Warszawa sushi - gdzie tanio i smacznie?

Restauracje japońskie, przepisy na dania japońskie. Zapraszamy do podzielenia się informacjami z innymi...

Re: Warszawa sushi - gdzie tanio i smacznie?

Postautor: wronka90 » 25 lipca 2016, 10:36 - pn

Warto się przejść na lunch do Ganesh na Ursynowie. Zawsze w porze obiadowej, między 12 a 16 jest lunch po 20 zł, a porcja taka, że nawet ja jestem w stanie się najeść, ale lubię dużo zjeść:) Wszystko przyrządzane jest na żywo, bez mikrofalówki i tego typu wynalazków – tradycyjne jedzenie indyjskie robione na żywym ogniu.
wronka90

Postautor: fireup » 25 sierpnia 2016, 14:36 - czw

Tanio jak tanio, za sushi nie zapłacisz tyle co za danie w barze mlecznym :P Ale całkiem przyzwoite ceny w połączeniu z genialną jakością na Sushiberry i jest to moja własna opinia sprawdzonego kilkakrotnie miejsca (przeze mnie i moich znajomych). Rolki zawsze świeże, nigdy nie spotkałam się tam z sytuacją, w której coś by mi w nich nie pasowało. Wybór taki, że głowa boli :) Bardzo często jakieś promocje i rabaty, co akurat jest bardzo na plus i wiele osób chętnie z tego korzysta (wiadomo, że jest to coś co klienci lubią najbardziej). Lokal ładny, nowoczesny, jasny, urządzony z wysokim poczuciem estetyki - bardzo przyjemnie się w nim przebywa. Atmosfera zwykle spokojna, co bardzo sprzyja relaksowi, zwłaszcza w porze lunchu kiedy uda się wyrwać z biura. W skali 1-5 wystawiam pełną piąteczkę, bo bez wątpienia to miejsce na to zasługuje.
fireup

Postautor: Amil89 » 13 października 2016, 19:08 - czw

Jadłem w Besuto i źle nie było. Z innych miejsc ostatnio ze znajomymi zamawialiśmy duuuży zestaw z Sushi Bistro http://sushibistro.pl i różnorodność smaków robiła wrażenie. Ten konkretniej: http://sushibistro.pl/menu/sushi-sety/p ... set-4.html :)
Amil89

Postautor: adas » 05 stycznia 2017, 13:27 - czw

Nigdy nie przepadałem za sushi. O ile zjem jeśli ryba jest upieczona to nie mogę się skłonić do zjedzenia surowej ryby. Mojej dziewczynie sushi bardzo smakuje jednak ja nie wiem czy kiedykolwiek się do niego przekonam. Co oczywiście nie znaczy ,zę nie lubię japonskiej kuchni. Lubię ją oraz cenię. Japońska kuchnia to nie tylko sushi. Jest wiele innych świetnych potraw. Chociażby ramen, który odkryłem kilka dobrych lat temu oraz jest jedną z moich ulubionych potraw. Albo też tradycyjna japonska zupa miso. Świetne sa również makarony. Posmakował mi japoński klasyczny Oyakata - jeden z lepszych jakie jadłem. Często biorę ze soba do pracy.
adas

Postautor: fireup » 26 maja 2017, 14:55 - pt

No tak, ceny gdzieniegdzie potrafią być zabójcze i sam nie rozumiem za bardzo dlaczego. Wiem, że świeża ryba w rejonach nienadmorskich takich jak Warszawa będzie droższa niż w Japonii, gdzie jest to hmm, że tak powiem, główny kulinarny surowiec regionalny. Ale bez przesady. Chociaż jak się dobrze poszuka to się znajdzie i niedrogie i dobre. Bo taniego i syfiatego też nie ma sensu kupować, wiadomo. Ale dobre i w rozsądnej cenie spokojnie jest do zdobycia. Jeśli chodzi o Warszawę to wystarczy wyjść z centrum miasta, gdzie ogólnie wszędzie jest drogo i bardziej idzie się chyba w popularność lokalu niż w jego faktyczną jakość. Może nie tyle na obrzeżach co poza ścisłym Śródmieściem jest tyle fajnych knajpek, zresztą nie tylko jeśli chodzi o sushi... W ciągu ostatniego roku kilkakrotnie miałam okazję być w Sushiberry. Fajny klimat, taki niewymuszony i przyjemny, rolki jedne z lepszych jakie w ogóle kiedykolwiek miałam okazję jeść. Serio. I wystarczyło się tylko ruszyć na Bielany, a nie kisnąć w centrum Warszawy. Ceny w końcu normalne, nawet jakieś promocje. Bez zadęcia, bez sztywniactwa i wymuszonego poczucia wyższości, bo przecież to sushi :P Czyli tak jak powinno być! :) A samodzielnie nie chce mi się kulać rolek, za dużo w tym grzebania. Czasem mi się zdarzy, ale wolę jednak pójść do restauracji, posadzić się przy stole i zjeść lepiej. Taka natura leniwego człowieka :P
fireup

Postautor: Izumisan » 11 lipca 2017, 14:09 - wt

E, z ta ceną to różnie bywa. Można dorwać też fajne tanie knajpki, chociaż wiadomo, trzeba mieć szczęście - ostatnio czytałem gdzieś, że w stolicy jest około 200 barów z sushi, więc... No i tak się wszystkich nie obskoczy.

Ja w relacji cena-jakość polecam Sushi World. Można się najeść i nie wydać nie wiadomo jak dużej kasy, rybki są dobrej jakości, ryż też niczego sobie.
Izumisan

Postautor: marietta67 » 01 września 2017, 18:27 - pt

Dobre sushi mogę polecić w lokalu Sushi Wolrd. Mają spory wybór w karcie i ciekawe smaki. Sushi wykonane super i smacznie. Polecam spróbować zestawu sushi brooklyn- genialny smak! Obsługa bardzo miła i stara się wszystko szybko podać klientom. Na pewno wrócę tam nie jeden raz. Świetny lokal i nie drogi jak na Warszawę.
marietta67

Poprzednia

Wróć do Kuchnia japońska