Dlaczego nie ma działu z filmami japońskimi?

Informacje związane z funkcjonowaniem naszych stron, uwagi dotyczące wortalu, propozycje zmian, pomysły itp.

Dlaczego nie ma działu z filmami japońskimi?

Postautor: Sillhre » 15 września 2005, 19:04 - czw

Zadałam takie pytanie adminowi i moderatorstwu, teraz pytam resztę ekipy: czy uwazacie , że dział pt. Kinematografia japońska (Viviego propozycja nazwy) byłby bardzo, bardzo potrzebny czy kompletnie i zlewkowo zbędny?
Mi osobiscie takiego działu brakuje i chciałabym, aby taki powstał.

Japonskie filmy, 'rimejki' tychże, japonskie kino grozy, filmy o samurajach, filmy nie-japońskie, ale nawiązujace stylistyką czy czyms tam do japonskich. Takeshi Kitano, Akira Kurosawa, Nagisa Oshima, Yasujiro Ozu, Kinji Fukasaku, Hideo Nakata , Kiyoshi Kurosawa czy Takashi Shimizu itd. itp. Filmy dokumentalne, obyczajowe, kostiumowe. Filmy na podstawie mang.
Ulubieni aktorzy. Podobienstwa i roznice: kino europejskie-kino japonskie. No wedlug mnie jest to temat nie do zdarcia, nie do wyeskploatowania.
Mam nadzieje, ze bedą ludzie, ktorzy będą mysleli podobnie.
Oby. :)

Ps- gdzie : czy do Hyde Parku czy do Kultury mam wrzucać tematy dot. filmów? To niewygodne i wprowadza zamęt w mojej głowie...
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj


Postautor: Vivi » 20 września 2005, 14:40 - wt

Dział powstał, temat zamykam.
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik


Wróć do O stronie

cron