Nowa wersja Straży Przybocznej

Informacje związane z funkcjonowaniem naszych stron, uwagi dotyczące wortalu, propozycje zmian, pomysły itp.

Nowa wersja Straży Przybocznej

Postautor: Vivi » 28 marca 2006, 04:15 - wt

Zapraszam do odwiedzenia nowej wersji Straży Przybocznej www.strazprzyboczna.konnichiwa.pl
Od dzisiaj również na Straży Przybocznej będą zamieszczane informacje/teksty głównie na temat sztuk walki, samurajów itp. a na witrynie Konnichiwa materiały dotyczące Japonii w pojęciu ogólnym.

Wiele osób zapewne zapyta, dlaczego grafika nowej wersji Straży Przybocznej różni się tylko kolorystyką od tej prezentowanej na Konnichiwa? Straż Przyboczna i Konnichiwa (wraz z pozostałym naszymi podserwisami) tworzą nasz wortal japonistyczny, dlatego postanowiliśmy zastosować taki sam układ graficzny zmieniając tylko kolorystykę.

W chwile obecnej część tekstów lub działów może się dublować na Straży Przybocznej i Konnichiwa - wymaga to jeszcze kilku dni, aby poprzenosić wszystkie tekty. Nie chcieliśmy już dłużej zwlekać z uruchomieniem nowej wersji Straży Przybocznej, dlatego jeśli ktoś zauważy jakieś błędy zarówno merytoryczne lub techniczne to proszę o kontakt.

Od dzisiaj również istnieje nowa, wspólna księga gości dla Straży Przybocznej i Konnichiwa.
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik


Postautor: Ashitaka Kajiwara » 28 marca 2006, 10:58 - wt

tych dwoch gosci na gorze stronki strazy wygladaja jak Jedi :P
Ashitaka Kajiwara
 
Posty: 215
Rejestracja: 16 marca 2006, 20:45 - czw

Postautor: G_U_M_A » 28 marca 2006, 16:05 - wt

Wiem ze napewno ktos wlozyl wiele pracy w przygotowanie nowego wygladu strazy przybocznej. Jednak mimo to nie zmienia to faktu ze design Konnichiwy i Strazy Przybocznej jest PASKUDNY. Te pstrokate kolory (zielony i niebieski) pasuja jak koziej dupie traba. O wiele lepszy wyglad miala stara strona Strazy, gdzie kolory byly stonowane a interface przejzysty. I to wlasnie Konnichiwa powinna upodobnic sie do Strazy a nie na odwrot

Przykro mi za slowa krytyki, ale ja tak to odbieram. Dla mnie zmiany sa zdecydowanie na gorsze (mam nadzieje ze bede odosobniony w mojej opinii)
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Relict » 28 marca 2006, 20:22 - wt

mam nadzieje ze bede odosobniony w mojej opinii

No nie jestes odosobniony. Jak wszedlem, to nie moglem znalezc linka do forum... to juz nie przypomina Japonii ze "Strazy przybocznej"... tam byl jakis taki klimat... a teraz strona wyglada jak dyskoteka.
Tylko forum nie zmieniajcie...
Trza sie bedzie przyzwyczaic.
Pozdrawiam.
Człowiek - nic prostszego, nic bardziej skomplikowanego.
Awatar użytkownika
Relict
 
Posty: 22
Rejestracja: 16 lutego 2006, 23:14 - czw
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Vivi » 28 marca 2006, 21:20 - wt

Ashitaka Kajiwara pisze:tych dwoch gosci na gorze stronki strazy wygladaja jak Jedi :P


Top strony zapewne się jeszcze zmieni, po prostu nie mogłem już dalej zwlekać z wprowadzeniem zmian i został ten obrazek stworzony zaledwie w 10 minut...

G_U_M_A pisze:Jednak mimo to nie zmienia to faktu ze design Konnichiwy i Strazy Przybocznej jest PASKUDNY.


Szanuje Twoje zdanie, jednak zapewne tyle ile osób tyle opinii... komuś może się podobać a innemu wręcz przeciwnie... Zerknij na http://www.konnichiwa.pl/ostronie.html tam dopiero są paskudne stare wersje strony :/ Jeśli chodzi o dobór kolorów to na 99% nie będzie w przyszłości zastosowanych dwóch dominujących kolorów (kojarzących się bezpośrednio z Japonią) białego i czerwonego - już pewna taka strona korzysta z tej kolorystyki i byłoby to powielanie ich wersji.

Wygląd stron na pewno nie zostanie także zmieniony w najbliższym czasie - zresztą nigdy nie był, oraz nie będzie, stawiany przeze mnie jako główny element bo było nim zamieszczenie jak największej ilości informacji.

Na 100% nie pojawią się też żadne urozmaicenie w postaci np. zamiast zwykłych linków tekstowych w menu zamieszczenie obrazków jako linki czy stworzenie animowanego menu - nie możliwe przez pewne kwestie techniczne.

Menu Straży Przybocznej także musiało ulec zmianie - aby redakcja mogła łatwo zarządzać z panelu administracyjnego wszystkimi serwisami.

Relict pisze:Trza sie bedzie przyzwyczaic.
Przykro mi ale niestety to prawda... przynajmniej na najbliższe kilka-kilkanaście miesięcy...

Teraz naszym głównym celem jest wprowadzenie nowych elementów do naszych serwisów, zamieszczenie zdecydowanie większej ilości materiałów. Niestety przykro to mówić, ale trzeba w końcu powiedzieć oficjalnie, od pewnego czasu nasz wspólny wortal tworzą zaledwie 3 osoby: Kelly, Michał Wojtas i ja - po prostu brakuje rąk do pomocy...
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Samurai » 28 marca 2006, 22:29 - wt

Powiem tak ze jak wszedlem teraz na strone to myslalem ze linki pomylilem :) ale bylo to raczej mile zaskoczenie :) Chodz ta biala reklama na srodku powoduje nie ciekway efekt, wszystko przez to wyglada oczo jebnie(sorry za to ale nie umiem tego inaczej nazwac). Kolor zawsze mozna zmienic to nie problem a to dobrze ze strona sie rozbudowuje :) Ta szarosc na "Strazy" byla taka troche monotona teraz jest zwawiej.

Top strony zapewne się jeszcze zmieni, po prostu nie mogłem już dalej zwlekać z wprowadzeniem zmian i został ten obrazek stworzony zaledwie w 10 minut...

Jak na 10 min pracy to bardzo mi sie podoba, jestem laikeim w sprawach grafiki.

...Jak wszedlem, to nie moglem znalezc linka do forum...

Ja wrecz przeciwnie wystarczyl jeden rzut okiem i juz widzialem. Wiekszość stron internetowych ma linka do forum u gory strony.

Jeszcze co do forum to mam pytanie czy nie dalo by sie dograc "wtyczki" szyba odpowiedz??


Teraz naszym głównym celem jest wprowadzenie nowych elementów do naszych serwisów, zamieszczenie zdecydowanie większej ilości materiałów. Niestety przykro to mówić, ale trzeba w końcu powiedzieć oficjalnie, od pewnego czasu nasz wspólny wortal tworzą zaledwie 3 osoby: Kelly, Michał Wojtas i ja - po prostu brakuje rąk do pomocy...

Na pewno znajdzie sie grono osob chcetnych do pomocy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Samurai
 
Posty: 89
Rejestracja: 29 maja 2005, 18:15 - ndz
Lokalizacja: Katowice


Wróć do O stronie

cron