Japońska księga duchów i demonów

Japońska literatura oraz książki dotyczące Japonii

Japońska księga duchów i demonów

Postautor: hyoger » 13 maja 2013, 12:54 - pn

Właśnie ukazała się najnowsza książka wydawnictwa Kirin - "Japońska księga duchów i demonów. Zbiór historii dawnych i obecnych Konjaku monogatari", wydana jako drugi tom serii "Legendy Japonii".

XII-wieczny zbiór Konjaku monogatari shū zawierał pierwotnie ponad tysiąc setsuwa (japońskich opowiadań anegdotycznych) o różnej tematyce. Prezentowana księga to jeden z tomów zbioru, w całości poświęcony duchom, demonom i tajemniczym zdarzeniom. Opowiadania w nim zawarte, przekazywane z pokolenia na pokolenie, miały na celu przestraszyć, rozśmieszyć, może zastanowić, ale przede wszystkim zapewnić rozrywkę. Czytelnik może dowiedzieć się z nich, dlaczego lepiej nie zapuszczać się w odludne okolice, nie zatrzymywać się w nieznanych budynkach i dlaczego należy uważać na miejsca niezbyt popularne, takie jak urzędy. Historie pozwalają spojrzeć na Japonię z czasów, gdy na ulicach stolicy spotkać można było najprawdziwszego demona, a piękna nieznajoma mogła okazać się w rzeczywistości... lisem.

Obrazek

Książkę już w tej chwili można nabyć przez sklepik wydawcy oraz Allegro, a jeszcze w tym tygodniu powinna pojawić się w innych księgarniach.

Dodatkowo aktualnie trwa promocja na pierwsze dwa tomy serii, w której się ukazała. Zamawiając "Księgę" w pakiecie razem z nowym wydaniem "Wojowników dawnej Japonii" płaci się 49,90 zamiast 59,80 zł. Polecam :)
hyoger
 
Posty: 68
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:25 - wt


Re: Japońska księga duchów i demonów

Postautor: hyoger » 20 lipca 2013, 20:27 - sob

Proponuje śledzić promocje na podanym sklepiku (lub przez FB: https://www.facebook.com/KirinPL). Aktualnie trwa promocja na starsze tytuły -20% (do końca lipca).
hyoger
 
Posty: 68
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:25 - wt

Re: Japońska księga duchów i demonów

Postautor: pirka » 30 grudnia 2016, 19:59 - pt

Zaiste fascynująca i wciągająca pozycja
pirka
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 grudnia 2016, 19:53 - pt


Wróć do Literatura

cron