rozłożenie nodachi

Samuraje, ninja, miecze japońskie...

rozłożenie nodachi

Postautor: Kri » 14 lipca 2010, 17:45 - śr

Witam!

Mam nodachi zakupione w sklepie goods.pl (kupione jeszcze przed wystawieniem ich w ofercie sklepu)

chciałem dziś zdjąć tsubę. Zgodnie z instrukcjami wybiłem mekugi i tu się zaczęły schody - nie mogłem zdjąć tsuki. Tak jakby było wszystko sklejone... Na zażalenie do sklepu jest już sporo za późno, bo od zakupu minęły conajmniej 2 lata i nigdy wcześniej nie musiałem demontować nodachi (spokojnie stała na stojaku i robiła za wspaniałą ozdobę)

I teraz pytanie - co zrobić z tym fantem? nie chce nic grzebać, ciąć ani rozkładać na siłę.
Kri
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 lipca 2010, 17:38 - śr


Re: rozłożenie nodachi

Postautor: norinaga » 16 lipca 2010, 19:27 - pt

Normalna sprawa, kazdy miecz jak go pierwszy raz rozbierasz to tak ma,
Jezeli w instrukcji stoi ze miecz da sie rozebrac to powinno tak byc.
Pierwsza sprawa, prawdopodobnie miecz jest produkcji chinskiej i pewnie ma 2 mekugi ( to tak na wszelki wypadek)
jak juz wybiles koleczki, to teraz musisz ostroznie mlotkiem wybic tsuke udezajac w tsube, uderzasz od strony glowni oczywiscie, ( jak najblizej plazu ), oczywiscie nie walisz bezposrednio mlotkiem tylko przez kawalek drewienka, uderzaj z wyczuciem, raz z jednej strony plazu raz z drugiej, najlepiej jak glownie umiescisz w imadle ( oczywiscie tez uzywajac drewienek zeby jej nie porysowac ).
Jak nie masz imadla to wystarczy jak bedziesz trzymal w dloni od strony mune oczywiscie!, a druga osoba bedzie pukala w tsube. NALEZY OCZYWISCIE ZACHOWAC DUZA OSTROZNOSC!!!!!
zazwyczaj trzeba puknac kilkanascie/ kilkadziesiat razy zeby tsuka zeszla, nie ma co walic na chama bo mozna latwo cos zepsuc, wszystko nalezy robic z duza ostroznoscia i wyczuciem!!!.
Zdejmowalem tak tsuke kilka razy,wiec jest to sposob sprawdzony w praktyce i skuteczny.
Powodzenia.
norinaga
 
Posty: 20
Rejestracja: 19 marca 2010, 01:03 - pt

Re: rozłożenie nodachi

Postautor: jacksparrow » 19 lipca 2014, 19:19 - sob

ile kosztował? ( o ile to nie tajemnica)
jacksparrow
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 lipca 2014, 15:38 - sob


Wróć do Samuraje

cron