Jakie ciekawe książeczki czytaliście?

Japońska literatura oraz książki dotyczące Japonii

Postautor: Kelly » 21 lipca 2006, 14:41 - pt

Polecam zestawienie recenzji na głównej stronie portalu http://www.konnichiwa.pl/japan8.html
Kelly
Straż Przyboczna
 
Posty: 583
Rejestracja: 04 października 2004, 13:07 - pn
Lokalizacja: Wrocław


Postautor: subaru » 09 marca 2008, 01:13 - ndz

życie codzienne w Tokio - D. Hałasa - ja kw tytule

świat z papieru i stali - wyd. waneko - tutaj głównie na mandze się skupiają, ale nie tylko :)

kultura japońska - P. Varley - ceramika, poezja, proza, architektura, film, ustrój - to już dla prawdziwych japofilów :) nie ma tu żadnych obyczajów czy czegoś takiego..
subaru
 
Posty: 9
Rejestracja: 02 marca 2008, 01:56 - ndz

Re: Jakie ciekawe książeczki czytaliście?

Postautor: Majutsutora Katsurui » 31 lipca 2008, 17:45 - czw

Zdecydowanie polecam "Świat księcia promienistego" Ivana Morris'a , odnośnie epoki Heian pojawiła się jeszcze jedna ciekawa pozycja - "W kręgu kultury dworu Heian" - informacje rzetelne - sprawdziłam :-D ponad to pojawia się kilka nowych ciekawych rzeczy o których nie piszą w "Świecie".
Wielbicielom "Wyznań geishy" polecam autentyk - Mineko Iwasaki "Geisha z Gion" historia kariery najsłynniejszej Japońskiej geishy spisana bez przekłamań jak ma to miejsce w "Wyznaniach" :?
Daimyo Klanu Tygrysa
Awatar użytkownika
Majutsutora Katsurui
 
Posty: 29
Rejestracja: 31 lipca 2008, 15:17 - czw
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie ciekawe książeczki czytaliście?

Postautor: isetagumoto » 05 stycznia 2010, 18:34 - wt

najbardziej polecam ,,amerykańską gejsze" lea jacobson jest po prostu świetna opowiada o mentalności japończyków :-) ksiązka warta uwagi. kosztuje ok 25 zł
,,ulica tysiąca kwiatów" gail tsukiyama autorka napisała ją tak , że jak sie czyta i przerwie to chce sie wiedzieć więcej co sie stanie dalej , opowiada o okresie wojny i zrzuceniem bomb na nagasaki i hiroszime dokładnie i szczegółowo napisana. kosztuje ok 30 zł
również ,,psy i demony ciemne strony japonii" alexa kerra też równie dobra alex opowiada do czego posuwają sie japończycy by podtrzymnać ich dobre imie ale i o problemach współczesnej japonii ;] kosztuje ok w księgarni 48zł / w antykwariacie15 zł
mam małe pytanko opowieści rodu odori ile jest ich części ?? będe wdzięczna za odpowiedź :ok:
http://www.c-fam.org/campaigns/id.179/default.asp
Wielkie talenty dojrzewają powoli.
Awatar użytkownika
isetagumoto
 
Posty: 50
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 11:19 - ndz

Re: Jakie ciekawe książeczki czytaliście?

Postautor: Bungaku1 » 15 marca 2016, 01:54 - wt

Witam! Nieśmiało chciałam zaprosić na mojego niedawno utworzonego bloga poświęconego właśnie literaturze japońskiej. Snuję tam sobie swoje przemyślenia na temat przeczytanych książek i czekam aż ktoś może podzieli się ze mną swoim zdaniem. A może udałoby mi się nawet namówić kogoś do przeczytania, którejś z nich... To byłoby coś! Zapraszam na bungaku.blog.pl
Bungaku1
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 marca 2016, 01:48 - wt

Poprzednia

Wróć do Literatura

cron