Regres???

Informacje związane z funkcjonowaniem naszych stron, uwagi dotyczące wortalu, propozycje zmian, pomysły itp.

Regres???

Postautor: kicek » 10 maja 2009, 17:36 - ndz

Witam wwzystkich i mam pytanie , co się dzieje? prawie nikogo nie ma na forum, już nie pamiętam kiedy widziałem jakiegoś czynnego forumowicza oprócz Bootha. Przeważnie znajduję tylko nowe tematy nie wszystkie sensowne. Jeśli tak się dzije to może grozić nam upadek. Ratujmy nasze forum!!!! Sam ostatnio nie mam czasu siedzieć przy kompie zbyt często, ale jeśli nas wszystkich tak goni robota to może być nie ciekawie. Spadnie zainteresowanie, które juz wg. mojej skromnej osoby jest niskie. Może potrzeba nam jeszcze jakiejś formy komunikatora, sam nie wiem. Chyba trzeba będzie wysilić nasze mózgownice, chyba nie mamy wyjścia.
Pozdrawiam wszystkich, ktozy przeczytają moj news.
Kicek
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa


Re: Regres???

Postautor: Demonik » 10 maja 2009, 20:10 - ndz

Ja nie jestem zbyt aktywnym użytkownikiem, bo nie znam się zbytnio na kulturze Japonii - raczej chciałem się tu czegoś dowiedzieć, ale może by pomyśleć o jakiejś reklamie portalu i forum na innych forach? Można również założyć profil reklamowy na naszej-klasie... Cokolwiek, bo nowa krew może by nam nakręciła ruch także wśród starych użytkowników.
You may even hear a final sound like the breaking of crystal. Then you are no more.
Awatar użytkownika
Demonik
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 marca 2007, 02:24 - sob
Lokalizacja: ウッチ

Re: Regres???

Postautor: noel » 10 maja 2009, 21:28 - ndz

Niestety to samo dzieje się na innych forach. Jakoś tak się porobiło, że chyba minął już boom na Japonię, a japanofilów wytępiła świńska grypa. Z tego co widzę na konnichiwie i na orgu to ostatnimi czasy jest więcej czytaczy, którzy wchodzą, czytają, przyjmują do wiadomości i wychodzą. Oczywiście nie mam tego za złe, bo nie każdy musi się wszystkim interesować, ale pomimo to mało jest osób, które chociażby się o coś pytały. Natomiast najlepsi partnerzy do dyskusji, czyli japoniści wsiąkają gdzieś w trakcie studiów. Jeden z moich znajomych też na razie się specjalnie nie udziela, bo jak mówi "o Japonii już tyle napisano", że w zasadzie nie ma o czym gadać. To jest chyba takie zmęczenie materiałem, że jak człowiek poczyta o samurajach, gejszach, katanach, codziennych zwyczajach i już coś o tym wie, to nie wychodzi dalej poza ten obszar, a żeby forum się rozwijało potrzeba co najmniej kilku osób, które stale eksplorują nowe obszary wiedzy i dają coś od siebie.

Ja bym się osobiście nie decydowała na komunikator, bo to służy towarzyskim pogaduchom, które często użytkownicy i tak prowadzą prywatnie i ma się to nijak do rozwoju forum.

Są fora, które "zachęcają" do aktywności poprzez kasowanie kont użytkowników, którzy nie udzielają się przez jakiś czas (1-3 miesiące), ale tego bym nie polecała, bo na starcie odstrasza ludzi. A konto na NK - cóż, biorąc pod uwagę to co się z tym portalem dzieje i jakie krążą wokół niego opinie to chyba lepiej też sobie odpuścić.

Z ręką na sercu się przyznam, że na konnichiwie aktywnie się nie udzielam (w sensie tworzenia nowych tematów) i raczej nie będę, bo jestem związana z orgiem i przede wszystkim tam inwestuję swój zapał i wiedzę. W zasadzie borykam się z tym samym problemem, bo od dłuższego czasu "gadam" na forum sama do siebie. Ale cóż, nie zmusisz nikogo żeby się udzielał. Ja podchodzę do tego tak: jeżeli nie ma innych chętnych to trzeba to zrobić samemu - są rzeczy, które robię z myślą o innych (przygotowywanie info o imprezach, newsach, nowościach wydawniczych, konkursach, recenzje książek), ale też takie, które robię dla siebie samej i w celu ogólnego szerzenia wiedzy o Japonii (artykuły, wybrane tematy na forum). Przy po cichu liczę, że przy okazji uda się kogoś zaktywizować, a jak nie to i tak zawsze ulepszę stronę/forum dodając coś od siebie. No bo kurcze co mi z tego, że wiem coś więcej niż inni, wezmę się przekręcę którego pięknego dnia i figa z makiem będzie z tej wiedzy.

Myślę, że jedną z pozytywnych metod byłyby konkursy z nagrodami np. za aktywność, napisanie artykułu czy za szczególną pomoc innym forumowiczom. Może przy odrobinie szczęścia czy siły przebicia udałoby się miesięcznie np. wydębić od jakiegoś wydawnictwa chociaż jeden egzemplarz książki o tematyce japońskiej, który posłużyłby jako nagroda.
noel
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 lipca 2008, 17:43 - śr

Re: Regres???

Postautor: Vivi » 15 maja 2009, 14:45 - pt

Myślę, że nie jest do końca tak źle ale jednak trzeba przyznać, że mogłoby być zdecydowanie lepiej.
Tak jak powiedziała Noel o Japonii powiedziano już bardzo wiele, więc nie tak łatwo znaleźć nowe i ciekawe tematy (chociaż zapewne wiele jeszcze takich istnieje). Zresztą o tym fakcie może świadczyć m.in. ponad 10 tys. postów na forum.

Jeśli chodzi o komunikator to z pewnością to odpada, profil na NK hmn... na początku byłem zdecydowanie przeciwny ale teraz kto wie... może spróbować warto - jeszcze to przemyślę.

Nie będę ukrywał, że nastąpi kilka bardzo dużych zmian na naszej stronie i forum. Nastąpi to za około 2-3 tygodnie, wtedy też zamierzam zająć się reklamą Konnichiwy.

@ Noel
Mimo, że jesteś (jakby nie patrzeć ) z konkurencyjnego portalu to szanuję to, że czasem udzielasz się na naszym forum nawet w takim temacie jak ten. Myślę, że nam wszystkim zalezy na jak najlepszym przybliżeniu kultury Japonii innym ludziom a co za tym idzie monopol nigdy nie jest dobrą rzeczą.
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Re: Regres???

Postautor: noel » 15 maja 2009, 15:57 - pt

@Vivi
Poza wspólnymi ogólnymi tematami raczej nie stanowimy dla siebie konkurencji, gdyż jesteśmy nieco innaczej ukierunkowani :) Poza tym, dobre fora o Japonii można policzyć na palcach jednej ręki (i jeszcze coś zostanie), więc siłą rzeczy spora część użytkowników zagląda i tu i tu. Sama, niezależnie od forum chętnie udzielę się w ciekawym temacie, a takich tutaj nie brakuje. Tylko nie zawsze opłaca się odgrzebywać tematy z przed roku czy dwóch.
Moim zdaniem sporym plusem tego forum jest sprofilowanie na samurajów i tematu okołosamurajskie, tj. sztuki walki, broń, kultura i historia z czasów samurajów. Myślę, że warto by było zainwestować w rozwój tego działu, bo to pozwoli przyciągnąć sporą grupę osób - fascynatów, zainteresowanych, ale też np. sponsorów.
noel
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 lipca 2008, 17:43 - śr

Re: Regres???

Postautor: Kermit » 24 maja 2009, 02:51 - ndz

Witam. Co do regresu, to też mam w tym aktywny udział, nie będę się usprawiedliwiał ale niestety tak jest. Tym niemniej warto po prostu pisać, choćby dla paru osób, tworzyć nowe tematy i promować jak się da. Co do naszej klasy myślę że to nie jest dobry pomysł i podzielam opinię przedmówców co do nk. Już lepsze grono. Poza tym dobrym pomysłem byłoby założenie np. grupy na last.fm czy dołączanie linków na facebooku, czy zwykła wymiana linków z innymi serwisami, blogami itd.

Zgodzę się w większości z noel i podziwiam za tak dużą chęć rozwoju swojego konika. Choć moim zdaniem nie na wszystkich forach panuje zastój. Jak wiadomo łatwiej komentować i gadać o wydarzeniach nam bliższych niż hen daleko w KKW. Może warto trochę do tego "rozszerzyć" offtopic? Nie mówię oczywiście o zmianie z "forum o Japonii" na "forum o problemach w Polsce oraz Azji - ale w szczególności o Japonii". Chodzi mi bardziej o dywersyfikację tematyczną.
Moim zdaniem teraz w przybywaniu nowych użytkowników nie będzie lepiej, jako że wakacje tuż tuż (dla maturzystów już praktycznie się zaczęły) więc tym bardziej będzie trudno o nowych userów, tym niemniej można w tym czasie zdziałać sporo (a na pewno COŚ).
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Regres???

Postautor: Niltinco » 26 maja 2009, 14:10 - wt

Obecnie na każdym forum o Japonii jest zastój i nawet na Ohayo, które w latach świetności miało nawet 100 postów dziennie (większość osobiście wywaliłabym do kosza, ale liczy się fakt, że był taki ruch na forum). Właściwie to ruch jest tylko w tematach dotyczących japońskiego i m&a oraz co roku przed rekrutacją wznawiane są wątki dotyczące japonistyki. Przyznam szczerze, że w ciągu ostatniego roku akademickiego nie miałam ani czasu, ani nawet siły na tworzenie nowych tematów dotyczących kultury japońskiej, ale mam kilka pomysłów czym się zajmę w czasie wakacji i prawdopodobnie uda mi się wrzucić jakiś artykuł na forum, z tym że raczej na orga (choć nie wykluczam, że i tutaj mogę coś skrobnąć).
Promocja forum na nk, gronie czy innym portalu to raczej kiepski pomysł bo Konnichiwa i tak jest na pierwszej stronie w Google po wpisaniu „Japonia”, a niemal każdy właśnie tak wyszukuje strony i fora o tej tematyce. Pozostaje jedynie czekać na kolejny boom na Japonię bo na siłę pasjonatów się nie znajdzie.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze


Wróć do O stronie

cron