''Czarny Deszcz" Ibuse Masuji [opowieść o tregedii Hiro

Japońska literatura oraz książki dotyczące Japonii

''Czarny Deszcz" Ibuse Masuji [opowieść o tregedii Hiro

Postautor: Cha » 03 stycznia 2007, 22:38 - śr

Jestem w trakcie czytania i nie moge sie oderwać. Akcja toczy sie w kilka lat po wojnie.Shigematsu opiekun młodej Yasuko pragnie wydac dziewczynę za mąż jednak każda próba kończy sie niepowodzeniem ponieważ krążą plotki o tym,że dziewczyna ma chorobę atomową. Aby udowodnić ludziom, to ,że Yasuko jest zdrowa postanawia opublikować swój dziennik pochodzący z lat wojny i wybuchu bomby atomowej nad Hirosimą.
Poruszający obraz cierpirnia, tragedii, walki o godne życie tych ludzi którzy mają tak inna mentalnośc od nam znanej.
Wstyd się przyznać, ale nie zdawałam sobie wczesniej sprawy że to była taka ogromna niekończąca się tragedia.
Czekam na czyjeś reflekcje i spostrzeżenia.
Awatar użytkownika
Cha
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 22:07 - śr


Re: ''Czarny Deszcz" Ibuse Masuji [opowieść o tregedii Hiro

Postautor: Bungaku1 » 15 marca 2016, 01:57 - wt

Witam! Nieśmiało chciałam zaprosić na mojego niedawno utworzonego bloga poświęconego właśnie literaturze japońskiej. Snuję tam sobie swoje przemyślenia na temat przeczytanych książek i czekam aż ktoś może podzieli się ze mną swoim zdaniem. A może udałoby mi się nawet namówić kogoś do przeczytania, którejś z nich... To byłoby coś! Ostatnio pisałam właśnie o "Czarnym deszczu". Zapraszam na bungaku.blog.pl
Bungaku1
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 marca 2016, 01:48 - wt


Wróć do Literatura