Nowa wersja forum

Informacje związane z funkcjonowaniem naszych stron, uwagi dotyczące wortalu, propozycje zmian, pomysły itp.

Nowa wersja forum

Postautor: Vivi » 24 kwietnia 2008, 21:01 - czw

Zaktualizowałem skrypt forum do najnowszej wersji. Jak pewnie wszyscy też zauważyli zmieniła się szata graficzna forum.

Nie ukrywam, że do zmian, nowych opcji czy też nowego rozmieszczenia starych elementów trzeba będzie się przyzwyczaić.
Być może w przyszłości pojawią się też nowe style forum, obecny został wybrany po dość burzliwej dyskusji redaktorów w której doskonale się potwierdziło, że każdy ma inne gusta ;)

Część elementów wymaga poprawy np. górne logo, brakuje polskich przycisków na forum ale te zmiany zostaną wprowadzone w najbliższych dniach.

W przypadku stwierdzenie jakiś nieprawidłowości czy błędów proszę o ich zgłaszanie w tym temacie.
Tak jak wyżej napisałem część rzeczy może jeszcze nie działać lub ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości.

Godzina 3:36 w nocy... admin idzie spać...
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik


Postautor: Kermit » 25 kwietnia 2008, 20:34 - pt

Po pierwsze zasłużone podziękowania dla admina, za kawał solidnej roboty. Skrypt, rozumiem, przyspieszy działanie forum, czy tak (nie za bardzo się orientuje co oferuje aktualizacja skryptów)?

Przyznam rację, na razie trudno się ogarnąć w tym wszystkim ale czlowiek przywyknie. :wink: Troszkę ubolewam, że nowe wiadomości nie są aż tak widoczne, jak to miało miejsce w starej skórce.
Szata graficzna oczywiście bardzo ok, przyznam rację, że logo trzeba by zmienić (może jaśniejsza wersja tego, jakie jest na stronie konnichiwa.pl?).
Cieszę się, że stary zestaw emotek został. :-D
A, cóż to są szkice?

O, narzędzia moderacji pod ręką. Dużo ok!

Mam nadzieję, że Google [Bot] i Yahoo [Bot] nie będą brały czynego udziału w dyskusji. :roll:
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Aki-chan » 25 kwietnia 2008, 22:28 - pt

Ciekawy pomysł ze zmianą layouta ale ciężko mi się przyzwyczaić *O*
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Nowa wersja forum

Postautor: olusia » 25 kwietnia 2008, 23:11 - pt

Ladne to nasze forum teraz.... takie pistacjowe :D . Ale rzeczywiście trudno sie przyzwyczaić... na początku myślałam ze stronę pomyliłam, ale górne logo mnie uświadomiło ze to jednak konnichiwa.pl :D :ok: (tak wogule to fajne emotikony)
Awatar użytkownika
olusia
 
Posty: 69
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 21:58 - sob

Re:

Postautor: shirokaze » 26 kwietnia 2008, 01:02 - sob

Kermit pisze:Szata graficzna oczywiście bardzo ok, przyznam rację, że logo trzeba by zmienić (może jaśniejsza wersja tego, jakie jest na stronie konnichiwa.pl?).


Coś wymyślimy ;) myślę że jeszcze przed łikendem majowycm (tym pierwszym) coś uda mi się w tej kwestii wywalczyć... propozycje zapewne pojawią się w tym temacie
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Re:

Postautor: Vivi » 26 kwietnia 2008, 01:45 - sob

Kermit pisze:Mam nadzieję, że Google [Bot] i Yahoo [Bot] nie będą brały czynego udziału w dyskusji. :roll:


Całe szczęście są to te przyjazne "boty" zbierające jedynie informacje do baz danych wyszukiwarek. Mogą tylko czytać ;)
Tak jak napisałem kilka rzeczy ulegnie zmianie, pewnie też i ikonki. W tej chwili wszystko w testach.

Poprzednie forum działało na skrypcie w wersji 2.0.x a obecne na wersji na wersji 3.0.x
Wersja 3 została napisana przez autorów zupełnie od nowa. W najbliższych miesiącach skończy się
wspieranie wersji 2 przez jej autorów a co za tym idzie nie będzie już nawet poprawek związanych z bezpieczeństwem.

Nowa wersja ma bardziej wydajny "silnik", dużo bardziej poprawny kod, oferuje więcej możliwości itd.
Powinna działać szybciej ale... ehh.. ten nasz serwer...

Na pewno trzeba czasu żeby się przyzwyczaić, zresztą sam szukam opcji a samo przydzielanie uprawnień zajęło mi około 2h wczoraj...
Kiedyś chyba Kermit napisał, że na początku nie potrafił się przyzwyczaić do poprzedniej wersji forum a później już było OK. Zresztą nie wykluczam innych styli forum ale to najpierw trzeba uporządkować ten no i skończyć pewien inny projekt :wink:
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa wersja forum

Postautor: szogun9 » 27 kwietnia 2008, 23:40 - ndz

No cóż, ja tam nie lubię zmian :/ Ale rozumiem, że musimy iść z duchem czasu ;P Także nie zostaje mi nic innego, jak się przyzwyczaić.

Czekam na nowe skórki, najlepiej coś w stylu drewna ;)
Neminem aestimate ex velocipe eius.
Awatar użytkownika
szogun9
 
Posty: 216
Rejestracja: 05 stycznia 2005, 16:54 - śr
Lokalizacja: Puławy

Re: Nowa wersja forum

Postautor: kicek » 28 kwietnia 2008, 00:30 - pn

Ja stary już łykam o co chodzi, więc i młodzi przywykną choć pewnie mnie to zajmie więcej czasu. jaśniej i radośniej, a co do szczegółów technicznych drogi Adminie to dla mnie to i tak czarna magia, grunt że chodzi.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: SoheiMajin Gotenks » 28 kwietnia 2008, 00:32 - pn

Layout to kiepski :P
Zwłaszcza niebieski obrazek na górze nie pasuje do zielonego w ogóle.
Proponuję go ustawić jako link do strony głównej forum, przyda się...

Ale przynajmniej będzie to jedyne forum z phpBB3, na którym postuję, zawsze jakieś urozmaicenie ;]
Awatar użytkownika
SoheiMajin Gotenks
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 maja 2007, 20:51 - sob

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Elizabeth » 30 kwietnia 2008, 13:29 - śr

A mi się podoba :) Jest jaśniej i przejrzyściej. Szkoda tylko, że nie ma Shout Boxa, którego widuję na większości for, ale aż tak mi na nim nie zależy. Czy jest tu gdzieś opcja 'zobacz posty nieprzeczytane' :?:
Awatar użytkownika
Elizabeth
 
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 19:55 - wt
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowa wersja forum

Postautor: SoheiMajin Gotenks » 03 maja 2008, 21:24 - sob

Elizabeth pisze:Czy jest tu gdzieś opcja 'zobacz posty nieprzeczytane' :?:

Nie ma, bo szukajka jest wyłączona o_O
Można prosić o jej aktywację?
Awatar użytkownika
SoheiMajin Gotenks
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 maja 2007, 20:51 - sob

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Vivi » 05 maja 2008, 15:05 - pn

Opcja "szukaj" została włączona - widoczna dla zarejestrowanych użytkowników.

W tej chwili korzysta z mechanizmu opartego na fulltext mysql w związku z czym minimalna długość frazy wyszukiwania to 4 znaki.

Informacje techniczne:
Co prawda istnieje jeszcze jeden mechanizm wyszukiwania na forum - fulltext native ale niestety wiąże się on z powiększeniem bazy danych o około 20-30MB co niestety skutkowałoby przekroczeniem limitu pojemności bazy na serwerze.
Nie wspominając o dodatkowych ponad 500 tys. rekordów w bazie.

@ SoheiMajin Gotenks
Widzę, że udzielasz się zarówno na swoim forum, na naszym oraz na phpbb2.pl ? ;-)
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa wersja forum

Postautor: SoheiMajin Gotenks » 05 maja 2008, 21:23 - pn

Vivi pisze:W tej chwili korzysta z mechanizmu opartego na fulltext mysql w związku z czym minimalna długość frazy wyszukiwania to 4 znaki.

Wow. Za pierwszym razem przeczytałem "maksymalna" xD ale krótszych to raczej i tak się nie szuka, raczej rzadko, więc żadna strata.

Vivi pisze:@ SoheiMajin Gotenks
Widzę, że udzielasz się zarówno na swoim forum, na naszym oraz na phpbb2.pl ? ;-)

A tak :)
Ja jednak zostałem przy skrypcie phpBB2.
Awatar użytkownika
SoheiMajin Gotenks
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 maja 2007, 20:51 - sob

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Vivi » 05 maja 2008, 22:49 - pn

SoheiMajin Gotenks pisze:Wow. Za pierwszym razem przeczytałem "maksymalna" xD ale krótszych to raczej i tak się nie szuka, raczej rzadko, więc żadna strata.


Narazie to niestety sama konfiguracja serwera narzuca min. 4 znaki przy tym wyszukiwaniu, co prawda czasem można to zmienić ale pewnie byłoby zabójcze dla bazy danych.

Taki mały OT:
Widziałem, że zostałeś na wersji phpbb2, nawet gdybyś chciał przejść na "3" to pewnie dużo pracy z samą instalacją modów, które już tam masz. Sam zresztą doskonale pewnie wiesz ile z tym czasem jest roboty.
Tak z ciekawości ile tak w przybliżeniu zajmuje baza danych Twojego forum? Jak nie chcesz ujawniać publicznie to napisz mi PW. Przymierzam się do zmiany serwera i muszę myśleć przyszłościowo - także jeśli chodzi o pojemność bazy danych.
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowa wersja forum

Postautor: SoheiMajin Gotenks » 05 maja 2008, 23:14 - pn

Vivi pisze:Widziałem, że zostałeś na wersji phpbb2, nawet gdybyś chciał przejść na "3" to pewnie dużo pracy z samą instalacją modów, które już tam masz.
To mnie najbardziej boli :/
W sumie phpBB3 da się tak zmienić, by wyglądem przypominało phpBB2, więc to nie problem, tylko właśnie te wszystkie modyfikacje, które instalowałem od 4 lat już... przekonwertowanie nieźle zmodyfikowanej bazy na phpBB3 z jednoczesnym zachowaniem wszystkich informacji raczej by było problemem. Więc nie mam tego w planach. Skoro nie trzeba.

Vivi pisze:Tak z ciekawości ile tak w przybliżeniu zajmuje baza danych Twojego forum?
Publicznie u mnie w Statystykach wisi ta informacja :P
95 MB, przy czym około 70 MB zajmuje tabela odpowiadająca za wyszukiwarkę o_o
Czyli posty około 25 MB.
Awatar użytkownika
SoheiMajin Gotenks
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 maja 2007, 20:51 - sob

Następna

Wróć do O stronie

cron