pare pytań o katane.

Samuraje, ninja, miecze japońskie...

pare pytań o katane.

Postautor: bartek2664 » 18 września 2010, 02:48 - sob

Witam, jestem nowym urzytkownikiem forum. Chcialbym poprosic osoby ktore orientuja sie w temacie mieczy samurajskich aby odpowiedzialy na pare moich pytan.
Mam okazie kupic katane za jakies 80-100zl, nie jestem jednak pewien czy warto poniewaz jest ona jakos dziwna,
1. 1-szy raz widze miecz samurajski ktory ma 2 ostrza, jedno obok 2-giego, w pokrowcu tez sa specialnie wyrobione 2 otwory. Moze ktos mi napisac dlaczego ten miecz ma 2 ostrza??
2. jak bardzo spada wartosc miecza jesli nie jest on naostrzony, i ile srednio kosztuje ostrzenie, czy zaplace podwojnie jesli sa 2 ostrza ;)
3. jaka dlugosc powinna miec rekojesc miecza?? ten ma strasznie nieproporcionalnie wielka do ostrza (przynajmniej tak mi sie wydaje) dlugosc ostrzy 78cm, dlugosc rekojesci ok 40cm (nie jestem tera pewny i nie mam miarki)
4. na ostrzach sa sladowe ilosci osadu, spowodowane tym ze stoi nieostrzona w 1-dnym miejscu jakies 2lata, prosilbym o jakas wycene tego miecza, czy jest wart te 80-100zl a jesli tak to czy jest wart wiecej?

http://img713.imageshack.us/img713/7962/p0609101928.jpg

PS. przepraszam za niefachowe slownictwo, wiem ze wszystkie elementy maja swoje specialne nazwy jednak nie sposob tego zapamietac, pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
bartek2664
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 września 2010, 02:10 - sob


Re: pare pytań o katane.

Postautor: norinaga » 18 września 2010, 19:23 - sob

To jest jakis straszny badziew, sadzac po tym co widac na fotce to wyrob hiszpanski, jezeli interesujesz sie nihonto i chcesz poglebic swoja wiedze to o wiele lepiej zainwestowac te pieniadze w ksiazki.
Ten pseudo miecz do niczego sie nie nadaje, przeciac nim sie nic nie da, a postawic w domu jako ozdoba to wstyd.
Jezeli chcesz poglebiac swoja wiedze to zapraszam na forum poswiecone mieczowi japonskiemu
http://reidojo.com/forum/index.php
norinaga
 
Posty: 20
Rejestracja: 19 marca 2010, 01:03 - pt


Wróć do Samuraje

cron