji w Japonii tylko na użytek własny i członków naszego klubu. Kontakt wypracowałem w trakcie pobytu tam i przyznam że kosztowało mnie troszkę trudu aby stać się klientem ( producent raczej nie szuka nowych i jest bardzo nieufny ) .

Co do japońskiej herbaty to rzecz ma się następująco : Japończycy mają około 10-ciu rodzajów zielonej herbaty którą piją na codzień ( wyłączam tu ceremonię CHADO bo o niej mogę napisać osobny i zbyt długi elaborat ale szkoda pisać o czymś o czym już tyle napisano ) w zależności od okazji , nastroju , aury , okoliczności itd. ( jeżeli ktoś będzie zainteresowany wyślę kilka informacji emailem ( bo przez tyle lat nazbierało mi się tego) I tak żeby nie było za długo :

SENCHA – Dla poprawienia sił witalnych

Sencha jest najpopularniejszą herbatą w Japonii. 80% produkcji herbaty w Japonii stanowi produkcja herbaty SENCHA.
Kolor herbaty sencha znacznie różni się od herbaty chińskiej czy bardziej popularnej u nas w kraju herbaty czarnej , idealną barwą po zaparzeniu jest złocisty kolor. W smaku herbaty Sencha czuje się mocny zapach liści herbaty i łagodny słodko-gorzki smak , ciekawostkę stanowi fakt że zależnie od regionu czy pory roku której dokonywano zbioru smak herbaty sencza różni się między sobą . Pierwszy zbiór herbaty sencha zaczyna się końcem kwietnia i trwa do połowy maja , herbata zebrana w tym okresie jest najlepsza i najsmaczniejsza , nosi ona nazwę Sincha , jej wykwintny smak jest najwyżej ceniony przez koneserów herbaty .
Warto wiedzieć że , im cieńsze listki herbaty tym lepsza jakość

KONACHA – Do , lub po posiłku

Słowo „kona” oznacza po japońsku „proszek” ale nie chodzi tu o proszek w dosłownym tłumaczeniu ale o bardzo drobne listki , które zostają przy produkcji herbat sencza lub gyokuro.
Konacza jest podawana często w restauracjach w Japonii , oraz w sieci Japońskich restauracji „SAKURA” w Polsce ponieważ picie tej herbaty po jedzeniu surowej ryby bardo pomaga w trawieniu , posiada ona bakteriobójczy charakter a ponadto poprawia i utrzymuje higienę jamy ustnej .
Konacza posiada mocny , po zaparzeniu przyjmuje ciemno zieloną barwę .
Niezbędną rzeczą do zaparzenia herbaty koncha jest bambusowe sitko ( ale w przypadku jego braku dopuszczalny jest metalowy ) Często konacza jest sprzedawana w ekspresowych torebkach ze względu na natychmiastowy czas parzenia co bez wątpienia stanowi dużą zaletę tej herbaty zwłaszcza jeżeli chcemy szybko obsłużyć większą ilość osób.

MACCHA – zjeść całą herbatę

Maccha hoduję się w taki sam sposób jak herbatę gyokuro z tą jedną różnicą że herbata Maccha jest proszkowana , pijąc tą herbatę zjadamy jej listki.
Wcześniej w Japonii ten rodzaj herbaty wykorzystywano tylko w ceremonii parzenia , ale obecnie pije się ją również w życiu codziennym do czego i my serdecznie państwa namawiamy ze względu na egzotyczną formę i niebywale wyszukany smak po zaparzeniu.
Jej przygotowanie jest bardzo proste aby ją przygotować niezbędny jest tylko bambusowy pędzel „chasen”

GYOKURO – Królowa zielonej herbaty

Z całą pewnością można stwierdzić że wśród japońskich zielonych herbat Gyokuro znajduje się na samym szczycie.
Herbata ta jest w inny sposób uprawiana niż herbata Sencha , różnica polega na tym że krzewy herbaciane chronione są przed bezpośrednimi promieniami słońca specjalnymi baldachimami w skutek czego liście nabierają bardziej głębokiego , subtelnego słodkiego smaku.
Gyokuro nie jest herbatą do codziennego spożycia , pije się ją tylko na specjalne okazje lub wtedy kedy chcesz poświętować sobie w samotności.
Herbatę tą pije się w małej ilości wody, więc można ją smakować jak coniaq

HOJICHA – gasząca pragnienie ( moja ulubiona !!! )

Hojicha jest prażoną zieloną herbatą uzyskiwaną z herbat Sencha lub Bancha .
Choć powstaje z dwóch w/w gatunków posiada zupełnie odrębny zapach i odświeżający smak.
Idealnie pasuje do posiłków mięsnych lub tłustych potraw.
Nie jest gorzka i zawiera mniej kofeiny niż Sencha , więc można ją pić przed snem.
Szczególnie polecana jest dla dzieci , osób starszych , mających problemy z żołądkiem.
Ponadto świetnie gasi pragnienie , dlatego jest chętnie pita podczas upałów oraz przez osoby poddane dużym obciążeniom fizycznym np.: sportowców

BANCHA – wspomagająca trawienie

Pierwotnie do pozyskania tej herbaty wykorzystywano liście późnego zbioru.
Obecnie bywa traktowana jako niższy gatunek Sencha , jest to spowodowane postępem technicznym , który daje możliwość lepszej selekcji liści starszych od Świerzych oraz twardych od miękkich, tych które bardziej nadają się na Sencha.
Poza tym jest to spowodowane rosnącymi wymaganiami rynku co do jakości herbaty Sencha.
W porównaniu z herbatą Sencza . herbata Bancha posiada lekki , delikatny smak ,mniej słodki zawiera też mniej kofeiny , dlatego polecana jest do picia przed snem.

MECHA – pobudzająca

Mecha ( podobnie jak Koncha ) jest pozyskiwana z delikatnych listków z samego czubka pędów krzewów herbacianych , które zostają pozyskiwane przy selekcji herbat Sencha , lub Gyokuro.
Mecha charakteryzuje się okrągłym kształtem liści i posiada całe bogactwo esencji smaku zielonej herbaty. Ma mocny gorzkawy smak, zawiera dużo kofeiny, dlatego zaleca się pić ją rano zamiast kawy lub podczas wzmożonego wysiłku w pracy .

KUKICHA – rozweselająca


Kukicha jest uzyskiwana z łodygi „kuki” liści wyselekcjonowanych do Sencha , lub Gyokuro
dlatego jej jakość smak jest już zagwarantowany przez liście.
Największym czarem tej herbaty jest wysublimowany , lekki smak i odświeżający aromat zieleni , które pozytywnie wpływają na nasz układ nerwowy rozpraszając stres i rozweselając.
Zaleca się pić w trakcie krótkich przerw w pracy.

GENMAICHA – relaksująca


Genmaicha charakteryzuje się świerzym zapachem prażonego ryżu „genami”
Genmaicha jest uzyskiwana z Sencha , lub Bancha pomieszanej pół na pół z prażonym ryżem ( nigdy nie miesza się z kukurydzą ! )
Genami posiada właściwości witaminy B która daje efekt odprężenia i zwalcza uczucie zmęczenia , a także witaminy E poprawiając krążenie krwi , stanowi świetną kompozycję z herbatą która posiada dużo witamin i minerałów


I to tyle na poczatek !!!!

Przeprszam że tak długo.

Dla tych których udało mi się zainteresować a są z Bielska - Białej lub okolic zapraszam na zajęcie w Klubie "NIHONCHAKAN"

Dla internautów służe pomocą przez internet. roninusagi@onet.eu
www.kendo-bielsko.com.pl ( na razie w budowie )

Pozdrawiam Wszystkich.
RoninUsagi33
 
Posty: 19
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 16:21 - pt
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postautor: Neo » 17 sierpnia 2007, 16:54 - pt

RoninUsagi33 pisze:Jeżeli nie masz nic przeciwko Neo to mogę odsprzedać Ci troszkę herbaty jaką ściągam przez przyjaciół z Japonii..

Dzięki już się zaopatrzyłem - na razie zacząłem od Senchy Makato - ale może jeszcze się do ciebie zgłoszę :P

Teraz przydały by mi się bardziej porady odnośnie metody zaparzania - optymalna temperatura wody, czas parzenia itp.
Ciekawi mnie też czy można z nią eksperymentować tzn dodać miodu albo cukru?
Awatar użytkownika
Neo
 
Posty: 71
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:11 - pn
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: RoninUsagi33 » 18 sierpnia 2007, 13:30 - sob

Sposób parzenia

Cześć NEO oto odpowiedź odnośnie herbaty na jaką się zdecydowaleś.
Czas parzenia i temperatura są zależne od rodzaju herbaty


filiżanki (3) , gramy(5), Temperatura wody (700-800 C) ,minuty(2)


1.Nalej ciepłą wodę do czajnika i filiżanek żeby ogrzać naczynia , następnie wylej z nich wodę
2.Wsyp do czajnika odpowiednią ilość herbaty Sencha
3.Nalej do czajnika wodę o temperaturze podanej w tabeli
4.Zamknij pokrywę czajnika i czekaj 2 minuty
5.Nalej kolejno do filiżanek po równo , żeby utrzymać takie same kolory

•Herbatę Sencha można parzyć trzy razy , ale ostatnie parzenie musi być z wyższą temperaturą wody

Smak herbaty zależy od ilości listków, temperatury , ilości wody i czasu parzenia

Co do esperymantów to tak jak cała sztuka kulinarna na świecie tylko wtedy robi się ciekawa kiedy się nią bawimy i ot przypadkiem wpadamy na coś świetnego więc jak masz jakiś pomysł to śmiało.

W Japonii też są ludzie którzy tak się bawią z niezłymi rezultatami ja naprzykład lubię MACCHA MILK , czyli sproszkowaną herbatę maccha z mlekiem i dodatkiem cukru smakuje świetnie !!!!!!!!!!!

Wybacz że nie podam proporcji ale robię ją "na oko"

Pozdrawiam
RoninUsagi33
 
Posty: 19
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 16:21 - pt
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postautor: Neo » 18 sierpnia 2007, 18:17 - sob

Dzięki za szybką odpowiedź ja nie dorobiłem się jeszcze porządnego czajniczka do parzenia herbaty ale mam za to specjalne kubeczki wkłada się do nich specjalne wkładki-koszyczki na herbatę zalewa przegotowaną wodą i przykrywa pokrywką po zaparzeniu tylko wyjmuję koszyczek i napój gotowy do picia :P

Mam do ciebie jeszcze jedno pytanie ta Sencha którą dostałem ma w nazwie dopisek Makato mówi ci to coś? jest taka odmiana Senchy czy to jakaś podróbka?

-PS-
Jakiś czajniczek z szafy wygrzebałem nie jest to dzieło sztuki ale grunt ze działa :P
Awatar użytkownika
Neo
 
Posty: 71
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:11 - pn
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: RoninUsagi33 » 21 sierpnia 2007, 14:17 - wt

Sencha Makato

Makato to nic innego jak nazwa miejscowości lub plantacji z której pochodzi dana cherbata.
Ja np. zamawiam z plantacji Shizuoka za radą moich bliskich prezyjaciół Japończyków ( oni akurat tą uważają za najlepszę ) ale jestem pewny że i Makato ma swoich zwolenników tak jak u nas czy w Anglii są fani Tetley lub np. Liptona ( gdybyśmy porównywali herbaty fermentowane )

Czajniczek jakikolwiek jest bardzo ok. Czy choćby te chińskie kubeczki których używasz , ale do parzenia polecam Ci zaopatrzyć się w bambusowy koszyczek do parzenia herbaty, dostaniesz je w każdym sklepie herbacianym, ASKO herbaty świata czy coś w tym rodzaju ( ale nie ufaj temu sloganowi do końca ja tam kupuję tylko cząstkę utensyliów), może taki jest w galerii na Fordonie ( nie do końca pamiętam :? )

Pozdrawiam
RoninUsagi33
 
Posty: 19
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 16:21 - pt
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zielona herbata - gdzie mozna ją kupić tanio ?

Postautor: tripod » 20 stycznia 2011, 21:58 - czw

Witam,
Ja szukam w Polsce herbaty Mecha? Czy ktoś wie gdzie można ją dostać? Pozdrawiam Adam

V-adam@wp.pl
tripod
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 21:46 - czw

Re: Zielona herbata - gdzie mozna ją kupić tanio ?

Postautor: gary » 30 października 2011, 01:10 - ndz

herbata pisze sie przez "h" :) Czas herbaty skupia nasiona z calego swiata :) Punkty sa w calej Polsce
gary
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2011, 01:04 - ndz

Re: Zielona herbata - gdzie mozna ją kupić tanio ?

Postautor: gary » 30 października 2011, 01:10 - ndz

czas na herbate... tak chyba poprawnie
gary
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2011, 01:04 - ndz

Re: Zielona herbata - gdzie mozna ją kupić tanio ?

Postautor: pyszczeq » 19 listopada 2011, 09:45 - sob

Witajcie! Może wiecie, gdzie można kupić Gyokuro w miarę przystępnej cenie? Chodzę i szukam i mówią mi, że będzie, ale nie wiedzą kiedy, bo u importera też nie mają. Szukałem w sklepach internetowych i też posucha. Do tej pory kupowałem na http://www.time4tea.pl, bo mają normalne ceny, ale i tam powiedzieli, że nie mają i czekają na dostawę. Będę wdzięczny za odpowiedź i może jakieś linki? :)
pyszczeq
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 listopada 2011, 09:36 - sob

Następna

Wróć do Kuchnia japońska

cron