Uwagi

Informacje związane z funkcjonowaniem naszych stron, uwagi dotyczące wortalu, propozycje zmian, pomysły itp.

Postautor: Kermit » 08 lipca 2006, 12:05 - sob

Mam parę pytanek, odnośnie stronki. Po pierwsze- interesuje mnie przeznaczenie paneli: E-kartki, grafika i butik. Jeśli miałyby stać się aktywne to proponowałbym wrzucenie do galerii wszystkich prac z działu twórczość. Po drugie- czy jest może osoba, która sprawdza linki umieszczone na stronie (chodzi mi o to, czy stronki są nadal aktualne)? I jeszcze jedna sprawa związana z odnośnikami, a mianowicie czy stronki podawane na forum w temacie "Ciekawe strony" są umieszczane w linkowni na stronce (oczywiście nie muszą być wszystkie)? Jeśli nie, to z chęcią podjąłbym się tegóż zadania oraz ogólnie dbania o odsyłacze. :D Kolejna kwestia to dział tapety. I tu pytanko: czy możnaby ustawić tapet tak, by nie trzeba było przewijać (a może tylko u mnie tak jest?)paska (chodzi mi o coś podobnego jak w dziale Twórczość). Według mnie jest to mało fajne rozwiązane. Lepiej by chyba wyglądało, gdyby np. w jednym rządku było 5-7 tapet i w drugiej linijce kolejne 5-7. Poza tym mam rozumieć, że jakiekolwiek nowe tapetki będą mile widziane, prawda? :) Następna sprawa- czy udałoby się utworzyć osobne menu dla 3 "działów"- Mapa strony, O stronie, Strona główna . może się czepiam, ale sądzę, że lepiej będą one wyglądać, jako panele przed menu (i utworzone podobnie jak panel menu, opcje itp. Ostatnia sprawa to dział twórczość. Oczywiście jest to świetny pomysł, bardzo podobają mi się rysunki jak i haiku (w tym miejscu chciałbym serdecznie pozdrowić Lapis Lazulię- świetnie rysujesz i baaardzo podobają mi się Twoje prace. Wielki szacun 4 you :ok: )ale jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. I tu prośba:czy dałoby się zrobić, takie cóś, że gdy powiększa się obrazek, to u góry znajdowałyby się opcje: Następny, Poprzedni, I np. Powrót? Na pewno zapewniłoby to większą funkcjonalnośc dla ludzi przeglądających obrazki. To (na razie :wink: )na tyle z mojej strony. Wiem, że może za bardzo czepiam się szczegółów i wygląda na to, że stronka ma dla mnie więcej minusów niż plusów ale tak nie jest. Po prostu chciałbym, by była to witryna najlepsza ze wszystkich (choć może już jest), poświęconych Japonii. By była przejrzysta i funkcjonalna dla każdego, kto ją odwiedzi. Oczywiście, nie ja tu jestem adminem i mogę sobie tak mówić do woli, bo przecież nie ja będę odwalał brudną robotę. Jednakże sądzę że i Viviemu jak i całej redakcji również zależy na tym, o czym mówiłem we wcześniejszych zdaniach. Pozdrawiam.

P.S Jeszcze jedna sprawa- czy nie dałoby się stronki umieścić na jakiejś topliście? A może już jest a ja o tym nie wiem :) ?
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postautor: Vivi » 11 lipca 2006, 20:07 - wt

Dziękuje za obszerne uwagi, co do stron. Doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że bardzo dużo rzeczy wymaga jeszcze poprawek i zmian. Jednak to wszystko wymaga czasu, dlatego m.in. nie skupiam się na grafice serwisów, bo są ważniejsze elementy do wykonania. Bardzo chętnie czytam wszystkie uwagi i propozycje w końcu wortal Konnichiwa i Straż Przyboczna jest tworzona dla Was.

Mam parę pytanek, odnośnie stronki. Po pierwsze- interesuje mnie przeznaczenie paneli: E-kartki, grafika i butik. Jeśli miałyby stać się aktywne to proponowałbym wrzucenie do galerii wszystkich prac z działu twórczość.


Butik powinien pojawić się w najbliższych dniach. Galeria wymaga jeszcze wiele prac zarówno jeśli chodzi o odpowiedni kod strony jak i wybór odpowiednich zdjęć - nie jestem w tej chwili w stanie odpowiedź na pytanie kiedy się pojawi na stronie (raczej dopiero po wakacjach). Przemyślę też przeniesienie prac z działu "twórczość" do "galerii".

Po drugie- czy jest może osoba, która sprawdza linki umieszczone na stronie (chodzi mi o to, czy stronki są nadal aktualne)? I jeszcze jedna sprawa związana z odnośnikami, a mianowicie czy stronki podawane na forum w temacie "Ciekawe strony" są umieszczane w linkowni na stronce (oczywiście nie muszą być wszystkie)? Jeśli nie, to z chęcią podjąłbym się tegóż zadania oraz ogólnie dbania o odsyłacze.


Szczerze powiedziawszy musiałbym sprawdzić zamieszczone linki, bo pewnie kilka będzie już nieaktualnych. Nie ukrywam, że przydałaby się pomoc w tej kwestii, aby przejrzeć linki lub dodać nowe do bazy danych. Jeśli w dalszym ciągu wyrażasz chęć pomocy przy linkach to byłbym wdzięczny. Napisz do mnie najlepiej PW lub tutaj na forum to poinformuje Cię co, gdzie i jak ;)


Kolejna kwestia to dział tapety. I tu pytanko: czy można by ustawić tapet tak, by nie trzeba było przewijać (a może tylko u mnie tak jest?) paska (chodzi mi o coś podobnego jak w dziale Twórczość). Według mnie jest to mało fajne rozwiązane. Lepiej by chyba wyglądało, gdyby np. w jednym rządku było 5-7 tapet i w drugiej linijce kolejne 5-7. Poza tym mam rozumieć, że jakiekolwiek nowe tapetki będą mile widziane, prawda?


Zauważyłem literówkę w kodzie i występował problem pod przeglądarką Opera - teraz powinno być już OK (konieczne odświeżenie widoku strony).
Nowe tapetki oczywiście mile widziane. :)

Następna sprawa- czy udałoby się utworzyć osobne menu dla 3 "działów"- Mapa strony, O stronie, Strona główna . może się czepiam, ale sądzę, że lepiej będą one wyglądać, jako panele przed menu (i utworzone podobnie jak panel menu, opcje itp.


Przemyślę tą kwestię.

I tu prośba:czy dałoby się zrobić, takie cóś, że gdy powiększa się obrazek, to u góry znajdowałyby się opcje: Następny, Poprzedni, I np. Powrót? Na pewno zapewniłoby to większą funkcjonalnośc dla ludzi przeglądających obrazki.


Tego typu nawigacja będzie w "galerii". Nie wykluczam jednak, że pojawi się także w dziale "twórczość" - zbiór prac zawartych tam jest już duży, więc pewnie byłoby to ułatwienie dla przeglądających obrazki.

Wiem, że może za bardzo czepiam się szczegółów i wygląda na to, że stronka ma dla mnie więcej minusów niż plusów ale tak nie jest.


Tak jak wspomniałem na wstępie ja bardzo chętnie czytam wszystkie uwagi - dzięki nim strona może być coraz lepsza.

Oczywiście, nie ja tu jestem adminem i mogę sobie tak mówić do woli, bo przecież nie ja będę odwalał brudną robotę.


To miło, że ktoś zauważył ciężkie życie admina ;)

Jeszcze jedna sprawa- czy nie dałoby się stronki umieścić na jakiejś topliście? A może już jest a ja o tym nie wiem Uśmiech... ?


W tej chwili nie jest, ale w końcu musi się pojawić w kilku toplistach ponieważ przecież w końcu to dodatkowa reklama dla strony.
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: kicek » 05 listopada 2006, 02:18 - ndz

moje gratulacje z okazji 550 osoby zarejstrowanej na forum
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Vivi » 10 listopada 2006, 01:31 - pt

Dziękuję. Byłoby widać więcej osób zarejestrowanych gdybym nie usunął już z forum dokładnie 91 osób... kilka z nich dostało bana a zdecydowana większość to tylko spamujące roboty (rejestrujące się tylko w celu zamieszczenia linku do danej strony). Co prawda wiele różnych for nie usuwa takich niepotrzebnych użytkowników (zawyżając jednocześnie własne statystyki) no ale to ich problem ;)
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: mOlOch » 11 listopada 2006, 19:36 - sob

CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer; CHI byc spamer;



Zarcik, Chi tez sie przylacza do gratulacji
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mOlOch
 
Posty: 91
Rejestracja: 20 października 2006, 21:51 - pt
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kicek » 12 listopada 2006, 00:16 - ndz

no tak ach ta mlodosc znow Moloch siedzial za dlugo obok kaloryfera
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: mOlOch » 12 listopada 2006, 09:19 - ndz

NIE! to bylo zelazko!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mOlOch
 
Posty: 91
Rejestracja: 20 października 2006, 21:51 - pt
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kicek » 12 listopada 2006, 12:45 - ndz

prawie na jedno wychodzi
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: kicek » 29 listopada 2006, 16:19 - śr

Znow jubileusz wszystkiego najlepszego z okazji 9000 wiadomosci calej grupie forumowiczow sklada kicek
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: kicek » 11 stycznia 2007, 00:16 - czw

Gratulacje z okazji rejstracji 600-nego forumowicza
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: kabusan » 23 stycznia 2007, 23:14 - wt

Ciekawi mnie czy masz w planach, vivi, zainstalowanie malego ShoutBoxa na forum. Mysle ze to dobry pomysl. Zdecydowanie ulatwia to zadawanie krotkich pytan np o slowka, fakty, daty imiona itp. ShoutBox Daje lepszy kontakt z forumowiczami troche taki pseudo real time.
To tylko sugestia i moz napomyslec nad tym. Nie wiem jak to wyglada od strony technicznej i ile w tym jest pracy? Co o tym sadzicie?
kabusan
 
Posty: 47
Rejestracja: 03 kwietnia 2006, 23:03 - pn
Lokalizacja: Tokio

Postautor: o'tosa » 24 stycznia 2007, 10:40 - śr

Jestem też na innym forum, które ma shoutboxa i możliwość jego konfiguracji. Ja je wyłączyłem....
“Do or do not... there is no try.”
Centrum Aikido Aikikai w Warszawie
Awatar użytkownika
o'tosa
 
Posty: 166
Rejestracja: 01 marca 2006, 19:10 - śr
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vivi » 06 lutego 2007, 01:07 - wt

Edyms pisze:Ciekawi mnie czy masz w planach, vivi, zainstalowanie malego ShoutBoxa na forum. Mysle ze to dobry pomysl.
...
Co o tym sadzicie?


Czekam na kolejna opinie na temat shoutbox'a - wtedy rozważę tą propozycję. Muszę najpierw sprawdzić ile ten dodatek będzie generował dodatkowych zapytań do bazy danych. Skrypt forum phpbb znacznie obciąża każdy serwer więc jeśli shoutbox będzie generował wiele zapytań do bazy danych to wtedy są małe szanse, że się pojawi. Jednak w tej chwili nie jest przesądzone jego pojawienie się lub też jego brak.
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Kermit » 13 kwietnia 2007, 16:57 - pt

Więc tak, na początku gratulacje z powodu 10000 postów (10000 mój ^^) mniej lub więcej ciekawych ale zazwyczaj zawsze wnoszących coś do dyskusji. Ponadto gratulacje z powodu 666 zarejestrowanych forumowiczów. :devil:
A teraz troszkę uwag i próśb
Nie dałoby się przesunąć reklam Google niżej a na ich miejsce wstawić odnośniki do tematów ze straży przybocznej?
Ponadto wciąż będę starał się przeforsować utworzenie buttonu dla linku do strony głównej, mapy strony i o stronce. Po prostu uważam, że byłoby wygodniej, bo gdy użytkownik chce sobie wrócić do newsów to zwyczajnie (przynajmniej mi) jest trudno i trzeba troszkę się naszukać...Ponadto ciekawym pomysłem jest zrobienie osobnego buttona dla twórczości czytelników (sam mam nawet taki pomysł, ale ujawnię go, jeśli większość lub jakaś grupka osób zgodzi się, że jest to potrzebne).
Na moim forum klasowym też był shoutbox, ale nic szczególnego nie wnosił do przekazywanie sobie jakiś informacji. Uważam, że jest to mniej wygodne rozwiązanie niż poprzez posty.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Vivi » 22 kwietnia 2007, 23:53 - ndz

Niestety mogę odpowiedzieć tylko "na szybko".
Jeśli chodzi o shoutbox-a to na 99% nie pojawi się na forum.
Co do pozostałych kwestii to muszą one poczekać do mojego powrotu (a więc miesiąc) ponieważ w tym czasie będę miał bardzo ograniczony dostęp do internetu.
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

PoprzedniaNastępna

Wróć do O stronie

cron