szukam ksiazki japonskiego autora

Japońska literatura oraz książki dotyczące Japonii

szukam ksiazki japonskiego autora

Postautor: patasia1 » 08 maja 2014, 21:40 - czw

Szukam ksiazki,ktora czytalam wiele lat temu.Akcja rozgrywa sie w malej,japonskiej wiosce chyba w sredniowieczu ale nie jestem pewna.Narratorem jest maly chlopiec opowiada on jak biedni mieszkancy wioski rozpalaja wielkie ogniska symulujac swiatla latarni morskiej sprowadzaja zablakane statki na mielizne a pozniej je rabuja.Wiem,ze to wszystko bardzo chaotyczne,pamietam wiele watkow,chlopiec opowiada o swoim ojcu ktory aby zapewnic rodzinie byt decyduje sie na wieloletnia niewolnicza prace,zaplate pobrana z gory zostawia rodzinie,wioska jest odcieta od swiata gorami i tylko waska trudna do przebycia przelecz stanowi jedyna droge poza nia.Proces odsalania wody morskiej na plazy w celu uzyskania cennej soli.Pewnego dnia mieszkancy znajduja statek pelen martwych cial w czerwonych szatach...tyle pamietam,zafascynowala mnie ta opowiesc,moge ja polecic kazdemu ale nie mam pojecia kto jest autorem i nie pamietam tytulu....to juz z 10-12 lat minelo,moze ktos kiedys czytal ta ksiazke?Prubuje znalezc ta pozycje od bardzo dawna niestety bez skutku :(
patasia1
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2014, 21:32 - czw


Re: szukam ksiazki japonskiego autora

Postautor: noel » 16 maja 2014, 18:43 - pt

Nie czytałam tej książki, ale opis brzmi podobnie do "Zagłady" Akiry Yoshimury:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/62662/zaglada
noel
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 lipca 2008, 17:43 - śr

Re: szukam ksiazki japonskiego autora

Postautor: patasia1 » 20 maja 2014, 21:50 - wt

Rewelacja,dziekuje Ci bardzo;DDDTo jest wlasnie to czego szukalam.Polecam,warto przeczytac:)))
patasia1
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2014, 21:32 - czw

Re: szukam ksiazki japonskiego autora

Postautor: Naoki » 06 czerwca 2014, 15:03 - pt

Świetną pozycją jest:
http://www.legolas.pl/9788362945122/Spo ... ponii.html

Pokazuje jak odmiennymi kulturami jesteśmy. Polecam
Awatar użytkownika
Naoki
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 czerwca 2014, 14:48 - pt
Lokalizacja: Szczecin


Wróć do Literatura

cron