Uwagi

Informacje związane z funkcjonowaniem naszych stron, uwagi dotyczące wortalu, propozycje zmian, pomysły itp.

Postautor: Vivi » 03 grudnia 2004, 16:14 - pt

Naza pisze:Mam eine kleine problem, a mianowicie niemoge zmienić nicku.


Co prawda już Ci odpisałem ale będzie informacja dla innych użytkowników.

Wyłączyłem w konfiguracji forum zezwolenie na zmianę nazw użytkowników bo mogłoby to być nadużywane, jednak jeśli ktoś chce koniecznie zmienić nick to wystarczy PW do mnie.
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik


Postautor: Mizukiri » 06 grudnia 2004, 23:36 - pn

Właśnie zobaczyłem news o Tatsuy Yoshidzie :D świetnie, ze napsialiscie o tym. Mi krakowski koncert sie bardzo podobał to co Yoshida wyprawia na perkusji poprostu rozbraja, a nawet udało mi się kupić płytkę tegoz duetu Live Improvisations z trasy po Japonii we wrześniu tego roku (limit 80 cdr nagrnaych i podpisanych przez Yoshide ;D) Związku z tym mam kilka skromnych pomysłów i rad zarazem. Świetnie byłoby gdybyście pisali nie tylko o wydarzeniach w bardzo pięknym mieście Wrocławiu ale i całej Polsce (a więc koncertach w Krakowie, Warszawie itp..) i najlepiej jak piszecie newsa to odrauz napiszcie chociaż ich nazwiska bo dla niektórych (zwłaszcza miłośników Japonskiej awangardy) wiele one mówią. Jeśli wyrazilibyście ochotę zamieścić na swojej rewelacyjnej stronie to z checią napsizę recenzję z Krakowskiego koncertu, mam również pare zdjęć zrobionych cyfrówką (niestety nie wyszły zbyt dobrze ale pare dosyć ciekawych powinno się znaleść)
Mizukiri
 

Postautor: Vivi » 07 grudnia 2004, 20:32 - wt

Mizukiri pisze:Świetnie byłoby gdybyście pisali nie tylko o wydarzeniach w bardzo pięknym mieście Wrocławiu ale i całej Polsce (a więc koncertach w Krakowie, Warszawie itp..)


Gdy tylko będę wiedział o różnych wydarzeniach kulturalnych związanych z Japonią to na pewno zamieszczę informacje na stronie. Tylko czasami dostaję informacje o koncercie, wystawie itp. która odbędzie się jutro a e-mail został wysłany w dodatku wieczorem :wink:

Mizukiri pisze: Jeśli wyrazilibyście ochotę zamieścić na swojej rewelacyjnej stronie to z checią napsizę recenzję z Krakowskiego koncertu, mam również pare zdjęć zrobionych cyfrówką (niestety nie wyszły zbyt dobrze ale pare dosyć ciekawych powinno się znaleść)


Bardzo chętnie zamieściłbym na stronie recenzję z Krakowskiego koncertu wraz ze zdjęciami. Sam chętnie ją przeczytam bo nie mogłem być w Krakowie czy we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: shirokaze » 05 stycznia 2005, 18:33 - śr

GRATULEJSZYNY !!

właśnie zauważyłem, że przekroczyliśmy setkę urzytkowników forum :D
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Vivi » 05 stycznia 2005, 20:22 - śr

Raczej możemy pogratulować sobie wszyscy nawzajem :-D oczywiście ze swojej strony składam podziękowania dla wszystkich użytkowników oraz ekipy Straży Przybocznej, dzięki! Jak narazie żadnych nie mam powodów do narzekań na współpracę, mam nadzieję, że Wy również?
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Wirid_:P » 07 stycznia 2005, 23:51 - pt

mam pytanie, bo chcialam sobie zrobic ten obrazek przy niku, awatar czy jakos tak, ale nie moge, jak nie za maly rozmiar, to za duzy, a jak juz cos wskoczy to sie "blad ogolny" robi... :-( ratunku?? :-(
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Vivi » 08 stycznia 2005, 00:00 - sob

Jeśli możesz to wyślij mi ten obrazek (a nawet tych kilka) na e-maila to sprawdzę bo tak trudno mi powiedzieć...
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Wirid_:P » 08 stycznia 2005, 00:12 - sob

Dobra poszly, ale to raczej bedzie ten drogi, bo ma mniejszy rozmiar :)
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Vivi » 08 stycznia 2005, 00:27 - sob

Wysłałem PW ale napiszę info dla innych użytkowników.

Można wysyłać obrazki z rozszerzeniem .jpg .gif .png Tylko o ile np. w windowsie małe i duże litery nie są ważne to na stronach www już tak, a więc plik.jpg oraz plik.JPG to dwa różne pliki ;-) i oczywiśnie plik nie może przekraczać 10KB
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Wirid_:P » 08 stycznia 2005, 21:57 - sob

DOMO ARIGATO GOZAIMASHITAObrazek Vivi
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: kaja » 11 marca 2005, 17:26 - pt

ja tylko chcialam powiedziec, ze nie dzialaja mi polskie znaki i napisalam pare postow, na szczescie malo, bez nich, i jak tylko moje znaki powroca to ja to wszystko poprawie, ale zastanawia mnie, dlaczego te polskie znaki dzialaja mi na np gadu gadu, a nie dzialaja chyba tylko tutaj...tzn te znaki dzialaja tyle tylko ze np zamiast "L" z taka ukosna kreska, pojawia sie wielka litera "b" itd, albo nie pojawia sie nic

jak ja nie lubie :cry: komputerow....
gdyby kózka pokaż rogi kwiecień plecień zjedz melona
Awatar użytkownika
kaja
 
Posty: 140
Rejestracja: 03 października 2004, 22:01 - ndz
Lokalizacja: Tri(p)city

Postautor: Wirid_:P » 12 marca 2005, 23:01 - sob

A ja mam pytanie odnośnie "straży przybocznej", po pierwsze primo!! nie uruchamia mi się encyklopedia, co utrudnia znalezienie haseł, które już tam są, co w konsekwęcji utrudnia mi znalezienie w necie haseł, których tam nie ma... po drugie primo!! w słowniku "do" jest opisane jako"Zbroja noszona przez samurajów", a z moich info wynika że jest to droga, zarówno w pojęciu fizycznym jak i duchowym (droga do celu), mogę się oczywiście mylić co do tej drogi... Ja tylko wygłaszam moją skromną uwagę :P

pozdrawiam wirid_:P
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: shirokaze » 12 marca 2005, 23:58 - sob

Jak każdy wyraz w języku japońskim "do" ma wiele znaczeń - jednym z nich jest właśnie zbroja
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: dorota » 06 maja 2005, 19:25 - pt

"Podstawowym jest trój strunowy imstrument, podobny do bałałajki, na którym gra się kostką, zwany shamisen." - cytat z teatru kabuki (straż przyboczna).

Na shamisenie gra się za pomocą PLEKTRONU (z wyjątkiem stylu Kouta). Plektron wykonany może być z drewna, plastiku lub kości słoniowej. Muzycy mogą wybierać wielkość i materiał z jakiego zrobiony jest plektron.
Podczas gry szarpie się nie tylko struny ale także uderza się w pudło rezonansowe (pokryte skórą kota, psa lub sztuczną) co daje charakterystyczne bębnowe brzmienie. Takiego dźwięku NIE uzyskasz grając KOSTKĄ!!! Wpisz w googlach shamisen a napewno na większości stron znajdziesz zdjęcia różnych plektronów.
pozdrawiam
dorota
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2005, 19:10 - pt

Postautor: Hatamoto » 07 maja 2005, 11:23 - sob

shirokaze pisze:Jak każdy wyraz w języku japońskim "do" ma wiele znaczeń - jednym z nich jest właśnie zbroja


Otóż to.

Jeżeli można dwa słowa. Język japoński jest nieco innym językiem niż nasz ojczysty. Nie można sugerować się zasadami z j. polskiego, gdyż to prowadzi do tego typu pomyłek jak z owym "do". Japoński złożony jest z kilkudziesięciu sylab i z tego tytułu jest tu znacznie więcej słów podobnych (identycznie brzmiących). Wynika to z mniejszego "arsenału literowego" do tworzenia słów. Oczywiście mowa o transkrypcji romanji, bo w kanji znaków jest kilkadziesiąt tysięcy i nie ma chyba dwóch takich samych słów. Zresztą i tak w każdym języku istnieją synonimy i homonimy - co powinno wystarczyć za dodoatkowy argument.
Gdy forma zewnętrzna stwarza możlwość, treść przyjdzie aby ją wypełnić
Awatar użytkownika
Hatamoto
Straż Przyboczna
 
Posty: 264
Rejestracja: 29 września 2004, 20:18 - śr
Lokalizacja: Dublin

PoprzedniaNastępna

Wróć do O stronie