Nowa wersja forum

Informacje związane z funkcjonowaniem naszych stron, uwagi dotyczące wortalu, propozycje zmian, pomysły itp.

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Vivi » 06 maja 2008, 02:19 - wt

SoheiMajin Gotenks pisze:To mnie najbardziej boli :/
W sumie phpBB3 da się tak zmienić, by wyglądem przypominało phpBB2, więc to nie problem, tylko właśnie te wszystkie modyfikacje, które instalowałem od 4 lat już... przekonwertowanie nieźle zmodyfikowanej bazy na phpBB3 z jednoczesnym zachowaniem wszystkich informacji raczej by było problemem. Więc nie mam tego w planach. Skoro nie trzeba


Tak, to rzeczywiście byłby kłopot :/ Zwykłe proste modyfikacje to jeszcze Ok ale takie, które wpływają na strukturę bazy danych "oryginalnego phpbb2" to już zdecydowanie większy problem. Sam muszę jeszcze parę rzeczy poprawić na forum m.in. polskie przyciski, gg mod - bo narazie numer gg jest pod AIM ;) no ale to dopiero w wolnej chwili, w tej chwili są inne priorytety związane ze stroną.

SoheiMajin Gotenks pisze:Publicznie u mnie w Statystykach wisi ta informacja :P
95 MB, przy czym około 70 MB zajmuje tabela odpowiadająca za wyszukiwarkę o_o
Czyli posty około 25 MB.


Nawet nie zauważyłem, że w statystykach masz podane ile zajmuje baza danych ;)
Właśnie największy problem z włączeniem funkcji wyszukiwania to to, że drastycznie rośnie
rozmiar bazy danych.
Jakiś czas temu zwiększyli nam na serwerze pojemność bazy danych ale to i tak wydaje się wielkość
śmieszna bo to zaledwie 50MB na bazę danych... co z tego, że niby teoretycznie 30GB na zwykłe pliki jak baza taka mała.
Na chwilę obecną udało się jakoś wszystko upchać do tej jednej 50MB bazy ale miejsca w niej coraz mniej, bo są w niej m.in. forum, konnichiwa, encyklopedia japonii itd.

Dlatego też planuję przenieść stronę na nowy serwer (pojemność bazy danych to nie tylko jedyny powód). Całe szczęście, że na większości porządnych hostingów można dowolnie zarządzać pojemnością konta.
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik


Poprzednia

Wróć do O stronie