Wyjazd do Japonii na stałe

Różnego typu informacje związane z Japonią

Wyjazd do Japonii na stałe

Postautor: girl166 » 03 stycznia 2008, 15:54 - czw

witam,
mam 16 lat i za dwa lata jak będę pełnoletnia chciałabym wyjechać na stałe do Japonii.. Ale nie do pracy albo szkoły, Poprostu wyjsc za maz i normalnie zyc..
Moi rodzice sie nie zgadzaja mówią że będzie mi zle..
hmm chciałabym poznac wasze opinie co do tego. Chodzi mi czy wogóle tak mozna..wyjechać i czy cos potrzebuuje.. jak wiza.. i około ile to kosztuje.. mam na mysli bilety. pozdrawiam,
girl166
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 stycznia 2008, 15:52 - czw


Postautor: trybit » 03 stycznia 2008, 20:21 - czw

Poniżej link do ofert biletów:

http://efly.pl/bilety-lotnicze-waw-tyo.html

Ceny są dość atrakcyjne. Warto jednak zastanowić się nad zdaniem rodziców. Sam mam 19 lat i zajawę na Japonię. Musisz się zastanowić, czy na prawdę będziesz umiała tam sobie poradzić (chodzi, o to by się nie rozczarować). Sama piszesz, że chcesz lecieć za dwa lata - akurat czasu, by dojrzeć do pewnych spraw i przemyśleć :) No i kwestia tego, jak twój facet się na to zapatruje, bo jeśli cię nie wspiera to raczej niefajnie...
Awatar użytkownika
trybit
 
Posty: 18
Rejestracja: 01 stycznia 2008, 17:43 - wt
Lokalizacja: Koszalin

Postautor: Niltinco » 04 stycznia 2008, 12:51 - pt

girl166 żeby wyjechać do Japonii trzeba znać japoński bo po angielsku porozumiesz się z niewieloma osobami. Zresztą jak sobie wyobrażasz wyjazd tam bez pracy? Myślisz, że wysiądziesz na lotnisku i od razu jakiś Japończyk Ci się oświadczy? Życie w Japonii jest strasznie drogie i jeśli nie jedziesz na stypendium do tego kraju to musisz być bardzo bogata jeśli chcesz się tam utrzymać nie pracując. Jeśli jednak chcesz tam pracować to musisz znać świetnie japoński i to najlepiej biznesowy. Dodatkowo by dostać prace w Japonii musisz mieć wizę pracowniczą, a by dostać tę wizę musisz być zatrudniona w Japonii czyli koło się zamyka, ot takie utrudnienie wymyślone przez Japończyków by w Kraju Kwitnącej Wiśni było jak najmniej obcokrajowców mieszkających na stałe do których żywią szczególną niechęć. Dodatkowo ponieważ jesteś kobietą nie licz na wysokie stanowisko w firmie japońskiej, zresztą w wieku 18 lat będziesz bez wyższego wykształcenia czyli możesz w Japonii co najwyżej stać z ulotkami. Nawet Japonki praktycznie nie dostają awansu po wielu latach pracy i ich jedynymi zadaniami w firmie jest podawanie kawy i robienie ksero. Dodatkowo licz się z różnicami kulturowymi. Będąc białą będziesz traktowana inaczej przez Japończyków, a o tym jakimi potrafią być rasistami jest napisane w wielu książkach. Polecam przeczytać „Bezsenność w Tokio”, „Pracowałem do cesarza” i „Z pokorą i uniżeniem” zanim zaczniesz poważnie myśleć o wyjeździe na stałe do tego kraju. Polecam szczególnie tę ostatnią książkę.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: kicek » 04 stycznia 2008, 14:44 - pt

oj prawda to wszystko, oj prawda. Nawet jak pojedziesz za swoim chłopakiem nie będzie tam słodkiego życia. Zatęsknisz do metrażu naszej kawalerki, bo w Japonii to apartament. jeśli nie masz kontraktu i 100% pewności zatrudnienia to sobie daruj. Nie dość tego pamiętaj , że jako gajdzin będziesz pierwsza do redukcji i to jeszcze do tego kobieta.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: RaD-X » 04 stycznia 2008, 21:07 - pt

Ah te slodkie dziecinstwo. Ja jak mialem 16 lat to myslalem jak sie wyrwac na Woodstock festiwal, a co dopiero wyjechac na druga czesc kuli ziemskiej znalesc zone.

Ale jezeli masz na to ochote to mozesz sprobowac darzyc do tego.
Awatar użytkownika
RaD-X
 
Posty: 158
Rejestracja: 13 września 2005, 12:49 - wt
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: kicek » 04 stycznia 2008, 21:51 - pt

Hi hi . Masz rację. Człowiek kiedyś myślał jak na stop zarobić bo na normalną komunikacje nie było go stać.
A tak z drugiej strony żona , mąż ? W tym wieku!!!!!
Ja tam wtedy miałem inne problemy na glowie :D
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: RaD-X » 11 marca 2008, 11:44 - wt

hehe UB cie pewnie ganialo co Kicek??
Awatar użytkownika
RaD-X
 
Posty: 158
Rejestracja: 13 września 2005, 12:49 - wt
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: kicek » 11 marca 2008, 11:58 - wt

Wtedy jeszcze nie, ale kto w tym wieku myślał o żeniaczce? Raczej że tak powiem wprost przeciwnie :D
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: RaD-X » 12 marca 2008, 09:53 - śr

wes pod wzglad to ze ona jest dziewczyna. Kobiety troszke inaczej rozpatruja slowo "milosc" w kazdym wieku.
Awatar użytkownika
RaD-X
 
Posty: 158
Rejestracja: 13 września 2005, 12:49 - wt
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wyjazd do Japonii na stałe

Postautor: Keichi » 07 grudnia 2009, 14:43 - pn

Witam, dołączę się do pytania. Ja obecnie mam 19 lat i nie planuje na razie jakoś poważnie wyjazdu nie mnie jednak często rozważam taką możliwość. Chodzi mi o to żeby ogólnie wyjechać tam i się osiedlić, sam bez żadnej kobity bo do tego nie jest mi potrzebna. W pierwszej kolejności powiedzcie mi czy taniej byłoby do jechać na skraj Azji i dopiero samolotem czy bezpośrednio z polski ? Poza tym Japonię głównie znam z anime i jestem świadom że w rzeczywistości nie w pełni jest taka jak ją w nich ukazują, ale takie elementy jak np kuchnia tj ryż i w ogóle zdrowsze jedzenie chyba się zgadza. Czy prawdą jest chociaż po części jakie ludzie do siebie podejście mają ? chodzi mi o życzliwość, kulturę i w ogóle ? czy to mniej więcej jest tak jak w anime ? Najchętniej bym udał się w jakąś spokojną wioskę mało zaludnioną, z pięknymi widokami natury i gdzie można by dobrze się czuć. Powiedzcie mi ogólnie czy w ogóle warto tam wyjeżdżać ? a może ktoś był i może powiedzieć. Pozdrawiam
Keichi
 

Re: Wyjazd do Japonii na stałe

Postautor: girl166 » 07 grudnia 2009, 15:03 - pn

pisalam to 2 lata temu,, ooo xD
no wiec za miesiac lece do japonii, chcialabym sie dpoiweidziec czego potrzebuje? bilety juz mam,, chce sie jeszcze dowiedziec o ubezpieczenie czy polskie dziala na japonie? i czy potrzebuje jakas wize? lece na 3 tygodnie:)
girl166
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 stycznia 2008, 15:52 - czw

Re: Wyjazd do Japonii na stałe

Postautor: kurimon » 07 grudnia 2009, 17:31 - pn

Keichi pisze:Witam, dołączę się do pytania. Ja obecnie mam 19 lat i nie planuje na razie jakoś poważnie wyjazdu nie mnie jednak często rozważam taką możliwość. Chodzi mi o to żeby ogólnie wyjechać tam i się osiedlić, sam bez żadnej kobity bo do tego nie jest mi potrzebna. W pierwszej kolejności powiedzcie mi czy taniej byłoby do jechać na skraj Azji i dopiero samolotem czy bezpośrednio z polski ?


Jesli te kilkaset zlotych w cenach biletow jest wazne to znaczy ze nie stac Cie nawet na miesiac pobytu w Japonii bez pracy.

Keichi pisze:Poza tym Japonię głównie znam z anime i jestem świadom że w rzeczywistości nie w pełni jest taka jak ją w nich ukazują, ale takie elementy jak np kuchnia tj ryż i w ogóle zdrowsze jedzenie chyba się zgadza. Czy prawdą jest chociaż po części jakie ludzie do siebie podejście mają ? chodzi mi o życzliwość, kulturę i w ogóle ? czy to mniej więcej jest tak jak w anime ? Najchętniej bym udał się w jakąś spokojną wioskę mało zaludnioną, z pięknymi widokami natury i gdzie można by dobrze się czuć. Powiedzcie mi ogólnie czy w ogóle warto tam wyjeżdżać ? a może ktoś był i może powiedzieć. Pozdrawiam


Wybacz ale skad Ty sie urwales? Na podstawie bajek chcesz emigrowac do kraju absolutnie Ci nie znanego, o calkowicie odmiennej kulturze, ze nie wspomne o problemach jezykowych. A czytajac o tej zyczliwosci to malo nie oplulem monitora... :lol:

Ogolnie przyjechac tu warto bo imho zawsze warto poznawac cos nowego. Ale z takim podejsciem jak zaprezentowales to wyrzuca Cie stad jak tylko skonczy Ci sie wiza turystyczna albo co bardziej prawdopodobne wyjedziesz sam jak zaczna konczyc Ci sie fundusze.

girl166 pisze:pisalam to 2 lata temu,, ooo xD
no wiec za miesiac lece do japonii, chcialabym sie dpoiweidziec czego potrzebuje? bilety juz mam,, chce sie jeszcze dowiedziec o ubezpieczenie czy polskie dziala na japonie? i czy potrzebuje jakas wize? lece na 3 tygodnie:)

Wize dostaniesz na lotnisku. Ubezpieczenie z Polski zasadniczo nie jest honorowane w Japonii wiec lepiej zasiegnij informacji u swojego ubezpieczyciela. Poza tym potrzebujesz spora sume w gotowce lub czekach podrozniczych. I dobrze by bylo miec rozsadny plan pobytu.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Wyjazd do Japonii na stałe

Postautor: Keichi » 08 grudnia 2009, 00:24 - wt

Myślę że zostałem źle zrozumiany. Tak jak z resztą napisałem ale powtórzę, jestem całkowicie świadom iż na ekranie a w rzeczywistości to dwie różne rzeczy, toteż nie trzeba od razu twierdzić że się z choinki urwałem. Poza tym nigdzie nie wspomniałem iż myślę poważnie o wyjeździe do Japonii stąd dlatego w ogóle wziął się mój post, po prostu chciałem się czegoś dowiedzieć, chyba to nie jest powód żeby pochopnie kogoś osądzać. Owszem nic nie wiem z grubsza o Japonii ale samo zainteresowanie wzięło się z anime (anime a bajka to nie to samo) więc uważam że nie powinno to być dyskryminowane. Moje rozważania o wyjeździe są czysto teoretyczne i niepoparte z grubsza wiedzą o tym kraju, to przyznaje. Dlatego też chciałem się dowiedzieć coś więcej dlatego napisałem w tym temacie.
Keichi
 

Re: Wyjazd do Japonii na stałe

Postautor: kurimon » 08 grudnia 2009, 00:51 - wt

Mysle, ze zostales zrozumiany tak jak mozna bylo zrozumiec Twoj poprzedni post. Ale zeby nie bylo, ze sie czepiam bezpodstawnie to wyjasnie. I osadzilem nie Ciebie ale Twoje podejscie to sprawy na podstawie tego co bylo dane czyli Twojej wypowiedzi. Nie odbieraj tego jako atak na swoja osobe.

Keichi pisze:nie planuje na razie jakoś poważnie wyjazdu nie mnie jednak często rozważam taką możliwość.

A nastepnie
Keichi pisze: nie wspomniałem iż myślę poważnie o wyjeździe do Japonii
Znaczy, ze rozwazasz niepowaznie? Kie licho? Gdybys napisal, ze marzy Ci sie aby wyemigrowac to na pewno moja reakcja bylaby inna (fakt, ze niewiele inna:)

Keichi pisze:(anime a bajka to nie to samo)
Nie to samo? A jaka jest roznica w relacji anime czy bajki do rzeczywistosci? To nie zadna dyskryminacja ale sprostowanie tego co myslisz.

Rozwazac tego nikt Ci absolutnie nie broni. Jesli zadasz jakies konkretne pytanie to na pewno ktos na nie rzetelnie odpowie. Ale tak ogolnie pytanie o to czy warto jest bez sensu bo to zalezy od osoby. Na tym forum bylo juz sporo podobnych pytan i jesli przejrzysz starsze watki to na pewno dowiesz sie bardzo duzo na temat zycia tutaj.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Wyjazd do Japonii na stałe

Postautor: kicek » 08 grudnia 2009, 01:28 - wt

Czy na podstawie komiksu o Lucky Laku wyemigrowałbyś do uSA niczego o tym kraju nie wiedząc?
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Następna

Wróć do Wydarzenia

cron