Mała sprawa techniczna...

Informacje związane z funkcjonowaniem naszych stron, uwagi dotyczące wortalu, propozycje zmian, pomysły itp.

Mała sprawa techniczna...

Postautor: o'tosa » 18 stycznia 2007, 11:36 - czw

...ale bardzo wkurzająca. Od jakiegoś czasu (tydzień, może 10 dni) zdarza się, że podczas przeglądania postów od ostatniej wizyty wortal przestawia datę ostatniej wizyty na datę aktualną i wszystkie nieprzeczytane posty znikają z listy :-( To naprawdę urudnia życie :cry:
Czasami, ale rzadko, zdarza się, że wortal resetuje tą datę już przy wejściu i wtedy nic nie można sobie poczytać... A ja naprawdę nie mam czasu, żeby przekopywać się przez wszystkie topiki w poszukiwaniu czegoś, czego jeszcze nie przeczytałem.
“Do or do not... there is no try.”
Centrum Aikido Aikikai w Warszawie
Awatar użytkownika
o'tosa
 
Posty: 166
Rejestracja: 01 marca 2006, 19:10 - śr
Lokalizacja: Warszawa


Postautor: kicek » 18 stycznia 2007, 21:30 - czw

I jeszcze jeden drobiazg. Bardzo czesto kiedy pisze post dostaje informacje na pomaramczowym tle ze cos z nim nie tak. jak klkne ze dw a trzy razy to w koncu pojdzie
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Kermit » 18 stycznia 2007, 23:53 - czw

Niestety muszę przyznać, że i mnie problem z nieprzeczytanymi postami dał się we znaki. Poza tym (choć nie jestem tego do końca pewien) w dziale j-music, w następującym poście http://www.forum.konnichiwa.pl/viewtopic.php?t=925 rozjeżdża się forum.
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Vivi » 19 stycznia 2007, 15:47 - pt

kermit pisze:w dziale j-music, w następującym poście http://www.forum.konnichiwa.pl/viewtopic.php?t=925 rozjeżdża się forum.


Był podany zbyt długi link, dlatego na mniejszych rozdzielczościach ekranu forum mogło się rozjeżdzać - poprawiłem.

Kwestia znikających nieprzeczytanych postów.

W ostatnim czasie były zmieniane ustawienia plików cookies (a dokładniej inna nazwa dla forum) dlatego też być może pomoże (ale niestety niekoniecznie na 100%) usunięcie plików cookies z przeglądarki - najlepiej tylko tych "ciasteczek" z naszego forum bo jeśli ktoś usunie wszystkie może stracić np. zapamiętane hasła na innych stronach.

Mogą być również inne powody takiego stanu rzeczy np. blokowanie plików cookies w przeglądarce lub w firewall'u itd. Czasem też znikają nieprzeczytane posty po ponownym zalogowaniu.

Kicek pisze:I jeszcze jeden drobiazg. Bardzo czesto kiedy pisze post dostaje informacje na pomaramczowym tle ze cos z nim nie tak. jak klkne ze dw a trzy razy to w koncu pojdzie


Pewnie pojawiał się błąd "invalid session"?
Proponuję także wyczyścić pliki cookies - przynajmniej te z forum, jednak tak jak wspomniałem wyżej nie mogę zagwarantować, że to pomoże.

Ogólnie jest problem z obsługą plików cookies i sesjami na forum. Niestety w tej kwestii nie mogę w tej chwili nic zrobić. Na stronie producenta forum w dziale "pomoc techniczna" wiele osób zgłasza błąd z sesjami (oraz np. autologowaniem) jednak w tej chwili nie ma sprawdzonej metody usunięcia tego problemu. Co prawda jest kilka rad konfiguracyjnych ale nie sprawdzają się one w 100%. Pozostaje niestety czekać na kolejną aktualizację i mam nadzieję, że błędy te zostaną naprawione.

Jeśli pojawi się błąd przy wysyłaniu posta nie pozostaje nic innego jak próba kliknięcia ze 2-3 razy aż w końcu się uda. Najlepiej też, zwłaszcza jeśli ktoś napisze dłuższego posta, przed kliknięciem "wyślij/dodaj" zaznaczyć całą swoją wypowiedź, następnie prawy klawisz myszy i opcja kopiuj - w razie problemu nie stracimy tego co napisaliśmy.
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: kicek » 19 stycznia 2007, 20:13 - pt

Dzieki posteram sie wykorzystac rady.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: kaja » 20 stycznia 2007, 05:16 - sob

mi sie nigdy nic nie psuje, forum jest git
gdyby kózka pokaż rogi kwiecień plecień zjedz melona
Awatar użytkownika
kaja
 
Posty: 140
Rejestracja: 03 października 2004, 22:01 - ndz
Lokalizacja: Tri(p)city

Postautor: mOlOch » 28 stycznia 2007, 16:51 - ndz

Jesli jest juz topic o Errorach to ja sie przylaczam. Mi wyskakuje error gdy pisze posty "Invalid Session. Please resubmit the form." Problem pojawawia sie w przegladarce Opera i czy to blad bo pojej stronie tzn. problemy z natem, firewallem lub proxy?


PZD
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mOlOch
 
Posty: 91
Rejestracja: 20 października 2006, 21:51 - pt
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: o'tosa » 29 stycznia 2007, 11:20 - pn

Vivi pisze:W ostatnim czasie były zmieniane ustawienia plików cookies (a dokładniej inna nazwa dla forum) dlatego też być może pomoże (ale niestety niekoniecznie na 100%) usunięcie plików cookies z przeglądarki - najlepiej tylko tych "ciasteczek" z naszego forum bo jeśli ktoś usunie wszystkie może stracić np. zapamiętane hasła na innych stronach.
Niestety, wyczyszczenie wszystkich cookies nic nie dało... Ciekawe, że te problemy pojawiły się naraz. Podejrzewam, że to wina której aktualizacji skryptów.
“Do or do not... there is no try.”
Centrum Aikido Aikikai w Warszawie
Awatar użytkownika
o'tosa
 
Posty: 166
Rejestracja: 01 marca 2006, 19:10 - śr
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vivi » 02 lutego 2007, 04:34 - pt

o'tosa pisze:Niestety, wyczyszczenie wszystkich cookies nic nie dało... Ciekawe, że te problemy pojawiły się naraz. Podejrzewam, że to wina której aktualizacji skryptów.


Zmieniłem pewien fragment kodu - jeśli będzie w dalszym ciągu występował błąd "Invalid session" proszę o informację. W razie dalszych problemów będę zmuszony usunąć ostatnią aktualizację skryptu forum.

Niestety w dalszym ciągu na forum producenta nie ma skutecznej rady ten problem. O tym, że istnieje on nie tylko na naszym forum ale na bardzo wielu innych może świadczyć załączony obrazek. Przeszukując forum, dotyczące pomocy technicznej, na hasło "invalid session" otrzymałem "zaledwie" ponad 700 tematów dotyczących tego problemu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik


Wróć do O stronie

cron